Atpūta

Ātrais brīvdienu ceļojums – uz kurieni aizbēgt divatā?

Mums, kā jau praktiskiem cilvēkiem, ceļojumi saistās ar atvaļinājumu un laicīgu maršrutu un finanšu plānošanu. Bet kā būtu nedēļas nogalē iesēsties lidmašīnā un divatā doties īsā, bet neaizmirstamā ceļojumā?

Aviobiļešu draudzīgās cenas, bezvīzu režīms ar pusi pasaules, desmitiem Eiropas pilsētu pāris stundu lidojuma attālumā – tas viss mums ļauj mirklī pieņemt lēmumu, salikt plecu somā pāris nepieciešamākās lietas un doties ceļā. Piektdienas vakarā izbraucam un pirmdien esam atpakaļ darbā. Šāds fiksais ceļojums izmaksās dārgāk nekā izklaide Vecrīgā, bet tās ir pavisam citas emocijas, jauni iespaidi un, kas pats svarīgākais, – laiks, ko jūs varat veltīt viens otram. Bez draugiem, bērniem un pienākumiem. Lūk, dažas idejas nelielam romantiskam pavasara piedzīvojumam.

Te izvēlētas 10 pilsētas, uz kurām salīdzinoši lēti un regulāri dodas tiešie reisi no Rīgas lidostas. Norādītās cenas, protams, ir aptuvenas. Piemēram, te minētās cenas ir trīszvaigžņu viesnīcas numuriņam nakšņošanai divām personām par nakti. Norādītā cena par ēdienreizi restorānā, visticamāk, ir augstāka nekā ātrās ēdināšanas ieskrietuvē, tāpēc ceļojuma izmaksas ir iespējams gan palielināt, gan samazināt. Lidmašīnas biļešu cena norādīta vienai personai, bet abos virzienos.

Burgasa (Bulgārija) 

Lidojuma laiks: 2,40 stundas

Cena vienai personai, sākot no 270 eiro abos virzienos

Lidsabiedrība: Ryanair

Viesnīcas cena, sākot no 50 eiro par nakti

Maltīte restorānā divām personām – ap 20 eiro

Alus krodziņā (0,5 l) – 1 eiro

Ko darīt?

Ko gan cilvēks varētu darīt siltā un saulainā Melnās jūras kūrortā, kuru ieskauj neskaitāmi ezeri, kalni un jūra? Protams, ka atpūsties. Vietējie kūrorti piedāvā visdažādākās aktīvās atpūtas iespējas, bet restorāni – lielisku maltīti par visnotaļ draudzīgu cenu. Kā jau nojaušat, lielākās izmaksas šajā ceļojumā būs aviobiļetes, bet vietējās cenas silda sirdi gluži kā Balkānu saule, kuru pavisam reti nomāc kāds garāmejošs mākonis. Lai bagātinātu savu kultūras pieredzi, varat apmeklēt laba līmeņa operas izrādi vai filharmonijas koncertu.

Gdaņska (Polija)

Lidojuma laiks: 1,20 stundas

Cena vienai personai. sākot no 120 eiro abos virzienos

Lidsabiedrība: Air Baltic

Viesnīcas cena, sākot no 60 eiro

Maltīte restorānā divām personām – ap 24 eiro

Alus krodziņā (0,5 l) – 1,70 eiro

Ko darīt?

Gdaņska ir viena no skaistākajām Eiropas ostu pilsētām. Tās vecpilsēta noteikti ir aplūkošanas vērta. Vietējie krodziņi piedāvā gardas un salīdzinoši lētas maltītes. 20 minūšu attālumā atrodas kūrortpilsēta Sopota, kuru pieredzējuši ļaudis atceras kā populāra mūzikas festivāla mājvietu. Sopota jau kopš seniem laikiem ir bijusi Polijas izklaides galvaspilsēta un neliks vilties arī mūsdienās. Lielisks kūrorts ar visām no tā izrietošām atrakcijām un iespējām.

Frankfurte (Vācija)

frankfurt-main-3285693_1920.jpg

Lidojuma laiks: 2,25 stundas

Cena vienai personai, sākot no 129 eiro abos virzienos

Lidsabiedrība: Air Baltic

Viesnīcas cena, sākot no 120 eiro

Maltīte restorānā divām personām – ap 50 eiro

Alus krodziņā (0,5 l) – 4 eiro

Ko darīt?

Frankfurte ir viens no jaudīgākajiem Vācijas finanšu centriem, tajā apbrīnojamā harmonijā sadzīvo senatnes elpa vecpilsētā un grandiozi debesskrāpji tikai pāris kilometru attālumā no tās. Mainas upes dienvidu krastā varat apmeklēt virkni muzeju, izcils ir arī Frankfurtes zooloģiskais dārzs. Saulei rietot, ir īstais brīdis doties uz vienu no pasaules TOP 10 naktsklubiem – Cocoon. Vietējās kulinārijas labumus vislabāk izbaudīt Apfelwein namiņos, kur pie maltītes pasniedz lielisku mājas ābolu vīnu.

Londona (Anglija)

Lidojuma laiks: 2,45 stundas

Cena vienai personai, sākot no 86 eiro abos virzienos

Lidsabiedrība: Air Baltic

Viesnīcas cena, sākot no 85 eiro diennaktī

Maltīte restorānā divām personām – ap 63 eiro

Alus krodziņā (0,5 l) – 5,20 eiro

Ko darīt?

Londona ar viens no visiecienītākajiem tūristu galamērķiem pasaulē. Šeit var izbaudīt dažādus monarhijas ārišķības atribūtus, izvizināties ar slavenajiem Londonas autobusiem un taksometriem, izbaudīt īstu angļu krogu burvību un uz savas ādas izjust, ko nozīmē nežēlīga iepirkšanās. Ja Londonas veikalos ir atlaides, tad tās ir patiešām iespaidīgas. Ļaujieties plūsmai, un tā pati jūs vadīs. Jūs taču esat Londonā, kur pat satiksme norit pa pretējo pusi. Atmetiet plānus un izbaudiet mirkli!

Berlīne (Vācija)

Lidojuma laiks: 1,40 stundas

Cena vienai personai, sākot no 38 eiro abos virzienos

Lidsabiedrība: Ryanair

Viesnīcas cena, sākot no 70 eiro

Maltīte restorānā divām personām – ap 40 eiro

Alus krodziņā (0,5 l) – 3 eiro

Ko darīt?

Multikulturālisma citadele. Pāris stundu pastaigā pa Berlīni jūs varat redzēt tik daudz dažādu kultūru sajaukumu kā nevienā citā pasaules pilsētā. Šeit lieliski sadzīvo visdažādāko tautību un reliģiju cilvēki. Lieliska vieta, kur ieturēt maltīti, ir Thai park, kur ik dienas sastopami desmitiem taizemiešu uzkodu tirgotāju, kas piedāvā nogaršot gan grauzdētus sienāžus vai kāpurus, gan arī tradicionālākus austrumu gardumus. Izcils ir Berlīnes zoodārzs, noteikti vērts apmeklēt Brandenburgas vārtus un ļauties Berlīnes parku mierīgajai atmosfērai. Savukārt naktī Berlīne pārvēršas īstā ballīšu galvaspilsētā.

Milāna (Itālija)

Lidojuma laiks: 2,40 stundas

Cena vienai personai, sākot no 92 eiro abos virzienos

Lidsabiedrība: Ryanair

Viesnīcas cena, sākot no 80 eiro

Maltīte restorānā divām personām – ap 60 eiro

Alus krodziņā (0,5 l) – 5 eiro

Ko darīt?

Milāna ir dzimusi, lai kļūtu par modes galvaspilsētu. Iespējams, ka Parīze vai Londona šajā ziņā ar to var sacensties, bet Milāna ir tīra mode – nekā vairāk. Saprotams, ka ceļš aizvedīs uz katedrāli, iecilpos kādā no muzejiem vai izstāžu zālēm, atvilks elpu picērijā, bet agri vai vēlu neizbēgami aizvedīs uz Corso Vittorio Emanuele, via Dante, via Torino vai Corso Buenos Aires – slavenajām Milānas modes šopinga ielām. Te ir viss, turklāt arī par demokrātiskām cenām.

Oslo (Norvēģija)

oslo-338285_1920.jpg

Lidojuma laiks: 1,15 stundas

Cena vienai personai, sākot no 93 eiro abos virzienos

Lidsabiedrība: Air Baltic

Viesnīcas cena, sākot no 250 eiro

Maltīte restorānā divām personām – ap 83 eiro

Alus krodziņā (0,5 l) – 8,30 eiro

Ko darīt?

Ja vēlaties izbaudīt romantisku vakaru restorānā ar glāzi vīna un vietējo dziļūdeņu veltēm, krājiet naudu laikus. Oslo pat veikalā pārtika un alkohols maksā dārgāk nekā Latvijas restorānos. Viņi var atļauties. Savukārt mēs varam aplūkot klasisku Skandināvijas pilsētu, aizstaigāt līdz Vikingu kuģu muzejam un Akešhūsas cietoksnim, apciemot Karaļa pili… Starp citu, kopā ar transporta karti iespējams iegādāties arī bezmaksas muzeju apmeklējumu. Oslo ir daudz, ko redzēt, bet gastronomiskās baudas, ja vien neesat kāda oligarha mantinieki, atstājiet citam ceļojumam.

Reikjavika (Islande)

Lidojuma laiks: 1,55 stundas

Cena vienai personai, sākot no 150 eiro abos virzienos

Lidsabiedrība: Air Baltic

Viesnīcas cena, sākot no 200 eiro

Maltīte restorānā divām personām – ap 99 eiro

Alus krodziņā (0,5 l) – 9,30 eiro

Ko darīt?

Islande cenu ziņā var droši konkurēt ar Norvēģiju, tomēr, ja to var atļauties, var kļūt par patiešām romantiska ceļojuma galamērķi. Reikjavikā ir milzums muzeju un izstāžu zāļu. Īpašas sajūtas sniegs pelde karstajos avotos, vaļu vērošanas izbraukums vai arī bezceļu brauciens ar apvidus auto Islandes kalnos. Neaizmirstama nedēļas nogale garantēta.

Brisele (Beļģija)

Lidojuma laiks: 2,35 stundas

Cena vienai personai, sākot no 54 eiro abos virzienos

Lidsabiedrība: Ryanair

Viesnīcas cena, sākot no 200 eiro

Maltīte restorānā divām personām – ap 60 eiro

Alus krodziņā (0,5 l) – 4 eiro

Ko darīt?

Briseles apskate jāsāk ar centrālo laukumu. Baroka stila ēkas liecina, ka šeit jau izsenis lemti svarīgi jautājumi un dzīvojuši ietekmīgi ļaudis. Arhitektūras cienītāji šeit var pavadīt pat vairākas stundas. Pavasarī un vasarā Eiropas galvaspilsēta pārvēršas īstā ielu ballītē – krodziņi un kafejnīcas vilina ar skaļām balsīm, smiekliem, šokolādes un vafeļu smaržu. Populārākā iepirkšanās vieta ir Rue dy Neuve – ieliņa, uz kuras var atrast teju visu pasaules lielāko zīmolu apģērbus un apavus.

Kopenhāgena (Dānija)

Lidojuma laiks: 1,20 stundas

Cena vienai personai, sākot no 61 eiro abos virzienos

Lidsabiedrība: Norwegian Air

Viesnīcas cena, sākot no 200 eiro

Maltīte restorānā divām personām – ap 81 eiro

Alus krodziņā (0,5 l) – 6 eiro

Ko darīt?

Kopenhāgena no vairuma Skandināvijas pilsētu atšķiras ar savu īpašo šarmu un dzīves ātrumu. Tā drīzāk ir kosmopolītiskās un brīvās Amsterdamas, nevis vēso Skandināvijas pilsētu radiniece. Pirmais darbs, kas jāizdara, ir jāiznomā velosipēds. To izdarīt nav grūti, jo nomas automāti ir ik uz stūra. Kopenhāgenā velosipēdu noteikti ir vairāk nekā automašīnu, braukšana ir droša un ērta. Ar velosipēdu noteikti ir vērts aizmīties līdz Tivoli atrakciju parkam un Kristiānijai – hipiju rajonam, kurā dzīvo apcerīgi ļaudis un viņu suņi. Ja esat īpaši romantiski noskaņoti, varat ķeksītim apmeklēt Mazās nāriņas skulptūru, kas gan īpaši nepārsteigs un nesajūsminās.

Noderīgas saites ceļojuma plānošanai:

Lidojumu rezervēšana:

Lēto lidojumu lidsabiedrības ryanair.com/lv/ un wizzair.com

Nacionālā lidsabiedrība airbaltic.com/lv

Viesnīcu un apartamentu rezervācija:

Booking.com

Airbnb.com

Ceļojumu apdrošināšana:

Swedbank ceļojumu apdrošināšana

Swedbank kredītkartes, kas nodrošina ceļojumu apdrošināšanu