6. aug, 2020

Ar Swedbank atbalstu lauksaimnieku kooperatīvs “VAKS” paplašina darbību

Latvijas lauksaimnieku kooperatīvs “VAKS” šī gada jauno ražas novākšanas sezonu uzsāk ar jaudīga graudu elevatora iegādi Jelgavā.

2020. gadā Lauksaimniecības pakalpojumu kooperatīvā sabiedrība (LPKS) “VAKS” ar ES fondu atbalstu modernizēja jau esošos elevatorus un palielināja “VAKS” kopējās graudu un ražas uzglabāšanas un pieņemšanas jaudas par 15%. Jelgavas elevatora iegāde šīs jaudas palielina vēl par 30%.

 Šīs apjomīgās investīcijas ir realizētas ar Swedbank atbalstu, lai nodrošinātu pieaugošā biedru skaita un to izaudzētās ražas pieņemšanas, uzglabāšanas un realizācijas kvalitāti un efektivitāti. “Priecājamies kopīgi augt un realizēt vērienīgus plānus kas palielina mūsu ražotāju efektivitāti un eksportspēju. Vēlam veiksmi un izdošanos arī turpmāk!” saka Swedbank Uzņēmumu pārvaldes vadītāja Ieva Vīgante.

 Ar šo soli LPKS “VAKS” turpina pierādīt savu stratēģiju - nopelnīto kapitālu ieguldīt vietējo uzņēmumu attīstībā – tā nostiprinot Latvijas lauksaimnieku pozīcijas tirgū.

 Lauksaimniecības pakalpojumu kooperatīvā sabiedrība “VAKS” 2019. gadā strādāja ar 80,602 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 41% vairāk nekā gadu iepriekš, savukārt kooperatīva peļņa dubultojās un sasniedza 1,697 miljonus eiro. “VAKS” aktīvi darbojas kopš 1999. gada. “VAKS” pamatdarbības vieta ir Valmierā, bet kooperatīvam ir trīs pastāvīgi strādājošas struktūrvienības.