Ilgu laiku matemātikas mācīšanās aplikācijas “Ernesta skola” vadītāju Ernestu Kazakeviču pazina kā “to, kuram labi padodas matemātika”, un vienlaikus viņa ikdienu disciplinēja sports.
Izrādīto interesi pret privātstundu pasniegšanu viņš ilgi atlika gan aizņemtības, gan pārliecības dēļ, ka saprast matemātiku vēl nenozīmē prast to iemācīt citiem. Līdz kāds lūgums izrādījās neatlaidīgāks par ierasto atteikumu, un Ernests piekrita. Pirmā samaksa bija simboliska, taču tā atnesa būtisku atklāsmi, ka zināšanas var pārvērst vērtībā, ko cilvēks ir gatavs novērtēt ar savu nopelnīto naudu.
Pēc šķietami nevainīga eksperimenta ar TikTok, viens Ernesta video īsā laikā sasniedza 100 tūkstošus skatījumu. Pieprasījums pieauga tik strauji, ka ar individuālām nodarbībām vien vairs nepietika, un Ernests nonāca pie nākamā soļa – kā no personīga vārda izveidot uzņēmumu?
Šodien Ernesta vadītā “Ernesta skola” piedāvā ne tikai privātstundas un eksāmenu kursus, bet arī aplikāciju, kur mācīties matemātiku ir tikpat viegli kā atvērt TikTok. Taču aiz katra produkta stāv pārdomāta pieeja komandai un kvalitātei – “ja mani pasniedzēji būs izcili, tad klientam nav svarīgi, vai viņš strādā ar mani vai ar manu kolēģi. Kvalitāte ir karalis.”
Gada sākumā Rīgas Fantadromā notika "Nākotnes uzņēmēju forums”, kas pulcēja mūsdienīgi domājošus esošos un topošos uzņēmējus, kuri orientējas uz inovācijām un ilgtspējīgu uzņēmējdarbību. Forums tapis sadarbībā ar Swedbank.