Nauda

Īstais laiks ideju īstenošanai – pievienojies globālajai tiešsaistes hakatona cīņai ar Covid-19

Swedbank ir aktīvi iesaistījusies vispasaules iniciatīvas “The Global Hack” veidošanā, stimulējot dažādu ekonomikas risinājumu rašanos, kas palīdzētu Latvijas un citām pasaules valstīm risināt Covid-19 radīto krīzi.

Ikviens, tostarp Swedbank klienti, ir aicināti piedalīties hakatonā kā dalībnieki. Iespējams, tā ir izdevība arī Tev!

“The Global Hack” mērķis ir atbalstīt sadarbību starp uzņēmumiem un nozarēm pasaules līmenī, lai rastu inovatīvus digitālos un biznesa risinājumus, kas palīdzēs cīnīties ar izaicinājumiem, kas radušies Covid-19 radīto seku ietekmē. Tiešsaistes hakatons jeb tehnoloģiju maratons “The Global Hack” norisināsies no 9. līdz 12. aprīlim, un tam ir potenciāls kļūt par pasaules lielāko tiešsaistes hakatonu.

“Šobrīd visa pasaule cīnās ar koronavīrusa radītajām sekām, kas nenoliedzami ir atstājis un turpinās atstāt būtisku ietekmi uz vietējo un arī pasaules ekonomiku. Swedbank uzskata, ka šī iniciatīva ir lieliska iespēja aicināt kopā radošus un inovatīvus prātus, kas varētu piedāvāt veiksmīgas un ātri integrējamas idejas, kuras noderētu jau šīs dienas izaicinājumiem,” uzsver Reinis Rubenis, Swedbank Latvija valdes priekšsēdētājs.

Virtuālajā pasākumā tiks izdalīti 11 tematiskie virzieni, kuros piedalīties un attīstīt savas idejas: māksla un radošums, reaģēšana krīzes situācijā, ekonomika, izglītība, atbalsts, vide, pārvaldība, veselība un labsajūta, mediji un izklaide, garīgā veselība, kā arī darbs. Virzieni veidoti, iedvesmojoties no ANO Ilgtspējīgas attīstības mērķiem.

Katrā  hakatona tematiskajā virzienā tiks meklēti risinājumi ar mērķi palīdzēt sabiedrībai izkļūt no šī brīža krīzes. Hakatona noslēguma dienā, 12. aprīlī, ikviens dalībnieks varēs uzzināt katra tematiskā virziena rezultātus un galvenos secinājumus.

Inovatīvas tehnoloģijas un risinājumi, kas veidoti sadarbībā ar iedzīvotājiem no visas pasaules, var mūs tuvināt problēmu risinājumam, ko šī krīze ir radījusi.“The Global Hack” ietvaros Swedbank sniegs finansiālu atbalstu ekonomikas tematiskajam virzienam ar 5000 eiro naudas balvu atbalstot labākās idejas attīstīšanu krīzes risināšanai. 

“Šis tiešām ir unikāls laiks, kad redzam daudz gan asprātīgu, gan situācijai atbilstošu, gan tiešām vajadzību risinošu ideju uzliesmojumu. Mēs vēlamies atbalstīt projektu autorus gan daloties ar savu pieredzi, gan ar finansējumu, kuru nodrošināsim labākās idejas autoriem,” turpinaReinis Rubenis.

Kļūsti par dalībnieku!

Lai piedalītos kā komandu mentoram, aizpildi pieteikuma anketu: http://ejuz.lv/6f2n

Lai piedalītos, izveidojot kolēģu vai draugu komandu, ieskaties šeit

Reģistrācija jau atvērta

Ideju un izaicinājumu iesniegšana hakatonam līdz ar reģistrēšanos ir atvērta ikvienam līdz 6. aprīlim. Komandu veidošana pieteiktajās idejās notiks no 6. līdz 8. aprīlim. “The Global Hack” hakatons sāksies 9. aprīlī un notiks līdz 11. aprīlim.

Ideju apmaiņa notiks vietnē Slack, kur būs iespēja dalīties ar savām idejām, veidot diskusijas, iegūt atgriezenisko saiti, atrast komandas biedrus un smelties iedvesmu. Līdz ko būsi atradis ideju, kam tici un ko vēlies izstrādāt tālāk, būs iespēja veidot 6 –12 cilvēku komandu.

Kopīgi risinājumi kopīgai problēmai

“The Global Hack” ietvaros Swedbank atbalstīs vienu no galvenajiem virzieniem, proti, ekonomiku, kam nepieciešami radoši un inovatīvi risinājumi Covid-19 krīzes seku mazināšanai.

Ikviens no mums šobrīd atrodas vēl nebijušā situācijā, kad visa pasaule vienlaikus cīnās ar kopīgu problēmu – koronavīrusa pandēmijas Covid-19 radītajām sekām. Aicinām izmantot iespēju un pievienoties hakatonam, lai dalītos ar savām idejām, un, iespējams, kopīgiem spēkiem atrastu risinājumu vēl nepieredzētiem  sociālajiem un ekonomiskajiem izaicinājumiem.

Hakatonos var dzimt reālas idejas

Pirms divām nedēļām Igaunijā notika Garage48 iniciēts tiešsaistes hakatons, lai meklētu risinājumus Covid-19 krīzei. Drīz pēc tam Latvija un Lietuva sekoja šim piemēram ar aktīvu Swedbank atbalstu. Latvijā uzvarēja komanda, kas piedāvāja ražot sejas vairogus uz 3D printeriem. Latvijas gaišo prātu un 3D printeru kopdarbs – sejas vairogu šobrīd tiek intensīvi ražoti, un pirmām kārtām ar tiem tika nodrošināti mūsu mediķi.

Vairāk informācijas: Global Hack