23. feb, 2023

Ziedot.lv darbības turpināšanai Swedbank ziedo 50 000 eiro

Visbiežāk uzņēmuma un organizācijas veiksme un efektivitāte tiek mērīta finanšu rezultātos, sniegtā produkta vai pakalpojuma kvalitātē un klientu apmierinātības rādītājos. Tomēr būtiska šo faktoru veiksme ir tieši komandas un tās kapacitātes rokās.

Ziedot.lv 20 gadu pastāvēšanas laikā 2022. gads bijis visizaicinošākais, labdarības organizācijai īstenojot rekordlielu projektu skaitu un ziedojumos Ukrainas un Latvijas iedzīvotāju atbalstam piesaistot teju 20 miljonus eiro, kas ir piecreiz lielāks ziedojumu un darba apjoms nekā citos gados. Apzinoties, ka Ziedot.lv būs nozīmīga loma kara seku mazināšanā arī šogad, Swedbank ziedo 50 000 eiro labdarības platformas atbalstam un aicina arī citus uzņēmumus iesaistīties un stiprināt Latvijas lielāko nevalstisko organizāciju.

“2022. gads ir licis pārvērtēt miera, brīvības un dzīvības trausluma nozīmi un skaidri parādījis, uz kādiem principiem un vērtībām vēlamies būvēt savu nākotni. Taču tas ir bijis arī pašaizliedzības, ziedošanas un patiesi stipro cilvēku laiks. Paldies Ziedot.lv par nenogurstošo darbu teju divdesmit gadu garumā un īpaši par nenovērtējamo veikumu tieši pagājušajā gadā – ne tikai cilvēkiem Ukrainā, Ukrainas kara bēgļiem Latvijā, bet arī Latvijas cilvēkiem, neskaitot savas darba stundas. Pateicoties Ziedot.lv, Ukrainai palīdzēt var ikviens Latvijas cilvēks. Nereti ikdienā mēs pat nepadomājam, kādus resursus prasa šī palīdzēšana – tieši no organizācijas viedokļa. Ko prasa infrastruktūra, kas nodrošina, ka ikviens ziedotājs var justies gandarīts, ka viņa ziedojums tieši tādā apmērā kā nosūtīts, tiek novirzīts tieši vēlamajam mērķim.  Ar šo ziedojumu mēs aicinām pievienoties arī citus uzņēmumus ziedot nevalstisko organizāciju darbības kapacitātes stiprināšanai,” akcentē Lauris Mencis, Swedbank valdes priekšsēdētājs.

2022. gadā Ziedot.lv īstenojis 25 labdarības programmas tieši Ukrainas iedzīvotāju un kara bēgļu atbalstam, kam Latvijas iedzīvotāji ir spējuši saziedot 19,8 miljonus eiro.

“Esmu ārkārtīgi pateicīga iedzīvotājiem un uzņēmumiem par uzticību un plašo sirdi, ziedojot Ukrainas un Latvijas iedzīvotājiem vēl nebijušā apmērā. Bet tas bijis arī nepieredzēti liels darba apjoms un infrastruktūras nodrošināšanas izmaksu pieaugums. Katrs paveiktais labais darbs mūsu komandu iedvesmo, bet līdz ar iedvesmu nepieciešama arī elektrība, telpas, transports un citas praktiskas lietas labdarības noliktavas un bēgļu centra darbībai. Tāpēc šis un iepriekšējie Swedbank ziedojumi tieši Ziedot.lv darbībai ir īpaši nozīmīgi, lai mēs varam darbu turpināt,” stāsta Rūta Dimanta, Ziedot.lv vadītāja.

Pateicoties Swedbank 50 000 eiro ziedojumam, Ziedot.lv šogad varēs finansēt labdarības noliktavas un sava bēgļu centra izmaksas, kur palīdzība tiek sniegta vidēji pat 20 ģimenēm dienā, kā arī apkures, elektrības un citu komunālo rēķinu segšanai.

Labdarības noliktavā pārtikas un higiēnas preču palīdzību saņem gan kara bēgļi no Ukrainas, gan Latvijas trūcīgie iedzīvotāji. Palīdzība sadarbībā ar vairāk nekā 100 reģionālajām labdarības organizācijām tiek nogādāta visā Latvijā.