Visi raksti

Nauda

Mammu pieredze – bērna kopšanas atvaļinājumā ar oficiālu vai aplokšņu algu

Īstermiņā aplokšņu alga var šķist izdevīga, taču ir dzīves situācijas, kas pierāda – sadarbība ar godīgu un visus nodokļus samaksāt spējīgu darba devēju atmaksājas!

Smart-ID un mobilais telefons kodu kartes vietā – vai tas ir droši?

Vai dažu ciparu kombinācija mobilajā telefonā var būt tikpat droša kā bankas izsniegtā kodu karte vai kodu kalkulators? Smart-ID izstrādātāji ir pārliecināti, ka viņu risinājums ir ne vien ērtāks, bet arī drošāks.

Pensiju eksperimenta dalībniece Laima ir pārsteigta, ka seniori var būt turīgāki par jauniešiem

“Tas man bija šoks un pārsteigums, ka senioriem var būt vairāk līdzekļu nekā jauniešiem,” atzīst Laima Kacena (25), viena no pensiju eksperimenta dalībniecēm.

Pensiju eksperimenta dalībnieks Kristaps: “Ar 55 eiro nedēļā var tikai izdzīvot!”

Atšķirībā no Laimas Kacenas, otra Swedbank pensiju eksperimenta dalībnieka Kristapa Kaņepa iknedēļas budžets bija daudz pieticīgāks.

Kā iemācīt bērnam krāt naudu?

Ja zinātu, kur bērns pakritīs, noliktu tur spilventiņu, vēstī tautas paruna. Visus kritienus paredzēt nav iespējams, taču vismaz vienu drošības spilvenu savam bērnam sarūpēt varam – iemācīt neiztērēt visu naudu uzreiz.

Kādos gadījumos var atgūt no valsts pārmaksātos nodokļus?

Katru gadu, sākot no marta, Latvijas iedzīvotājiem ir iespēja iesniegt ienākumu deklarāciju, lai saņemtu no valsts iepriekšējā gada laikā pārmaksāto iedzīvotāju ienākumu nodokli.