Latvijas dāmas izvēlas jaudīgus un praktiskus auto

Sievietei ikvienā dzīves posmā ir nepieciešams tā brīža vajadzībām atbilstošs auto, tāpēc auto izvēli nosaka ne tikai dizains, bet arī mašīnas ietilpība, jauda, ekonomiskums un komplektācija.

Papildus jau minētajam daudzas sievietes dod priekšroku arī auto novietošanas sensoriem un automātiskajai ātrumkārbai, taču tie nav obligāti sievietes automašīnu raksturojošie elementi.

Dizains, drošība un praktiskums – būtiskākie faktori, pēc kuriem automašīnu izvēlas sievietes

  • Elīza Aizpuriete (28), BMW 1. sērijas auto īpašniece: “Esmu ātruma cienītāja. Man patīk, ja varu droši apdzīt, nevis pirms katra manevra pārmest krustu – paspēšu vai nepaspēšu? Tā kā mana mašīna ir vecāka par pieciem gadiem, man ļoti svarīgi bija arī iepazīties ar tās vēsturi – lai, ar to sākot vizināties ikdienā, nerastos nepatīkami pārsteigumi. Ģimenē esam iecienījuši vienas konkrētas markas auto, tādēļ arī es izvēlējos BMW. Mana pārliecība – sava budžeta ietvaros labāk nopirkt nedaudz vecāku auto ar papildu aprīkojumu, kādu vēlos, nevis jaunāku, bet tikai ar pamata aprīkojuma paku.”
  • Dace Krūmiņa (36), Citroen C3 īpašniece: “Kad meklēju savu auto, man kā divu bērnu māmiņai bija vairākas prasības – lai mašīnai ir četras durvis, lai tā ātri uzsilst, lai ir benzīna motors, auto novietošanas sensori, liels bagāžnieks un lai tā ir augsta, lai nešļūc pa zemi, ja braucu, piemēram, pa meža ceļiem. Būtiski arī, lai mašīna ir ne tikai ekonomiska, bet arī skaista un – par labu cenu! Kad meklēju auto, sapratu, ka man ir daudz prasību savai automašīnai. Tagad zinu, ka mašīnai gribētu arī apsildāmo stūri – to kā papildu prasību pievienošu savam nākamajam auto meklēšanas sarakstam.”
  • Airisa Zīdere (47), jaunā Volkswagen Beetle īpašniece: “Man vissvarīgākais ir mašīnas dizains. Man kā sievietei patīk, ja auto ir automātiskā ātrumkārba, automašīnas novietošanas sensori, kā arī ērts un skaists salons. Priekšroku dodu ādas salonam, jo to ir vieglāk iztīrīt. Man mašīnā patīk klausīties mūziku, tāpēc pievēršu lielu uzmanību mūzikas sistēmai. Manam auto jābūt dinamiskam un manevrēt spējīgam – lai viegli varu iekļauties kopējā auto plūsmā. Kad ieraudzīju savu šābrīža auto, uzreiz tajā iemīlējos – tas bija tieši tāds, kādu biju vēlējusies! Savu mašīnu iegādājos Vācijā, autosalonā. Pašlaik tai ir tikai četri gadi, kas arī ir svarīgi, jo nevēlos, lai mašīna visu laiku plīst. Tai jābūt uz ceļa drošai.”

3 ieteikumi, kurus ņemt vērā, pirms iegādāties auto līzingā

  1. Iegādājoties jaunu transportlīdzekli, izmantojot operatīvo līzingu (ilgtermiņa nomu), būtiski iepazīties ar maksimālo nobraukuma ierobežojumu līzinga termiņa beigās. Jāpārbauda, vai esošais nobraukums atbilst līgumā noteiktajam. Ja līguma termiņa laikā tiks pārsniegts maksimālais nobraukuma apjoms, tas var prasīt papildu finanšu līdzekļus.
  2. Iegādājoties jaunu auto, nenoliedzama priekšrocība ir auto garantija, bet, lai tā darbotos, ir jāveic obligātās auto apkopes. Ar apkopju izmaksām ir vēlams iepazīties laicīgi, lai nebūtu nepatīkamu pārsteigumu pēc servisa apmeklējuma.
  3. Pirms lietota auto iegādes ieteicams iepazīties ar tā tehnisko stāvokli un vēsturi. Šeit tieši laikā būtu servisa apmeklējums un auto diagnostika, jo tas sniegs priekšstatu par nepieciešamajiem ieguldījumiem pēc auto iegādes. Papildu informāciju par automašīnas vēsturi var iegūt CSDD.

Savām vēlmēm un prasībām atbilstoša auto iegādes iespējas palīdzēs noskaidrot auto kredīta vai auto līzinga kalkulators.

Aptauja

Vai Tu esi apsvēris(-usi) elektroauto iegādi?