Veselīgāk un izdevīgāk – saimniecības, kurās ogas vari lasīt pats
Nauda

Veselīgāk un izdevīgāk – saimniecības, kurās ogas vari lasīt pats

Ja nav sava dārza, var doties uz kādu no Latvijas saimniecībām, kurās zemenes, lielogu mellenes, avenes un citas ogas, kā arī dārzeņus var lasīt pats, turklāt par labāku cenu. Kur tās meklēt?

Pašu lasītas svaigas un stingras ogas var ne tikai ēst uzreiz, bet arī mierīgu sirdi likt saldētavā – droši var zināt, ka ogas nav saspiestas vai apsmidzinātas ar ķimikālijām, lai ilgāk uzglabātu noliktavā.

 „Latvijas zemenes” Talsu novada Lubezerē

Netālu no Valdemārpils – Talsu novada Lubezerē – atrodas zemeņu saimniecība. Tajā paši varat salasīt zīmola „Latvijas zemenes” ogas. Lauki pieejami katru dienu no 14.00 līdz 21.00, iepriekš noteikti piesakoties pa tālr. 27738807.

Pašlaik zemeņu cena ir 2,00 eiro/kg, vēlāk būs mazliet zemāka. Ogas gaidāmas līdz jūlija beigām.

http://www.latvijaszemenes.lv/

Zemenes Rundāles pagastā

„Lepšukalnu” saimniecība atrodas Rundāles novada Rundāles pagastā. Darbdienās un sestdienās no 8.00 līdz 17.00 varat braukt lasīt zemenes, iepriekš noteikti piesakoties pa tālr. 29252853. Saimnieks ierādīs dažādus laukus. Zemeņu cenas tajos ir atšķirīgas – no 1,00 līdz 3,50 eiro/kg. Ogas būšot līdz jūlija beigām/augusta sākumam.

https://www.facebook.com/pg/lvzemenes/about/?entry_point=page_nav_about_item&tab=overview

Saldās zemenes Jūrkalnes pagastā

Ventspils novada Jūrkalnes pagastā ir neliela saimniecība „Ievkalni”, kas arī piedāvā pašiem lasīt saldās zemenes. Saimniekam uz zemenēm ir rindas, tādēļ noteikti zvaniet pirms braukšanas pa tālruni 29211119. Zemeņu cena pašlaik ir 2,50 eiro/kg.

Jūlijā zemenes varēs lasīt Vangažu pagastā

Netālu no Rīgas – Inčukalna novada Vangažu pagasta saimniecībā „Blomi” – zemenes vēl tikai gatavojas. Ražu varēs sākt novākt ar jūliju. Lauki pieejami katru dienu no 8.00 līdz 21.00, zemeņu cena no 1,80 līdz 2,00 eiro/kg. Zvaniet pa tālruņa numuru 29203884, lai saņemtu precīzākas norādes par atrašanās vietu.

http://www.blomi.lv/

Gardas zemenes Praulienas pagastā

Arī Madonas novada Praulienas pagastā var braukt lasīt zemenes. Zemnieku saimniecībā „Līdumnieki” esat gaidīti katru dienu no 8.00 līdz 18.00. Pašreizējā cena ir 2,80 eiro/kg. Tā mazliet kritīsies, bet uz jūlija beigām atkal pieaugs. Zvaniet pa tālruņa numuru 26760295, ja ir jānoskaidro kāds jautājums.

Zemenes Jaunjelgavas novadā

Ceļā uz Latgali vai Sēliju noteikti piestājiet Jaunjelgavas novada Daudzeses pagastā, kur meža ielokā netālu no Daudzevas aug rūpīgi koptas un gardas zemenes. Tās būs lasāmas vēl līdz jūlija vidum. Cenu un sīkākas norādes jautājiet saimniekam pa tālruni 20200505.

https://www.facebook.com/Zemenes-no-me%C5%BEa-ieloka-1806371019680620/

Lielogu mellenes Vestienas pagastā

Madonas novada Vestienas pagastā ir skaista saimniecība „Jāņkalni”. Šogad pie viņiem varēsiet lasīt lielogu mellenes. Ražas sākums gaidāms ap 20. jūliju, ogas būs līdz augusta beigām. Braukt ogās varēs katru dienu visas dienas garumā. Cena varētu būt no 4,00 eiro/kg, bet precīzāk to varēs pateikt, ražai sākoties. Iepriekš noteikti piesakieties pa tālruni 28992426.

http://jankalni.lv/

Lielogu mellenes Stāmerienas pagastā

Citā Latvijas vietā – Gulbenes novada Stāmerienas pagasta saimniecībā „Puķukalni” – vasaras otrajā pusē būs iespējams lasīt avenes. Saimnieki gaidīs katru dienu no 8.00 līdz 20.00. Iepriekš piezvaniet pa tālruni 26479271, lai noskaidrotu, vai ogu laiks jau sācies.

Lielogu mellenes, dzērvenes un cidonijas Babītes pagastā

Rīgas tuvumā – Babītes novada Babītes pagasta saimniecībā „Strēlnieki” – vasaras otrajā pusē būs iespējams lasīt gan lielogu mellenes (augustā), gan dzērvenes un cidonijas (septembrī). Cenas precīzi vēl nav zināmas, bet tās noteikti būs par 1/3 daļu zemākas nekā tirgus cenas. Ogas varēs lasīt katru dienu visas dienas garumā. Ja ir kādi jautājumi, zvaniet pa tālruņa numuru 29166695.

http://www.strelnieki.lv/

Lielogu mellenes Brenguļu pagastā

Beverīnas novada Brenguļu pagastā ir saimniecība „Abullāči-2”, kurā arī audzē lielogu mellenes. Augustā ogas varēs lasīt katru dienu no 10.00 līdz 19.00. Cena varētu būt ap 4,00 eiro/kg, to precīzāk zinās, kad sāksies raža. Tālrunis uzziņām – 29446454.

http://abullaci.lv/par-mums/

Bioloģiskie gurķi Birzgales pagastā

Šogad Ķeguma novada Birzgales pagasta „Ķaupēs” lielos daudzumos saauguši bioloģiskie gurķi. Saimnieki pašiem gan neļauj tos lasīt, jo gurķi jānorauj uzmanīgi, nesabojājot stādu. Gurķu cenas pašlaik ir 1,80 eiro/kg, jūlija beigās varētu nokrist līdz 1,00 eiro/kg. Saimniecībā nelielos apjomos pieejami arī spināti, dilles, vēlāk būs tomāti un kabači. Zvaniet pa tālruni 29361078 un jautājiet, ja vēl kaut kas interesē.

Bioloģiskās ogas un dārzeņi Ķekavas pagastā

Pavisam netālu no Ķekavas – bioloģiskajā saimniecībā „Atvases” – audzē gandrīz 60 dažādas kultūras, gan ogas, gan dārzeņus. Saimnieks dobē viesus laiž pa retam. Vislabāk viņam patīk, ja labumu kārotāji iepriekšējā dienā piezvana un vienojas par sezonas dārzeņu un zaļumu kastes sapakošanu noteiktas summas apmērā. Zvaniet un sarunājiet – 29558332.