Visi raksti

Māja

Kā pārbūvēt māju energoefektīvi? Konsultē būveksperts

Neapmierinošs mājas tehniskais stāvoklis vai vajadzība ēku pielāgot atbilstoši ģimenes prasībām ir galvenie mājokļa pārbūves iemesli.

10 padomi, kā parūpēties par mājokļa drošību svētku laikā

Lai arī gada izskaņa visbiežāk saistās ar apcerīgu un svinīgu laiku, tomēr arī svētku laiku visai bieži pavada virkne likstu un raižu.

Kāpēc svarīgi apdrošināt arī studiju laika īres dzīvokli vai tā iedzīvi?

Latvijā katrs trešais students dzīvo īrētā dzīvoklī*, tāpēc aktuāls ir jautājums par šo īres dzīvokļu apdrošināšanu, jo prakse rāda, ka visbiežāk atbildība par īpašumam radītajiem bojājumiem jāsedz tieši tā iemītniekiem.

Video: Ekspertu saruna − kā uzbūvēt savu māju?

Apsver domu būvēt privātmāju? Lieliska iespēja uzzināt vērtīgus padomus un atbildes uz aktuālākajiem jautājumiem, kā piemēram, ar ko sākt, plānojot būvniecību, kādus resursus izvēlēties un ko ņemt vērā, veidojot tāmi.

Šķūnīšos glabājamās sadzīves lietas – kas jāzina par palīgēku apdrošināšanu?

Šķūnīšos, garāžās vai pirtiņās glabājam lietas, kuru vērtība mērāma pat tūkstošos eiro, taču par to drošību rūpējamies mazāk, nekā, piemēram, par televizoru.

Kas ir energoefektīvs mājoklis?

Mājokļa izmaksas Latvijas ģimeņu budžetā veido nozīmīgu daļu, tāpēc arvien būtiskāks kļūst jautājums par mājokļu energoefektivitātes uzlabošanu, lai ietaupītu ne tikai finanšu resursus, bet arī mazinātu ietekmi uz vidi.

Aptauja

Kas tevi motivē uzkrāt Swedbank pensiju 3. līmenī?