8. mai, 2023

Swedbank piešķir finansējumu “Bolt Drive” darbības paplašināšanai

Igaunijas tehnoloģiju uzņēmums “Bolt” noslēdzis līzinga līgumus ar Swedbank un Luminor par kopējo summu 126 miljoni eiro, lai nodrošinātu uzņēmuma automašīnu nomas pakalpojuma “Bolt Drive” paplašināšanu. Šo aizdevumu mērķis ir trīskāršot “Bolt Drive” autoparka apjomu Baltijas valstīs un piedāvāt iedzīvotājiem vēl labākus pārvietošanās veidus pilsētās.

Swedbank izsniegtais finansējums ir 80 miljonu eiro apmērā, bet Luminor – 46,2 miljonus eiro apmērā. Abu banku piešķirtie aizdevumi ļaus “Bolt Drive” paplašināt savu autoparku Baltijas valstīs, kurā ietilpst dažādi transportlīdzekļi, sākot no maziem automobiļiem līdz SUV un miniveniem. Jaunās automašīnas nonāks pie klientiem Tallinā, Rīgā, Jūrmalā un Viļņā.

Swedbank Uzņēmumu pārvaldes vadītājs Jevgenijs Ivanovs uzsver, ka Swedbank mērķis ir atbalstīt uzņēmējus to centienos augt un attīstīties. ““Bolt Drive” ir piemērs, kā saasināt konkurenci koplietošanas automašīnu tirgū, piedāvājot klientiem vairāk iespēju pārvietoties sev ērtā veidā, pamazām mazinot automašīnu blīvumu kopējā satiksmē. Tāpat arī esam ļoti gandarīti, ka “Bolt” sava pakalpojuma nodrošināšanai izvēlas videi draudzīgus spēkratus, piedāvājot ilgtspējīgākas izvēles saviem klientiem," sacīja Jevgenijs Ivanovs.

Lukas Īla (Lukas Yla), “Bolt Drive” koplietošanas auto vadītājs, sacīja, ka “Bolt” autoparka paplašināšana ir ļoti nepieciešama. "Salīdzinot ar iepriekšējiem gadiem, Igaunijā veikto braucienu skaits ir vairākkārt palielinājies, un tas pierāda nepieciešamību pēc mūsu autoparka papildināšanas. Balstoties uz Igaunijas piemēru, mēs uzskatām, ka īstermiņa auto nomas izmantošana pieaug visās Baltijas valstīs. Mēs zinām, ka 68 % “Bolt Drive” lietotāju uzskata, ka īres automašīnas ir reāla alternatīva viņu personīgajam auto. Priecājamies, ka bankas tic auto nomas nākotnei un ir gatavas sadarboties ar mums šī biznesa modeļa attīstībā," sacīja L. Īla.

Pēc L. Īla teiktā, lietotāju statistika liecina, ka vidēji nomas auto tiek izmantots ievērojami vairāk nekā privātais auto, kas stāv stāvvietā dīkstāvē ~ 95% laika. Šobrīd Tallinā ir aptuveni 2-3 autostāvvietas uz vienu automašīnu, un pieaugošā nomas automašīnu popularitāte varētu atbrīvot šo vietu parkiem vai apstādījumiem.

"Cilvēki arvien vairāk saprot, ka ērtāk un lētāk ir veikt savus nepieciešamos braucienus ar koplietošanas auto un citkārt izmantot sabiedrisko transportu vai mikromobilitātes risinājumus. Personīgās automašīnas turēšana tikai rada papildu slogu pilsētas telpai,” komentē L. Īla.

“Bolt Drive” tika atklāts Tallinā 2021. gada maijā. Šobrīd pakalpojums ir pieejams arī Rīgā, Jūrmalā, Jelgavā un Viļņā – ar kopējo autoparku ~2000 automašīnu. Divu darbības gadu laikā Swedbank un Luminor ir finansējušas lielāko daļu no “Bolt Drive” nomas automašīnām, kas šobrīd pieejamas Baltijā. 

  • “Bolt Drive” nomas cenas ir sākot no 0,13 eiro minūtē. Lai iznomātu automašīnu, autovadītājam jābūt vismaz 20 gadus vecam, ar B kategorijas autovadītāja apliecību un vismaz viena gada autovadīšanas pieredzi.