Nauda

Pasargāt sevi traumu gadījumā

Jau pagājis pusgads, kopš Mārtiņš Burke-Burkevics smagi cieta avārijā. Šoreiz, par laimi, viņš pats var pastāstīt par piedzīvoto, taču spēlē ar likteni ne vienmēr var uzvarēt.

Mārtiņš ir pārliecināts – apdrošinot dzīvību un papildus izvēloties traumu apdrošināšanu, ikviens kritiens būs mazāk sāpīgs, vismaz materiālajā ziņā noteikti.

Mārtiņš Burke-BurkevicsNelaimīgais rīts

Tajā vasaras rītā Mārtiņš ar motociklu no Kuldīgas devās uz Talsiem. „Es vēl nodomāju, ka nekas jau ar mani nevar notikt, un pat neuzvilku ierasto ādas jaku,” atceras Mārtiņš.

Uz Kuldīgas apvedceļa ieraugot mašīnu, kas strauji tuvojās pa piebraucamo ceļu, pat apstājies, lai nenotiktu sadursme. „Bet, izbraucot no apļa, pagāja tikai pāris minūtes, un notika sadursme jau ar citu mašīnu – brīdī, kad veicu apdzīšanas manevru,” viņš atceras.

Attapies, kad jau gulējis uz asfalta, bijusi sajūta, ka viņš apmetis kūleni. Piezemēšanās izrādījās ļoti sāpīga – labā roka bija praktiski saplosīta, kājai pārrautas krusteniskās saites, lauzts celis un potīte.

Garais atlabšanas process

Mediķi, pirmkārt, glābuši roku, jo tā bija cietusi vissmagāk. „Karoti es vēl satvert īsti nevaru. Tāpat ilgi parakstīt nevaru,” viņš stāsta.Taču Mārtiņš regulāri apmeklē fizioterapeitu un cer, ka roka atgūs visas funkcijas. Ja piepildīsies optimistiskās prognozes, Mārtiņa atveseļošanās process būs ildzis deviņus mēnešus.

Trauma – katram trešajam

Kā liecina statistika, Latvijā teju katrs trešais pēdējo trīs gadu laikā guvis kādu traumu. Aptuveni pusei tas notiek, paklūpot vai ziemā paslīdot uz ledus, daudzi savainojas sportojot. Katram desmitajam atveseļošanās periods ir ilgāks par mēnesi. Kad nav iespējams iet uz darbu, ienākumi samazinās, bet izdevumi par veselības atgūšanu strauji pieaug.

Apdrošināšanas atlīdzību var saņemt šādos gadījumos:

  • ja tiek gūta trauma, lūzums vai izmežģījums;
  • ja traumas dēļ ir pārejoša darba nespēja;
  • ja apdrošinātā dzīvība tiek zaudēta slimību dēļ;
  • ja apdrošinātā dzīvība tiek zaudēta nelaimes gadījumā.

Apdrošināšana ģimenes atbalstam” ar traumu papildapdrošināšanu izmaksās tikai 1,47 eiro mēnesī, taču ģimene būs pasargāta jau ar līguma noslēgšanas brīdi. Dubulta atlīdzība paredzēta ceļu satiksmes negadījuma dēļ. Līgumu varat noslēgt internetbankā, un apdrošināšanas aizsardzība darbojas 24 stundas 7 dienas nedēļā visā pasaulē.

Jaunas iespējas

Lai mazinātu traumu ietekmi uz ģimenes budžetu, Swedbank piedāvā – pērkot dzīvības apdrošināšanas polisiApdrošināšana ģimenes atbalstam”, veikt papildu apdrošināšanu traumu gadījumā. Vairāk uzziniet Swedbank internetbankā.