Nauda

Aktīvam vīrietim banka telefonā – gandrīz nepieciešamība

Jauniem un aktīviem vīriešiem līdztekus populārākajām mobilās bankas iespējām, aktuālas arī tādas mobilās bankas lietotnes funkcijas, kā, piemēram, naudas pieprasījuma nosūtīšana, dienas limita palielināšana un citas.

“Galvenā priekšrocība – ietaupīts laiks un visi svarīgākie bankas pakalpojumi ir pa rokai,” rezumē Dzintars (33), kurš ikdienā mobilās bankas lietotni izmanto vairākus gadus. Mobilajā bankā viņš veic 40% naudas darījumu, pārējos 50–60% – internetbankā un tikai kādi 10% atliek bankomātiem vai filiālei. Dzintars neizmanto ātros maksājumus, bet, veicot rēķinu apmaksu mobilajā bankā, autorizējas ar kodu karti.

“Esmu pārskaitījis naudu, sēžot pie stūres sastrēgumā,” atklāj Dzintars. “Lietotne noteikti ietaupa laiku un reizēm arī izglābj saspringtās situācijās, piemēram, kad steidzos uz sacensībām, nebija jāapstājas pie bankomāta, pārskaitīju dalības maksu no telefona,” atceras Dzintars, kurš vēl uzteic šādus mobilās lietotnes pakalpojumus:

  • iespēja palielināt kartes maksājumu limitus pirms lielākiem darījumiem;
  • iespēja konvertēt valūtu;*
  • iespēja ātri atrast tuvāko bankomātu.

Savukārt Andis (29) ikdienā skaidru naudu gandrīz nemaz neizmanto, “tikai dodoties pie friziera, jo tur nevar norēķināties ar karti”. Mobilajā bankas lietotnē tiek izmantota:

  • iespēja nosūtīt naudas pieprasījumu. “Kad ar draugiem braucām uz kāzām un nopirku ziedus no mums visiem, tad summu sadalīju un katrs saņēma īsziņu telefonā, kuru akceptējot var veikt maksājumu,” stāsta Andis, atklājot, ka arī pusdienu rēķinu, ko reizēm izmaksā kolēģi, jo pašam maks ar karti palicis birojā, viņš atmaksā vēl kopējo pusdienu laikā no telefona;
  • iespēja apskatīt savu kontu maksājumu vēsturi. “To, kurus kontus vēlies redzēt mobilajā, vari noteikt pats, taču ir ērti ik pa laikam uzmest aci starpkontu situācijai,” stāsta Andis.

Andis atklāj, ka banka telefonā ir viena no 10 ikdienā biežāk lietotajām lietotnēm, tādēļ bankas lietotne atrodas uz viņa telefona pamatekrāna. Arī Dzintars piekrīt, ka mobilās bankas lietotne telefonā ietaupa laiku un ļauj nedomāt par pašsaprotamām lietām vairāk, nekā tas nepieciešams. Pateicoties tehnoloģijām, ietaupīto laiku – apmēram stundu nedēļā – Dzintars labprāt izmanto, lai savā nodabā paspēlētu ģitāru.

* “Tobrīd man vajadzēja konvertēt ASV dolārus uz eiro. Ja to neizdara uzreiz, banka tāpat pēc pāris dienām pārkonvertē, bet toreiz man noderēja lietotne,” dalās pieredzē Dzintars.