Biznesam Biznesam

Biznesam

Biznesam

Uzsākot uzņēmējdarbību, viens no pirmajiem jautājumiem ir, kā tiks kārtota grāmatvedība? Te vienmēr būs divas iespējas – algot grāmatvedi vai izvēlēties grāmatvedības ārpakalpojumu.

Tagad, uzņēmumiem izmantojot ALTUM atbalstu, elektroauto iegāde kļuvusi vēl izdevīgāka.

Uzņēmumu dinamiskajā pasaulē transportlīdzekļu drošība ir ne mazāk svarīga kā darbinieku vai klientu aizsardzība.

Šajā rakstā īpašu uzmanību pievēršam pārtikas mazumtirdzniecības nozarei, kas ievieš ilgtspējas principus pati savā darbībā, kā arī var veicināt domāšanas maiņu savos klientos.

Šī gada pirmajā ceturksnī par 9% audzis karšu norēķinu apjoms, liecina Swedbank apkopotā informācija.

Šī gada sākumā Latvijas ekonomikā nozaru pievienotā vērtība visai ievērojami saruka, produktu nodokļi tika iekasēti mazāk, bet iekšzemes kopprodukts (IKP) saglabājies teju nemainīgs pret pērno gadu.

Kā jau katru gadu, arī šis nav izņēmums - pavasaris lauksaimniecībā atnesis gan labas, gan ne tik labas ziņas, taču daļā izaicinājumos šogad varam saskatīt arī jaunas iespējas.

Ilgtspējas jēdziens sevī ietver divas cieši saistītas, fundamentālas vērtības – spēt kaut ko darīt ilgstoši, tāpēc darīt to atbildīgi.

Biznesa rīki

Darba algas kalkulators

Swedbank Finanšu institūts sadarbībā ar Finanšu ministriju izstrādājis kalkulatoru, kas iedzīvotājiem ļauj aprēķināt darbaspēka nodokļu izmaiņu ietekmi uz savu darba algu.

ESG būtiskas ietekmes novērtēšanas rīks

Šis novērtēšanas rīks atspoguļo svarīgākos ESG aspektus, ņemot vērā uzņēmuma darbības jomu. Tā pamatā ir starptautiskais uzņēmumu ilgtspējas standarts “SASB Materiality Map” papildus iekļaujot arī ekspertu ieteikumus.

Biznesa plānošanas rīks

Biznesa uzsākšanai, gan arī tā attīstībai ir nepieciešams plāns, lai iecerētie lēmumi būtu pārdomāti un sniegtu vēlamo rezultātu. Biznesa skiču rīks jums ļaus vienuviet apkopot savas domas un pārdomas strukturētā veidā, nobeigumā radot pārskatāmu biznesa plānu. Rīks tapis sadarbībā ar Latvijas Investīciju un attīstības aģentūru.

Rēķini

Rēķinu sadaļa dod Jums iespēju veidot rēķinus jau gatavā rēķinu izrakstīšanas sistēmā, kas veidota atbilstoši grāmatvedības prasībām. Šī sadaļa ļauj Jums ērti un ātri izveidot rēķinus, nosūtīt tos saņēmējam un izdrukāt. Kā arī Jūs varat administrēt izsūtītos rēķinus mainot tiem statusus - gaida apmaksu, neapmaksāts vai apmaksāts - un pie vajadzības atlasīt sev nepieciešamo.

Aptauja

Vai Tu esi apsvēris(-usi) elektroauto iegādi?

Populārākie