Karjera

Izglītība palīdz kļūt laimīgākam

Swedbank veiktais Latvijas vērtību pētījums apliecinājis kādu ievērības cienīgu sakarību: jo cilvēks izglītotāks, jo viņš jūtas laimīgāks. Mūsdienu pasaulē kļūt laimīgam, proti – izglītotam, ir kļuvis pavisam vienkārši.

Izglītotie savu laimi kaļ paši

Minētajā pētījumā noskaidrots:

  • mazāk laimīgi jūtas tie Latvijas iedzīvotāji, kuri ieguvuši pamatizglītību (69%),
  • nedaudz laimīgāki ir tie, kuriem ir vidējā vai profesionālā izglītība (72%),
  • vislaimīgākie– tie, kuri ieguvuši augstāko izglītību (83%).

Kāpēc tā? Jo izglītotie savu laimi kaļ paši – viņi spēj labāk plānot savu nākotni, saskatīt un izmantot jaunas iespējas, dzīvot jēgpilnu, piesātinātu dzīvi. Un viens no veidiem, kā to tādu padarīt, ir – nemitīgi papildināt savas zināšanas, kas mūsdienu pasaulē kļuvis par vitālu nepieciešamību.

Augstskolas – par baltu velti

Mūsdienās, lai studētu, nebūt nav jāstājas augstskolā, jāapmeklē lekcijas un jāmaksā augsta studiju maksa. Pateicoties internetam un jaunajām tehnoloģijām, pasaulē ar katru gadu aizvien populārākas kļūst e-studijas.

Arvien vairāk pasaules vadošo augstskolu publisko savus mācību materiālus tīmeklī, tā sniedzot ikvienam interesentam iespēju mācīties sev ērtā laikā, vietā un tempā, jebkurā vecumā un – par baltu velti!

Tiešsaistes izglītībai ir daudz formu: videolekcijas un semināri, teksta konspekti, mājas uzdevumi, testi, eksāmeni. Daudzas platformas pēc kursu apguves piedāvā iespēju iegūt arī izglītības sertifikātu.

Vietnes zinātkārajiem

2004. gadā Masačūsetsas Tehnoloģiju institūta un Hārvardas absolvents Salmans Kāns radīja pirmos videoklipus, lai palīdzētu savai māsīcai saprast matemātiku. Dažus gadus vēlāk Kāna klipus skatījās jau miljoni – un radās Khan Academy, kas nu kļuvusi par vienu no populārākajām e-mācību platformām pasaulē.

2012. gadā divi Stenfordas Universitātes informātikas pasniedzēji nodibināja tiešsaistes studiju platformu Coursera, kurā patlaban kursus 28 specialitātēs piedāvā jau 62 prestižas pasaules augstskolas.

Citas plaši izmantotas tiešsaistes studiju vietnes ir edX, MOOCs, Udemy, Open Culture, Skillshare, Curious. Ierakstot „Google” meklētājā atslēgvārdus „online courses”, jums atliks vien izvēlēties sev piemērotāko!

Atvērtās studijas – arī Latvijā

Arī Latvijas Universitāte jau otro gadu projektā „LU Open Minded” piedāvā apgūt bakalaura līmeņa lekciju kursus. To var darīt klātienē, reizi nedēļā tiekoties ar lektoru, vai arī bez maksas sekojot līdzi kursiem internetā. Katrā kursā ir 6–12 lekcijas, un, to noslēdzot, tiek kārtots pārbaudes darbs un saņemts apliecinājums par pabeigšanu – lielisks papildinājums jūsu CV.

Ja vēlies atkārot vai palīdzēt saviem bērniem apgūt matemātiku vai fiziku, Macibu video ir ideāls palīgs.

Izmēri savu laimes sajūtu un uzzini, kā kļūt laimīgākam!