Tēmas Tēmas

Tēmas

Energoefektīvu mājokļu un auto kreditēšana noturas par spīti inflācijai

Lai gan Eiropa jau pusotru gadu cīnās ar inflāciju un Euribor pārkāpis nu jau 4% robežu, tā saukto zaļo kreditēšanu tas nav apturējis. Tendences komentē Swedbank Privātpersonu pārvaldes vadītāja Karīna Kulberga.

Podkāstā Mājokļu sarunas: Kā jaunie tarifi ietekmēs saules paneļu īpašnieku elektrības rēķinus?

No 2023. gada jūlija stājas spēkā jaunie “Sadales tīkla” tarifi, kas ievērojami palielinās elektrības rēķinus, īpaši mājsaimniecībām ar jaudīgākiem pieslēgumiem.

Saules paneļi un apdrošināšana – vai ir nepieciešama atsevišķa polise?

Kvalitatīvu saules paneļu vidējais lietošanas termiņš var sasniegt pat 25 gadus, tāpēc vērtīgi jau laikus nodrošināties pret neplānotām to remonta vai to nomaiņas izmaksām.

15 fakti, kas palīdzēs pieņemt ilgtspējīgus lēmumus

Uzzini, kā energoefektīvu risinājumu ieviešana mājoklī un ikdienā tev ilgtermiņā var palīdzēt ietaupīt. Ir laiks dod priekšroku ilgtspējīgām izvēlēm!

Kā izvēlēties piemērotāko elektroauto un tā uzlādi?

Elektroauto modeļu skaits un klāsts arvien turpina strauji pieaugt, kas ikvienam ļauj izvēlēties savai ikdienai piemērotāko un ekonomiski izdevīgāko risinājumu.

Saules paneļi – ne vienmēr vairāk ir labāk

Pieprasījums pēc saules paneļiem turpina pieaugt, taču pieredze liecina, ka ne vienmēr labāko efektivitāti garantē maksimālais saules paneļu skaits.

Kā mainījušās elektroauto izmaksas pie jaunajām elektroenerģijas cenām? 3 pieredzes stāsti

Lai gan šķiet, ka līdz ar augošajām elektroenerģijas cenām, elektroauto vairs nav tik izdevīgi, auto īpašnieki atklāj ko citu.

Ko izvēlēties - māju vai dzīvokli?

Gan dzīvoklim, gan privātmājai ir savas priekšrocības un trūkumi, tāpēc, lai atrastu sev piemērotāko risinājumu, būtiski izvērtēt gan savas iespējas, gan vēlmes un vajadzības.

Kas ir ilgtspējīgs dizains un ko ņemt vērā, būvējot vai renovējot māju?

Lai savu mājokli padarītu par modernu, inovatīvu un videi draudzīgu, būtiski pievērst uzmanību ne tikai izmantotajiem materiāliem, bet arī visam procesam kopumā.

Kalkulatori

Darba algas kalkulators

Swedbank Finanšu institūts sadarbībā ar Finanšu ministriju izstrādājis kalkulatoru, kas iedzīvotājiem ļauj aprēķināt darbaspēka nodokļu izmaiņu ietekmi uz savu darba algu.

Bērna un vecāku pabalsta kalkulators

Pabalstu kalkulators palīdzēs jaunajiem un topošajiem vecākiem aprēķināt ar bērna gaidīšanu, piedzimšanu un audzināšanu saistītos valsts pabalstus.

Finanšu veselības rīks

Swedbank Finanšu institūts izstrādājis rīku ģimenes finanšu veselības novērtēšanai, kas palīdz vienkopus saskatīt veselīgās un pilnveidojamās jomas, kā arī dod ieteikumus finanšu situācijas uzlabojumiem.

Bezdarbnieka pabalsta kalkulators

Lai palīdzētu saplānot personīgo budžetu darba zaudēšanas gadījumā, esam izstrādājuši bezdarbnieka pabalsta kalkulatoru, kas veic aprēķinus par pabalsta apmēru.

Aptauja

Ja Tev pēkšņi rastos lieli neparedzēti finansiāli zaudējumi, kādā veidā Tu ar tiem tiktu galā?

Populārākie