Veselīgāk un izdevīgāk – saimniecības, kurās ogas vari lasīt pats
Nauda

Veselīgāk un izdevīgāk – saimniecības, kurās ogas vari lasīt pats

Ja nav sava dārza, var doties uz kādu no Latvijas saimniecībām, kurās zemenes, lielogu mellenes, avenes un citas ogas, kā arī dārzeņus var lasīt pats, turklāt par labāku cenu. Kur tās meklēt?

Pašu lasītas svaigas un stingras ogas var ne tikai ēst uzreiz, bet arī mierīgu sirdi likt saldētavā – droši var zināt, ka ogas nav saspiestas vai apsmidzinātas ar ķimikālijām, lai ilgāk uzglabātu noliktavā.

Zemnieku saimniecība “Klīves” Zemgalē

Jau no 2021. gada jūlija “Klīves” - Jelgavas nov., Elejas pag.-, kas atrodas tikai 80 km no Rīgas, piedāvā lasīt saldos, skābos ķiršus, vasaras, rudens avenes un citas garšīgas un veselīgas ogas un augļus. Skaista un klusa daba ar lielu augu, ogu un augļu dažādību būs ideāla vieta ģimenēm ar bērniem brīvdienu atpūtai, kā arī atvaļinājuma vai ekskursijas pieturpunkts. 

Darba laiks pašlasīšanai: pirmdien līdz piektdien no plkst.15.00 līdz 21.00; sestdien, svētdien -  no 09.00 līdz 19.00).  Z/S “Klīves” atradīsiet ar lietotnes Waze palīdzību. Tālrunis saziņai: 29723790, 26707751

„Latvijas zemenes” Talsu novada Lubezerē

Netālu no Valdemārpils – Talsu novada Lubezerē – atrodas zemeņu saimniecība. Tajā paši varat salasīt zīmola „Latvijas zemenes” ogas. Lauki pieejami no Jāņiem katru dienu no 14.00 līdz 21.00, iepriekš noteikti piesakoties pa tālr. 27738807.

Pašlaik zemeņu cena ir 2,00 eiro/kg, vēlāk būs mazliet zemāka. Ogas gaidāmas līdz augusta vidum.

Zemeņu lauks Vimbukrogā

Ģimenes izveidota zemeņu audzētava, kas piedāvā apmeklētājiem priekš sevis lasīt rūpīgi koptas un nemiglotas ogas. Zemeņu lauks atrodas ļoti skaistā vietā pie Daugavas, un ir tuvākais lauks Rīgai.

Darba laiks no 9:00 līdz pat 21:00 vakarā. Tālrunis saziņai: 24664222. Lauks pašlasīšanai tiks atvērts 19.jūnijā.

Zemenes Rundāles pagastā

Lepšukalnu” saimniecība atrodas Rundāles novada Rundāles pagastā. Darbdienās un sestdienās no 8.00 līdz 17.00 varat braukt lasīt zemenes, iepriekš noteikti piesakoties pa tālr. 22004589. Būs pieejami dažādu šķirņu ogu lauki. Zemeņu cenas tajos ir atšķirīgas – no 2,50 līdz 4,00 eiro/kg. Iespēja lasīt ogas būs no jūnija beigām līdz augusta sākumam. Taču jāņem vērā, ka var būt arī pārtraukumi ogu sezonai, ņemot vērā neprognozējamos laika apstākļus. Šogad tiks piedāvāta arī aveņu pašlasīšana!

Saldās zemenes Jūrkalnes pagastā

Ventspils novada Jūrkalnes pagastā ir neliela saimniecība „Ievkalni”, kas arī piedāvā pašiem lasīt saldās zemenes. Saimniekam uz zemenēm ir rindas, tādēļ noteikti zvaniet pirms braukšanas pa tālruni 29211119. Zemeņu cena pašlaik ir 2,00 un 2,50 eiro/kg.

Lielogu mellenes Vestienas pagastā

Madonas novada Vestienas pagastā ir skaista saimniecība „Jāņkalni”. Šogad pie viņiem varēsiet lasīt lielogu mellenes. Ražas sākums gaidāms ap 20. jūliju, ogas būs līdz augusta beigām. Braukt ogās varēs katru dienu visas dienas garumā. Cena varētu būt no 4,00 eiro/kg, bet precīzāk to varēs pateikt, ražai sākoties. Iepriekš noteikti piesakieties pa tālruni 28992426.

Gardas zemenes Praulienas pagastā

Arī Madonas novada Praulienas pagastā var braukt lasīt zemenes. Zemnieku saimniecībā „Līdumnieki” esat gaidīti katru dienu no 8.00 līdz 18.00. Pašreizējā cena ir 2,80 eiro/kg. Tā mazliet kritīsies, bet uz jūlija beigām atkal pieaugs. Zvaniet pa tālruņa numuru 29223741, ja ir jānoskaidro kāds jautājums.

Krūmellenes Rudē

Krūmellenes “Rude” atrodas Rojas novada Rudē. Tajā ir iespēja pašiem salasīt krūmmellenes, kā arī iegādāties dažādus sezonas dārzeņus. Precīzāka informācija, par aktuālāko, pieejama Facebook lapā - Krūmmellenes Rude, vai pa telefonu 27651751.

Jūlijā zemenes varēs lasīt Vangažu pagastā

Vangažos saimniecībā „Blomi” – zemenes vēl tikai gatavojas. Ražu varēs sākt novākt ar jūnija beigām. Lauki pieejami katru dienu no 8.00 līdz 21.00, zemeņu cena no 2,50 eiro/kg. Zvaniet pa tālruņa numuru 29203884, lai saņemtu precīzākas norādes par atrašanās vietu.

Lielogu mellenes, dzērvenes un cidonijas Babītes pagastā

Rīgas tuvumā – Babītes novada Babītes pagasta saimniecībā „Strēlnieki” – vasaras otrajā pusē būs iespējams lasīt gan lielogu mellenes (augustā), gan dzērvenes un cidonijas (septembrī). Cenas precīzi vēl nav zināmas, bet tās noteikti būs par 1/3 daļu zemākas nekā tirgus cenas. Ogas varēs lasīt katru dienu visas dienas garumā. Ja ir kādi jautājumi, zvaniet pa tālruņa numuru 29166695.