Naudas dienā piedalījušās 510 Latvijas skolas

31. oktobrī visā Latvijā tiešsaistē jau otro reizi norisinājās Swedbank finanšu pratības iniciatīva “Naudas diena”, kurā piedalījās 510 skolas jeb 78% no visām vispārizglītojošajām skolām un tehnikumiem.

Šogad iniciatīvā varēja piedalīties visu vecumu skolēni – no 1. līdz 12. klasei, apgūstot piecus ar naudu saistītus tematus: “Nauda. Tās veidi un drošība”, “Kā gudri rīkoties ar naudu”, “Budžets. Ieņēmumi un izdevumi”, “Karjera. Gatavošanās nākotnes profesijai” un “Ieguldījumi. Risks un ienesīgums”. Katrā klašu grupā izlozes kārtībā noskaidrotas arī veiksmīgākās klases, kas saņems finansējumu kopīgas aktivitātes īstenošanai.

Lai gudri saimniekotu gan mājās, gan valstī, ir jāprot gudri rīkoties ar naudu, plānot budžetu un veidot iekrājumus. “Naudas diena” šogad pirmo reizi bija paredzēta visām klašu grupām, katrā vecuma posmā aicinot apgūt kādu īpašu ar naudu saistītu tematu – no tā, kas vispār ir nauda, līdz karjeras izaugsmei un ieguldījumu portfeļiem. Par to skolēniem stāstīja Naudas dienas iniciatori – Swedbank Finanšu institūta vadītājs Reinis Jansons un Swedbank Finanšu institūta eksperte Evija Kropa, kā arī vieslektori – Swedbank jaunākā speciāliste Milēna Teterovska, zinātņu doktore (Ph.D.) sociālajās zinātnēs Agnese Lastovska, Swedbank vadības un stratēģiskā virziena konsultants Ģirts Bērziņš un Nasdaq Riga tirdzniecības speciāliste Annija Katkeviča. Bet dienas noslēgumā skolēnus priecēja enerģiskās grupas “Citi Zēni” koncerts.

“Esam ļoti priecīgi un gandarīti gan par skolu atsaucību, gan lielisko dienu, ko aizvadījām kopā ar skolēniem, skolotājiem, ekspertiem un grupu “Citi Zēni”. Zināšanas par naudu un prasme ar to rīkoties ir jāveido jau no mazotnes, taču tam nav jābūt smagnēji un sarežģīti; tieši otrādi – mēs stāstām par naudu vieglā un aizraujošā veidā caur reāliem piemēriem un praktisku darbošanos, kas, mūsuprāt, arī ir veiksmes atslēga tam, lai kopīgiem spēkiem uzlabotu mūsu bērnu finanšu pratību,” stāsta Swedbank Finanšu institūta vadītājs Reinis Jansons.

Lai “Naudas dienas” laikā iegūtās zināšanas nostiprinātu, skolēniem kopā ar skolotājiem bija jāpaveic dažādi praktiski uzdevumi un jāiesūta labākie vai klases ietvaros kopīgi izpildītie darbi “Naudas dienas” rīkotājiem. Izlozes kārtībā noskaidrotas trīs klases katrā klašu grupā, kas saņems finansējumu kopīgas aktivitātes īstenošanai. Veiksmīgākās klases – no Krišjāņa Valdemāra Ainažu pamatskolas, Vilces pamatskolas, Aglonas vidusskolas, Babītes vidusskolas, Baltinavas vidusskolas, Jēkabpils 2. vidusskolas, Turlavas pamatskolas, Rīgas Ķengaraga vidusskolas, Z. A. Meierovica Kabiles pamatskolas, Valmieras Pārgaujas Valsts ģimnāzijas, Talsu Kristīgās vidusskolas, Siguldas pilsētas vidusskolas, Valmieras 5. vidusskolas, Mazsalacas vidusskolas un Draudzīgā aicinājuma Liepājas pilsētas 5. vidusskolas.

Vairāk informācijas www.naudasdiena.lv.