6. jūn, 2023

Vadošais bērza zāģmateriālu ražotājs Eiropā KRAUSS SIA ieguldīs uzņēmuma attīstībā

Vadošais bērza zāģmateriālu ražotājs Eiropā KRAUSS SIA vienojies ar Swedbank par finansējumu 9,2 miljoni eiro. Finansējums paredzēts jaunu iekārtu un tehnoloģisko procesu ieviešanā, kā arī jaunu ražošanas ēku un infrastruktūras izbūvē. Investīcijas veicinās uzņēmuma konkurētspēju un kāpinās eksporta apjomus.

Jaunās iekārtas veidos vienotu tehnoloģiskās ražošanas līniju, nodrošinot augstu produktivitāti un videi draudzīgu ražošanas procesu. Savukārt, jaunu ražošanas ēku būvniecība ražotnē Klintainē optimizēs gala produkcijas ražošanas procesu un nodrošinās papildu vietu izejmateriālu un produkcijas glabāšanai. 

Kā uzsver uzņēmuma KRAUSS SIA valdes loceklis Igors Mašals: “Katra ražojoša uzņēmuma pamatdomai jābūt kā saražot kvalitatīvu un pieprasītu produktu par konkurēt spējīgu cenu un palielināt savu efektivitāti. To apzinoties, turpinām aktīvi ieguldīt uzņēmuma attīstībā, uzstādot progresīvas un energoefektīvas ražošanas iekārtas, paplašinot un labiekārtojot izejmateriālu un gatavās produkcijas uzglabāšanas platības”.

KRAUSS SIA ir vadošais bērza zāģmateriālu ražotājs Eiropā, kas veic pilnu pārstrādes ciklu no apaļkoka zāģēšanas līdz gatavai produkcijai, kā arī koksnes atlikumu pārstrādi kurināmās briketēs. Projektā paredzētās investīcijas attiecas uz videi draudzīgu un energoefektīvu materiālu un produktu radīšanu, lietderīgu ražošanas procesu atlikumu izmantošanu, enerģijas uzkrāšanu un apguvi, kā arī gaisa piesārņojuma samazināšanu.

Swedbank Mazo un vidējo uzņēmumu apkalpošanas daļas vadītājs Jānis Zaļums norāda, “KRAUSS SIA ir izcils piemērs Latvijas uzņēmumiem, kuri no Latvijas dabas bagātībām spēj ražot preci ar augstu pievienoto vērtību, pārdomāti plānojot un ieguldot ražošanas procesos. Uzņēmums spējis ieviest bez atlikumu ražošanu, un šobrīd, izstrādājot vienotu tehnoloģiskās ražošanas līniju, mazinās negatīvo ietekmi uz vidi”.

Uzņēmuma ražošanas process sadalīts divās struktūrvienībās – zāģētava atrodas Cesvaines pagastā, savukārt detaļu ražotne Klintaines pagastā. Uzņēmums ievēro starptautiska koksnes piegādes sertifikāta FSC politiku, kas nodrošina videi draudzīgu, sociāli atbildīgu un ekonomiski izdevīgu meža apsaimniekošanu. Ražošanas process tiek nodrošināts, pateicoties efektīvai un sinhronizētai abu ražotņu darbībai, ko nodrošina profesionāla darbinieku komanda, izmantojot modernas kokapstrādes tehnoloģijas.

KRAUSS SIA ir uzņēmums ar 100% Latvijas īpašnieku kapitālu, kas nozarē darbojas kopš 1999. gada. Šobrīd uzņēmums nodarbina vidēji ap 152 darbinieku. Uzņēmums savu produkciju galvenokārt eksportē uz vairāk nekā 22 pasaules valstīm un galvenie produkcijas noieta tirgi ir Igaunija, Polija, Zviedrija, Nīderlande un ASV.