Visi raksti

Uzkrājumi

Laura Grēviņa: Kā piepildīt bērna sapņus

“Par ko sapņo jūsu bērni? Un vai jūs spēsiet atbalstīt sava bērna sapņus pēc gadiem 10−15,” savā blogā aicina aizdomāties populārā ģimeņu bloga “Viens+viens” autore Laura Grēviņa.

Studiju laiks ir viens no dārgākajiem posmiem bērna audzināšanā - kas jāzina?

Studiju gadi ir viens no dārgākajiem posmiem vecākiem bērnu uzturēšanā, jo, saskaitot studiju maksu un ikdienas izdevumus, nepieciešamā summa bērna atbalstam var vidēji sasniegt ap 7000 eiro gadā.

Kā sagatavoties lielākajai dzīves ballītei jeb vecumdienām?

Ienākumu avoti vecumdienās ir tas, par ko ikvienam vajadzētu domāt un rīkoties jau šodien, nevis rīt. Citādi varam attapties ļoti nelāgā situācijā.

Kad ir īstais laiks sākt ieguldīt?

Īsā atbilde uz šo jautājumu ir – šodien. Naudu finanšu tirgos ieguldām ar mērķi likt tai pelnīt ilgtermiņā, tāpēc nav laba vai slikta laika, kad to sākt.

Kādu uzkrājuma veidu izvēlēties, lai parūpētos par bērna nākotni?

Saviem bērniem parasti vēlam visu to labāko, un pēc iespējas cenšamies viņus atbalstīt. Taču pienāk brīdis, kad ar mīlestību vai sapratni vien nepietiek – ir nepieciešams finansiāls atspēriens mērķu un sapņu īstenošanā.

No kādiem aktīviem ir veidoti Swedbank Robur ieguldījumu fondi?

Ilgtspējīgi ieguldījumi kļūst arvien aktuālāki visā pasaulē. Latvijā šādu ieguldīšanas iespēju piedāvā Swedbank Robur fondi.

Aptauja

Vai tu izmantotu iespēju studēt ārvalstīs?