Nauda

Jaunums ērtākiem un izdevīgākiem darījumiem ar vērstpapīriem – ieguldījumu konts

Nav noslēpums, ka zemās depozītu procentu likmes ir ietekmējušas iedzīvotāju uzkrājumu un ieguldījumu paradumus, liekot meklēt alternatīvas iespējas.

Viena no tām – darījumu veikšana ar vērtspapīriem, kam Swedbank nupat izstrādājusi īpašu kontu un kas turpmāk ļaus ieguldīt daudz izdevīgāk un ērtāk.

Swedbank ieguldījumu konts ļauj ērti pārvaldīt savus ieguldījumus vērtspapīros, neraizējoties par gūtā ienākuma deklarēšanu un iedzīvotāju ienākuma nodokļa (IIN) maksāšanu pēc katra darījuma. Iedzīvotāju ienākuma nodoklis no peļņas būs jāmaksā tikai brīdī, kad no ieguldījumu konta tiks izņemta lielāka summa nekā ieguldītā.

Piemēram, ieguldot 10 000 eiro ieguldījuma kontā, klientiem ir iespēja ar tiem brīvi operēt, iegādājoties un pārdodot vērtspapīrus, taču nodokļus par peļņu no šiem darījumiem maksāt tikai tad, ja no ieguldījuma konta izņemtā summa pārsniegs šos sākotnēji ieguldītos 10 000 eiro.

Salīdzinājumam – līdz šim ienākumu deklarēšana bija jāveic, gūstot peļņu no katra vērtspapīra pārdošanas darījuma, noteiktā laika periodā, kas bija atkarīgs no gūtā ienākuma lieluma, turklāt ieguldītājs patstāvīgi sagatavoja informāciju IIN deklarācijai. Turpretī, veicot ieguldījumus no Swedbank ieguldījumu konta, ienākumu deklarēšana būs jāveic un par gūto ienākumu IIN jāmaksā nākamā gada sākumā gada ienākumu deklarācijas ietvaros tikai tādos gadījumos, ja no ieguldījumu konta izmaksātā summa pārsniegs iemaksāto summu. No šī pārsnieguma būs jāaprēķina un jānomaksā IIN. Banka nodrošinās arī iespēju sagatavot ieguldījumu konta izrakstu, uz kura pamata ieguldītājs varēs aizpildīt gada ienākumu deklarāciju. Līdz ar to process būs daudz vienkāršāks un ērtāks.

Swedbank Apdrošināšanas un investīciju jomas vadītājs Kristaps Kopštāls norāda, ka veiksmīga ieguldījumu veikšana vērtspapīros prasa iedziļināšanos un salīdzinoši daudz laika. Ieguldījumu konts ir īpašs risinājums ieguldītājiem, kuri aktīvi pērk un pārdod vērtspapīrus. Jaunais risinājums ļaus ieguldīt dažādos finanšu instrumentos, piemēram, akcijās, fondos, obligācijās utt., neraizējoties par gūtā ienākuma deklarēšanu un IIN maksāšanu pēc katra darījuma.

Plašāka informācija par ieguldījumu kontu, tā atvēršanu un sniegtajām priekšrocībām būs pieejama Swedbank internetbankā no 8. novembra.