Ziemassvētki ārpus Latvijas – eglītes vai palmas

Ziemassvētkus var svinēt, ne tikai rotājot eglīti un cepot piparkūkas savās mājās, bet arī dodoties tuvākā vai tālākā ceļojumā.

Iespējas ir visplašākās – sākot no Eiropas košajām svētku eglēm līdz pat eksotiskam piedzīvojumam siltajās zemēs.

Ziemassvētki Eiropā

Mūsu eksperts tūrisma kompānijas Latvia Tours atpūtas nodaļas vadītāja Inga Freiberga  iesaka Ziemassvētkos izbaudīt svētku sajūtu, ko radīs Eiropas Ziemassvētku tirdziņi.

Ziemassvētku tirdziņu apmeklējums Eiropā, ja izmantojat aģentūras pakalpojumus, izmaksās, sākot no 160 eiro vienai personai. Piedāvājums ietver transportu, naktsmītnes, brokastis, gida pakalpojumus 3−4 dienām.

Tiem, kas vēlas īstus sniegotus Ziemassvētkus, piemērots būs ceļojums tepat uz Helsinkiem, kur pārņem patiesa svētku noskaņa līdz ar brīdi, kad zemi pārklāj sniegs. Visizdevīgāk un lētāk var nokļūt no Tallinas ar prāmi Viking Line. Biļetes, sākot no 11 eiro vienā virzienā.

Nirnberga Vācijā var lepoties ar vienu no greznākajiem Ziemassvētku tirdziņiem pasaulē, tas ir slavens ar savām Nirnbergas desiņām, piparkūkām un savdabīgām ēdamām cilvēciņu figūrām, kas gatavotas no plūmēm. Šis tirdziņš tiek atklāts ik gadu piektdienā pirms pirmās Adventes, un pasākums tiek pārraidīts televīzijā daudzviet pasaulē.

Prāgas Ziemassvētku tirdziņš grezni rotājas pašā pilsētas centrā . Lai Prāgas apceļošana būtu interesantāka, daudzi mazāki tirdziņi izkaisīti pa visu pilsētu.

Atšķirībā no tirdziņiem Francijā un Vācijā Stokholmas Ziemassvētku tirdziņš īpašs ar iespēju tajā atrast ļoti daudz dažādu delikatešu. Šeit jūs gūsiet iespēju nobaudīt dažādu veidu saldumus, kūpinātu gaļu, tostarp ziemeļbrieža un aļņa. Visērtāk nokļūt ar Tallink kuģi, kurš uz Ziemassvētkiem piedāvā īpašas akcijas.  

Vīni dēvēt par Ziemassvētku tirdziņa mājvietu būtu pieticīgi, drīzāk tas ir īsts Ziemassvētku ciemats. Katrs pilsētas laukums brīvdienu laikā pārvēršas pasakā. Savu dienu varat sākt pie Rātslaukuma un turpināt caur dažnedažādiem mazākiem burvīgā tirdziņa koridoriem. Tirdziņš ietver Ziemassvētku ciematu Old AKH, Ziemassvētku ciematu Maria-Theresien-Platz, seno Vīnes Ziemassvētku tirgu Freyung, Šēnbrunnas pils tirgu, Am Hof Adventes tirgu un Ziemassvētku tirdziņu Spitt.

Savukārt, ja vēlaties satikt īstu Lapzemes Ziemassvētku vecīti, ir vērts apmeklēt Santa Klausa rezidenci Somijā, Rovaniemi ciematā. Šeit bērnus gaidīs elfu skola un darbnīca, piparkūku virtuve pie Klausa kundzes, spēļu laukums Angry birds, pazemes Polārā loka šķērsošana, Santas parka pasts un iespēja izbraukt ziemeļbriežu un suņu pajūgos. Šāds četru dienu ceļojums izmaksātu, sākot no 260 eiro vienai personai.

Prom uz siltajām zemēm – Ziemassvētki zem palmas

Tiem, kas vēlas izbaudīt sajūtu, ka eglītes aizstāj palmas, bet sniega vietā spīd silta dienvidu saule, Latvia Tours piedāvā vairākus eksotiskus ceļojumu galamērķus. Tas gan nav lēts prieks, tomēr, ja rocība atļauj, vismaz reizi dzīvē vērts izbaudīt arī šādus Ziemassvētkus.

Maroka − tūkstošiem palmu, sniegbalti kalni, sarkanbrūnas pilis un bangojošs okeāns. Braucieni ar džipiem vai pārgājieni ar kamieļu karavānu. Jaunā gada svinēšana Sahāras tuksnesī un svētku vakariņas berberu gaumē. Divu nedēļu ceļojuma cenā ietilpst gan aviobiļetes, gan viesnīcas ar brokastīm, transports, ekskursijas un gids. Šāds jau sapakots ceļojums izmaksās, sākot no 1425 eiro. Savukārt tiem, kas vēlas paši noteikt savu dienaskārtību un ietaupīt, uz Maroku visizdevīgāk lidot ar lidsabiedrību Wizz Air no Viļņas. Dažkārt cenas ir iepriecinoši zemas, taču jārēķinās, ka Ziemassvētku periodā tās būs krietni augstākas. Ziemassvētku laikā vienvirziena lidojums vienai personai izmaksātu, sākot no 120 eiro.

Apvienotie Arābu Emirāti (AAE) ir viens no iecienītākajiem un greznākajiem galamērķiem ziemā. Ja ir vēlme Ziemassvētkos nosauļoties un sevi pārsteigt ar ko jaunu un vēl neredzētu, tad Dubaija un Abū Dabī ir īstā vieta. Protams, attiecīgi arī nakšņošana viesnīcās, ēdināšana un izklaides būs krietni dārgākas nekā Ēģiptes vai Turcijas kūrortos. Ļoti ērts veids, kā ar tiešo reisu nokļūt AAE, ir izvēlēties lidojumus ar mūsu pašu nacionālo lidsabiedrību airBaltic.

Ja sirdij tuvāka ir Āzijas kultūra un ēdieni, tad Ziemassvētki un Jaunais gads jāsvin krāšņajās un izslavētajās Taizemes pludmalēs. Tā kā tas ir tāls galamērķis, tad jārēķinās, ka šeit ar vienu nedēļu nepietiks. Lai Taizemi izbaudītu, nepieciešamas vismaz divas nedēļas. Izmaksas šādam īpaši eksotiskam ceļojumam ir pat ļoti pieņemamas, sākot no 655 eiro, cenā būs iekļauts gan lidojums, gan budžeta klases  viesnīca 14 naktīm ar brokastīm un transfērs lidosta–viesnīca–lidosta.  Savukārt par diviem trim tūkstošiem pieejama augstākas klases viesnīca, ēdināšana un izklaides.