Tēmas Tēmas

Tēmas

Swedbank Ieguldījumu pārvaldes sabiedrība pensiju 2.līmeņa krājējiem pērn nodrošināja būtisku ienesīguma pieaugumu, pateicoties pozitīvajiem rezultātiem finanšu tirgos.

Jau gandrīz 1,3 miljoniem cilvēku Latvijā paralēli parastajai valsts nodrošinātajai vecuma pensijai papildu uzkrājums vecumdienām veidojas arī pensiju sistēmas 2. līmenī.

Gads iesākās ar nenoteiktību finanšu tirgos, it īpaši tehnoloģiju sektorā. Taču 24. februārī, sākoties karam Ukrainā, tirgi saņēma jaunu triecienu, kam nekavējoties sekoja vēl nebijušas sankcijas pret Krieviju.

Katrs iedzīvotājs, kurš uzsāk darba gaitas un veic sociālās apdrošināšanas iemaksas, automātiski kļūst par investoru, jo ik mēnesi 5% no savas algas iegulda pensiju 2. līmenī.

Pensiju 2.līmeņa nauda nav kaut kas abstrakts, bet katra strādājoša iedzīvotāja reāli uzkrāta nauda

Saeima ir apstiprinājusi vairākas izmaiņas, sākot ar 2025.gada 1.janvāri. Būtiskas izmaiņas skars arī uzkrājumu un ieguldījumu produktus (t.sk. pensijas) un ar tiem saistītus nodokļus. Īsumā svarīgākais par šīm izmaiņām.

Šoruden valdība atbalstīja* iemaksu samazināšanu pensiju 2. līmenī par 1 procentpunktu no 2025. gada līdz 2028. gadam.

No 1. jūlija pensiju pārvaldītājiem būs pieejama informācija par savu plānu dalībniekiem, kas ļaus veiksmīgāk uzrunāt iedzīvotājus un izglītot par riskiem un iespējām, ko sniedz katrs no pensiju 2.līmeņa plāniem.

Nodrošinot iedzīvotājiem plašu pensiju plānu klāstu ar dažādām ieguldīšanas stratēģijām, Swedbank piedāvā arī pensiju 2. un 3. līmeņa indeksu plānus. Uzzini, kā šie plāni atšķiras un kā atrast sev piemērotāko!

Kalkulatori

Darba algas kalkulators

Swedbank Finanšu institūts sadarbībā ar Finanšu ministriju izstrādājis kalkulatoru, kas iedzīvotājiem ļauj aprēķināt darbaspēka nodokļu izmaiņu ietekmi uz savu darba algu.

Bērna un vecāku pabalsta kalkulators

Pabalstu kalkulators palīdzēs jaunajiem un topošajiem vecākiem aprēķināt ar bērna gaidīšanu, piedzimšanu un audzināšanu saistītos valsts pabalstus.

Finanšu veselības ceļvedis

Swedbank Finanšu institūts izstrādājis ceļvedi ģimenes finanšu veselības novērtēšanai, kas palīdz vienkopus saskatīt veselīgās un pilnveidojamās jomas, kā arī dod ieteikumus finanšu situācijas uzlabojumiem.

Bezdarbnieka pabalsta kalkulators

Lai palīdzētu saplānot personīgo budžetu darba zaudēšanas gadījumā, esam izstrādājuši bezdarbnieka pabalsta kalkulatoru, kas veic aprēķinus par pabalsta apmēru.

Aptauja

Vai zini, kur atrodas Tavs pensiju 2.līmenis?

Populārākie