3. jūn, 2021

Zināmi pieci Latvijas finālisti Pasaules Uzņēmējdarbības kausam

Latvijā pirmo reizi notiek Pasaules Uzņēmējdarbības kauss (Entrepreneurship World Cup). Tam pieteikties tika aicināti uzņēmumi, kas dibināti pēdējo piecu gadu laikā un ar gada apgrozījumu līdz pieciem miljoniem eiro, un kam ir ambīcija pacīnīties par savas idejas konkurētspēju globālā mērogā.

Saņemtie pieteikumi bija no dažādām uzņēmējdarbības jomām, tādām kā mākslīgais intelekts, uzņēmumu programmatūra, blokķēdes risinājumi, izglītības tehnoloģijas, elektroniskie sakari, finanšu tehnoloģijas, arhitektūra, veselība un labsajūta, ilgtspējīgu apģērbu ražošana u.c. Konkursā tika pārstāvēti arī sociālie uzņēmumi.

“Pieci drosmīgi Latvijas uzņēmumi gūs jaunu pieredzi, pārstāvot savu biznesa ideju Latvijas Nacionālajā finālā. Katrs no finālistiem sacentīsies par iespēju iegūt atspēriena punktu  sava biznesa attīstībai arī starptautiski. Liels paldies visiem interesentiem, kuri pieteicās un iesniedza pieteikumus. Finālistiem vēlos novēlēt veiksmi biznesa ideju prezentēšanā, taču žūrijai – atrast labāko un piemērotāko uzņēmumu starptautiskajiem panākumiem,” saka Lauris Mencis, Swedbank Uzņēmumu pārvaldes vadītājs.

Iepazīstinām ar pieciem Latvijas finālistiem

 • BATWATEX - ilgtspējīgas vegānās ādas ražotājs, kas izgatavo materiālu no kartupeļu un kaņepju šķiedras.
 • FINCHECKER – uzņēmums no AML un KYC (Noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas novēršanas un “pazīsti savu klientu”) jomas, kas izstrādājis rīku, ar kura palīdzību uzņēmumi var pārbaudīt informāciju par esošajiem un potenciālajiem klientiem risku mazināšanai.
 • FRAVIA – kokapstrādes uzņēmums no Dagdas, kas ražo koka terases kempingiem, piedāvājot savu produkciju visam Eiropas tirgum.
 • HYMET.EU  –  uzņēmums, kas izstrādā kompozītmateriālu ražošanas tehnoloģiju jaudīgas elektrotehnikas dzesēšanai –– elektriskiem transportlīdzekļiem, datortehnikai un telekomunikācijām. 
 • SWIMBE – ilgtspējīgu un personalizētu peldkostīmu ražotājs no Valmieras, kas ražošanas procesā izmanto unikālus audumus. Tie ir radīti Itālijā uzņēmumā Carvico no veciem zvejas tīkliem, paklājiem, PET pudelēm u.c. plastmasas atkritumiem. 

Nacionālais fināls jau drīz!

18. jūnijā, plkst 10.00, Rīgā norisināsies Nacionālais fināls, kurā tiks vērtētas augstāk minēto piecu finālistu biznesa idejas. Uzvarētāju noteiks tie paši žūrijas locekļi, kas atlasīja finālistus, un tie ir:

 • Elīna Volāne, Swedbank Mazo uzņēmumu segmenta vadītāja
 • Dāvis Kurēns, Swedbank Jaunuzņēmumu koprades telpas vadītājs
 • Madara Ūlande, Swedbank Latvija Korporatīvās sociālās atbildības vadītāja
 • Imants Martinsons, Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras (LTRK) Jaunuzņēmumu padomes priekšsēdētājs
 • Kaspars Rožkalns, Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) direktors
 • Lauma Sīle, TechChill sadarbību vadītāja
 • Regita Zeiļa, Latvijas Sociālās uzņēmējdarbības asociācijas direktore.

Latvijas nacionālā fināla uzvarētājs tālāk sacentīsies par ceļazīmi uz globālo finālu un kopējo balvu fondu 1 miljona ASV dolāru apmērā.

Nacionālo finālu būs iespējams vērot tiešraidē Swedbank Facebook profilā un Delfi.tv. Konkursā tiks noskaidrots arī sabiedrības balsojums, un viens no finālistiem saņems skatītāju simpātiju balvu.

Pasaules Uzņēmējdarbības kausa Nacionālo finālu rīko Swedbank kopā ar LTRK, LIAA, TechChill un Latvijas Sociālās uzņēmējdarbības asociāciju.

Par Pasaules Uzņēmējdarbības kausu

Swedbank kopš 2020. gada oktobra kļuvusi par Global Entrepreneurhip Week organizatoru Latvijā. Sadarbība ar Global Entrepreneurship Network paver arī unikālas tiesības pirmo reizi organizēt Entreprenurship World Championship finālu Latvijā, kas ir pasaules vadošā inovatīvās uzņēmējdarbības ekosistēma un notiek 200+ valstīs. Šogad iecerēts, ka Pasaules Uzņēmējdarbības kauss sasniegs 175 000 dalībnieku skaitu no 200+ valstīm.