Tēmas Tēmas

Tēmas

Mājokļu sarunas: Tendences jauno projektu tirgū

Lai noskaidrotu, kāda ir šī brīža situācija jauno projektu segmentā, podkāstā jau otro reizi tiekamies ar Swedbank sadarbības partneru vadītāju Mariku Tomu.

Vidējā summa, ko iedzīvotāji aizņemas mājokļa iegādei - 79 tūkstoši eiro

Lai gan šobrīd aizņemšanās ECB īstenotās monetārās politikas dēļ ir kļuvusi dārgāka, interese par mājokļa iegādi saglabājas stabila, liecina Swedbank šī gada dati par hipotekāro aizņēmumu dinamiku.

Energoefektīvu mājokļu un auto kreditēšana noturas par spīti inflācijai

Lai gan Eiropa jau pusotru gadu cīnās ar inflāciju un Euribor pārkāpis nu jau 4% robežu, tā saukto zaļo kreditēšanu tas nav apturējis. Tendences komentē Swedbank Privātpersonu pārvaldes vadītāja Karīna Kulberga.

Pazaudēt var ne tikai pabeigto, bet arī iesākto mājokli

Mājokļa būvniecība ir izaicinošs process ikvienam, taču nereti arī būvniecības procesā mūs var piemeklēt neparedzētas likstas.

Energoaudits 1989., 2000. un 2022. gadā celtām mājām: rezultāti un ieteikumi (VIDEO)

Energoaudits – tā ir iespēja noskaidrot, kādi uzlabojumi nepieciešami mājoklī, lai ietaupītu finanšu resursus un turpmāk dzīvotu ilgtspējīgāk.

Vai saules paneļi ir izdevīgi?

Saules paneļi uz nama jumta rosina fantāzijas par vilinošu perspektīvu – iespēju dzīvot zaļi un vēl ietaupīt. Vai šim sapnim mūsu platuma grādos ir ekonomiskais pamats?

Podkāstā Mājokļu sarunas: Kas notiek ar EURIBOR?

Euribor likmes turpina augt. Ar ko rēķināties kredītņēmējiem? To šajā reizē pārrunāsim ar Latvijas Bankas Monetārās politikas pārvaldes vadītāja vietnieku Mārtiņu Bitānu.

Salīdzinām rēķinus – dzīve privātmājā pēc apkures iekārtas nomaiņas

Līdz ar valsts atbalstu apkures iekārtas nomaiņai, iedzīvotāji var ne tikai pāriet uz videi draudzīgākiem apkures risinājumiem, bet arī ietaupīt par izmaksām gada aukstākajos mēnešos.

Podkāstā Mājokļu sarunas: Kā jaunie tarifi ietekmēs saules paneļu īpašnieku elektrības rēķinus?

No 2023. gada jūlija stājas spēkā jaunie “Sadales tīkla” tarifi, kas ievērojami palielinās elektrības rēķinus, īpaši mājsaimniecībām ar jaudīgākiem pieslēgumiem.

Kalkulatori

Darba algas kalkulators

Swedbank Finanšu institūts sadarbībā ar Finanšu ministriju izstrādājis kalkulatoru, kas iedzīvotājiem ļauj aprēķināt darbaspēka nodokļu izmaiņu ietekmi uz savu darba algu.

Bērna un vecāku pabalsta kalkulators

Pabalstu kalkulators palīdzēs jaunajiem un topošajiem vecākiem aprēķināt ar bērna gaidīšanu, piedzimšanu un audzināšanu saistītos valsts pabalstus.

Finanšu veselības rīks

Swedbank Finanšu institūts izstrādājis rīku ģimenes finanšu veselības novērtēšanai, kas palīdz vienkopus saskatīt veselīgās un pilnveidojamās jomas, kā arī dod ieteikumus finanšu situācijas uzlabojumiem.

Bezdarbnieka pabalsta kalkulators

Lai palīdzētu saplānot personīgo budžetu darba zaudēšanas gadījumā, esam izstrādājuši bezdarbnieka pabalsta kalkulatoru, kas veic aprēķinus par pabalsta apmēru.

Aptauja

Ja Tev pēkšņi rastos lieli neparedzēti finansiāli zaudējumi, kādā veidā Tu ar tiem tiktu galā?

Populārākie