5. aug, 2022

Video: Noteikts Pasaules Uzņēmējdarbības kausa 2022 Latvijas nacionālā fināla uzvarētājs

Ar mērķi veicināt Latvijas uzņēmumu konkurētspēju globālā tirgū, jau otro gadu notiek Pasaules Uzņēmējdarbības kauss (Entrepreneurship World Cup), kur Nacionālajā finālā tiek vērtētas piecu uzņēmumu biznesa idejas. Fināla uzvarētājs tālāk sacentīsies par ceļazīmi uz Pasaules Uzņēmējdarbības kausa globālo finālu un balvu fondu 1 miljona ASV dolāru apmērā.

Pieci Latvijas uzņēmumi, kuri pārstāvēti Latvijas nacionālajā finālā

  • “My3D.Cloud” – Liepājā dibināts uzņēmums, kas ir izveidojis digitālās būvniecības platformu, nodrošinot saviem klientiem iespēju tiešsaistē strādāt ar 3D datiem bez specializētas programmatūras palīdzības un piekļūt globālam digitālās būvniecības tirgum. 
  • “OX Drive” –pirmā TESLA automašīnu koplietošanas platforma Latvijā, kas līdz šī gada beigām plāno nodrošināt koplietošanas pakalpojumu ar vismaz 130 TESLA markas automašīnām Rīgā un Jūrmalā.
  • “Naco Technologies” –  jaunuzņēmums no Rīgas, kas darbojas “zaļā” ūdeņraža nozarē, izstrādājot nano-pārklājumus, ar mērķi nodrošināt ūdeņradi ražojošo un patērējošo iekārtu izturību, ilgtspējību un ievērojami samazināt to atkarību no cēlo materiālu izmantošanas.
  • “Uniscopia Group”uzņēmums no Rīgas, kas izstrādājis e-komercijas platformu “Printscopia”, saviem klientiem piedāvājot gan iegādāties dažādus ar 3D tehnoloģiju radītus produktus, gan arī pašiem pasūtīt dažādu 3D produktu izveidi. 
  • “Longenesis” – veselības tehnoloģiju jaunuzņēmums no Rīgas, kas vairākkārt paātrina farmācijas industrijas klīnisko pētījumu gaitu, vienlaikus nodrošinot drošu un caurspīdīgu pacientu datu apstrādi.

Pasaules Uzņēmējdarbības kausa Nacionālā fināla žūrijas locekļi ir  uzņēmējdarbības un tehnoloģiju jomu eksperti. 
Iepazīstinām ar žūriju!

  • Elīna Volāne, Swedbank Mazo uzņēmumu segmenta vadītāja:

"Zīmīgi, ka visi pieci Latvijas finālisti ir tehnoloģiju tipa uzņēmumi, kas pierāda šīs jomas straujo izaugsmi un potenciālu. Apsveicami, ka mazo uzņēmumu ambīcijas sniedzas pāri Latvijas un pat Baltijas robežām. Pasaules Uzņēmējdarbības kauss šiem uzņēmumiem ir lieliska iespēja veidot atpazīstamību, sasniegt potenciālos klientus un investorus, iepazīstinot ar mūsdienīgiem risinājumiem."

  • Kaspars Rožkalns, Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras direktors:

“Ikdienā, strādājot ar uzņēmumiem dažādās attīstības pakāpēs, redzam, ka veiksmes pamatā nav tikai laba ideja, vai teicams produkts. Ļoti nozīmīga loma ir komandai un tās ambīcijām sasniegt rezultātu. Konkurss “Pasaules Uzņēmējdarbības kauss” ļauj šo ambīciju latiņu pacelt augstāk, domājot par savu biznesu plašākā mērogā. Katrs spertais solis rada jaunas iespējas attīstībai ceļā uz globāliem panākumiem.”

  • Jānis Lielpēteris, Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras valdes loceklis: 

"Jauni uzņēmumi ar eksporta potenciālu ir viens no būtiskākajiem Latvijas tautsaimniecības turpmākas attīstības stūrakmeņiem. Ir nozīmīgi, lai tādu iniciatīvu ietvarā, kā Pasaules Uzņēmējdarbības kauss, Latvijas labākie jaunie uzņēmēji spētu ne tikai apliecināt Latvijas uzņēmējdarbības vides potenciālu, bet arī sekmētu plašāku sabiedrības interesi par uzņēmējdarbību kopumā. Ceram, ka ik gadus konkurence kļūs aizvien sīvāka, Latvijā rodoties aizvien jauniem uzņēmumiem ar augstas pievienotās vērtības produktiem, kam ir potenciāls būt pieprasītiem eksporta tirgos."

  • Anna Andersone, Riga TechGirls vadītāja:

“Pasaules Uzņēmējdarbības kauss ir iespēja arī Latvijas uzņēmējiem pierādīt savu potenciālu globālā mērogā. Šogad no sirds priecājos redzēt pretendentu vidū daudz tehnoloģijās balstītu ideju, kas demonstrē mūsu uzņēmēju spējas un inovatīvās pieejas. Uzņēmuma veiksmes pamatā ir cilvēki un idejas potenciāls, un Latvijā varam novērot komandas, kuru pieredze spēcīgi konkurēs starptautiskā līmenī. Novēlu visiem dalībniekiem izmantot šo iespēju veidot jaunus kontaktus un atvērt durvis un iespējas jaunos tirgos!”

Par Pasaules Uzņēmējdarbības kausu

Swedbank kopš 2020. gada oktobra kļuvusi par Global Entrepreneurship Network pārstāvi Latvijā. Šī pārstāvība paver unikālas tiesības jau otro reizi organizēt EWC nacionālo finālu Latvijā, kas ir pasaules vadošā inovatīvās uzņēmējdarbības ekosistēma un notiek vairāk nekā 200 valstīs. Šogad tika aicināti pieteikties tie Latvijas uzņēmumi, kas ir reģistrēti un dibināti Latvijā, sākot no 2016. gada ar apgrozījumu līdz pieciem miljoniem eiro.

Pasaules Uzņēmējdarbības kausa Nacionālo finālu rīko Swedbank kopā ar LTRKLIAA un Riga TechGirls.