Visi raksti

Nauda

Slimības pabalsts pandēmijas laikā: kā to aprēķināt?

Saistībā ar koronavīrusa uzliesmojumu Latvijā kopš 20. marta ir pārskatīts arī valsts sniegtais sociālais nodrošinājums. Apstiprināta īpaša kārtība, pēc kādas izsniedz slimības lapas tiem, kas saskārušies ar COVID-19.

Īstais laiks ideju īstenošanai – pievienojies globālajai tiešsaistes hakatona cīņai ar Covid-19

Swedbank ir aktīvi iesaistījusies vispasaules iniciatīvas “The Global Hack” veidošanā, stimulējot dažādu ekonomikas risinājumu rašanos, kas palīdzētu Latvijas un citām pasaules valstīm risināt Covid-19 radīto krīzi.

Ko vērts zināt par bezdarba un darbnespējas apdrošināšanu?

Pandēmijas laikā, kad daudzi bažījas par savām iespējām saglabāt darbu un spēt segt visas uzņemtās kredītsaistības, lieti der atcerēties par kredītņēmēja bezdarba un darbnespējas apdrošināšanu.

Padomi ģimenes finanšu pārskatīšanai pandēmijas laikā

Pandēmija liek mums saskarties ar vēl nepieredzētiem apstākļiem, kad daudzi sāk strādāt attālināti, skolēni un bērnudārznieki paliek mājās, socializēšanās samazināta līdz minimumam.

Kas ir kredītbrīvdienas un kādos gadījumos tās izmantojamas?

Ja esi nonācis situācijā, kad ir grūtības atmaksāt kredītu par mājokli, auto vai ko citu, vari pieteikties kredītbrīvdienām internetbankā. Svarīgi – jo ātrāk rīkosies, jo vieglāk būs atrast piemērotāko risinājumu.

Bezkontakta maksājumi ar karti vai viedierīci – ātrākie un veselībai drošākie

Norēķinoties par pirkumu, izmanto bezkontakta maksājumus – tas ir ne tikai ērtāk, bet arī palīdzēs izvairīties no mikrobiem, kas dzīvo uz skaidras naudas banknotēm un karšu termināļiem.