"Cīruļu ģimenes piedzīvojumi naudas pasaulē" – uzdevumu krājums pirmsskolas vecuma bērniem

Nauda ir ikdienas sastāvdaļa, un arī bērni ar to saskaras jau ļoti agrā vecumā. Tieši tādēļ arī ir tik būtiski jau mazotnē apgūt finanšu prasmes – to ietekmē pieņemtie lēmumi un izvēles veidos jaunus, zinošus pieaugušos.

Mēs, Swedbank Finanšu institūts, esam sagatavojuši jaunu izklaidējoši izglītojošu bezmaksas materiālu “Cīruļu ģimenes piedzīvojumi naudas pasaulē” bērnu sarunai par naudu – lai tā no lielā nezināmā kļūtu par draugu un sabiedroto.

Mūsu Uzdevumu burtnīca, kas vēsta par Cīruļu ģimenes piedzīvojumiem naudas pasaulē, rotaļīgā un viegli uztveramā veidā palīdzēs attīstīt bērnu izpratni par naudu un prasmi ar to rīkoties, aptverot tādas tēmas kā naudas pelnīšana, tērēšana, krāšana un mērķu sasniegšana. Gan dažādu jēdzienu apguve, gan spēja nošķirt vajadzības no vēlmēm ir tikai dažas no tēmām, kas ietvertas Uzdevumu burtnīcā un apgūstamas gan sarunu veidā grupā, gan individuālās darba lapās.

Uzdevumu burtnīcas mērķis – palīdzēt apguves procesā un būt vērtīgam ceļabiedram, sniedzot idejas, padomu un atbalstošu plecu gan tiem, kas par naudu vēl tikai mācās, gan tiem, kas māca. Aicinām iepazīties ar Uzdevumu burtnīcu un to izmantot nodarbībās!

  • Lejupielādēt uzdevumu krājumu (pdf) var arī šeit.

Swedbank Finanšu institūts rūpējas par gudriem lēmumiem Latvijas ģimenēs! Uzdevumu burtnīcas digitālo versiju varat lejupielādēt šeit, savukārt jau 23. martā ar Cīruļu ģimenes piedzīvojumiem būs iespējams iepazīties arī klātienē tirdzniecības centrā “Spice” no plkst. 11.00-15.00.

Darba burtnīca nav pirmais Cīruļu ģimenes naudas lietu izdevums. Atceries arī par audio grāmatu, kuru joprojām vari klausīties kā Spotify, tā Youtube

Caur ikdienišķiem un ģimeniskiem stāstiem tiek izdzīvotas situācijas, ar kurām saskaras teju ikviena ģimene. Finanšu institūta padomu sadaļā vari smelties idejas, kā ar bērniem runāt par dažādām naudas tēmām, savukārt no stāstu varoņiem – par to, kā ikvienā situācijā atrast “mākoņa zelta maliņu."

Aptauja

Kura, tavuprāt, ir tavas finanšu veselības vājākā vieta?