2023. gada lielākais nekustamā īpašuma darījums Baltijā loģistikas nozarē

East Capital Real Estate Fund IV iegādājies Rimi Baltic loģistikas centru

East Capital Real Estate fonds IV un ICA Gruppen ietilpstošais Rimi Baltic ir noslēguši līgumu, ar kuru East Capital Real Estate iegādājas Rimi Baltic loģistikas un biroju centru A. Deglava ielā 161, Rīgā. Šis pirkums ir 2023. gada lielākais nekustamo īpašumu darījums Latvijā un lielākais loģistikas ēkas iegādes darījums Baltijā. Pirkuma cena ir 83 miljoni eiro.

Rimi Baltic loģistikas centrs ir 94 000 kvadrātmetru liela moderna celtne ar tai piegulošo teritoriju aptuveni 17 hektāru platībā. Tā apkārtnē esošā infrastruktūra nodrošina labu sasniedzamību gan ar sabiedrisko, gan privāto un kravas transportu. Loģistikas centram ir plašas autostāvvietas, kā arī lielisks satiksmes savienojums ar Rīgas apvedceļu.

Loģistikas centra līdzšinējais īpašnieks bija ICA Gruppen ietilpstošais mazumtirdzniecības uzņēmums RIMI, kas ir viens no lielākajiem mazumtirgotājiem Baltijas reģionā. Tas vienlaikus ir gan galvenais RIMI reģionālais birojs, gan arī produkcijas izplatīšanas centrs, no kura tiek koordinētas visas galvenās aktivitātes Baltijas reģionā.  RIMI arī turpmāk paliks vienīgais centra nomnieks un jau ir parakstījis nomas līgumu uz 15 gadiem ar East Capital Real Estate.

East Capital Real Estate vadītājs Latvijā Māris Smiltenieks: “Esam ļoti gandarīti par šī modernā un vērtīgā objekta iegādi, kā arī par sadarbības uzsākšanu ar RIMI un ICA Gruppen. Īpašums atrodas ļoti labā vietā gan no loģistikas, gan no darba vietas viedokļa. Apkārtējā teritorija pēdējos gados ir piedzīvojusi plašas pārmaiņas un turpina strauji attīstīties.  Tiek celtas arvien jaunas dzīvojamās mājas, savukārt IKEA un Saga tirdzniecības centru izbūve papildus ir veicinājusi apkaimes pievilcību. Loģistikas centra atrašanās vieta komplektā ar RIMI ilgtermiņa nomas līgumu padara šo īpašumu lieliski piemērotu East Capital Real Estate fondam IV. Iegādes darījums vēl vairāk nostiprinās East Capital Real Estate pozīcijas kā viena no vadošajiem modernu loģistikas ēku nodrošinātājiem Baltijas valstīs.”

2020. gadā īpašums tika pilnībā renovēts un būtiski paplašināts. Tika uzlabota arī enerģijas klasifikācija, tostarp 2024. gadā ekspluatācijā tika nodots 2 megavatu saules enerģijas parka projekts uz jumta, kas vēl vairāk uzlabo ēkas ilgtspējības profilu.

Rimi Baltic vadītājs Giedrjus Bandzevičus (Giedrius Bandzevičius): “Esam gandarīti par darījumu un ceram uz labu ilgtermiņa sadarbību ar East Capital Group. Būtiski, ka darījums atbrīvos kapitālu Rimi Baltic īpašnieka ICA Gruppen neto parāda samazināšanai. Rimi Baltic, tāpat kā līdz šim, turpinās darbību Deglava ielas loģistikas centrā un centrālajā birojā. Noslēgtais 15 gadu nomas līgums arī turpmāk ļaus mums izmantot modernas un ilgtspējīgas darbavietas priekšrocības, lai ilgtermiņā nodrošinātu efektīvus loģistikas pakalpojumus un atbalstu Rimi veikaliem.”

Darījuma finansētājs ir Swedbank. Iegādes procesu konsultēja advokātu birojs VILGERTS, Ernst & Young un Industry Service Partner no pircēja puses un advokātu birojs SORAINEN no pārdevēja puses.

East Capital Real Estate Baltijā un Centrāleiropā darbojas kopš 2005. gada un ir vadošais nekustamo īpašumu pārvaldītājs un attīstītājs reģionā. Rimi Baltic loģistikas centra iegāde ir līdz šim lielākais East Capital Real Estate darījums un devītais ieguldījums East Capital Real Estate fondam IV.

“Mūsu nekustamo īpašumu portfelis turpina paplašināties ar labi izvietotiem, mūsdienīgiem, uz ilgtspēju vērstiem īpašumiem, piedāvājot konkurences priekšrocības gan mūsu nomniekiem, gan arī labāku atdevi mūsu fondu ieguldītājiem,” saka Albins Rozengrēns (Albin Rosengren), partneris un East Capital Group nekustamo īpašumu nodaļas vadītājs.

Swedbank Uzņēmumu pārvaldes vadītājs un valdes loceklis Jevgenijs Ivanovs: “Ir patiess prieks būt par partneri uzņēmumam East Capital Real Estate, kas turpina drosmīgi ieguldīt Latvijā, kļūstot par īpašnieku vienai no modernākajām un lielākajām noliktavām Baltijā. Mūsu kopīgā rūpe par vidi, virzoties uz mērķi iegūt ēkai ESG (BREEAM vai LEED) sertifikātu, apliecina, ka ilgtspējīgu un energoefektīvu risinājumu ieviešana nu jau kļūst par nozares standartu, no kā ieguvēji ir ne tikai vide un attīstītāji, bet arī nomnieki – šajā gadījumā ICA Group/Rimi. Mums ir gandarījums sadarboties ar diviem tik nozīmīgiem savas nozares pārstāvjiem Baltijas reģionā.”

  • Par East Capital Real Estate

East Capital Real Estate ir viens no vadošajiem nekustamo īpašumu pārvaldītājiem Baltijā un Centrāleiropā, kas galvenokārt koncentrējas uz investīcijām biroju, loģistikas un mazumtirdzniecības segmentā. East Capital Real Estate pārvalda trīs fondus ar kopējo ieguldījumu vērtību 580 miljonu eiro, kas ietver 23 īpašumus ar kopējo iznomājamo platību 450 000 kvadrātmetru.

East Capital Real Estate ir daļa no globāla aktīvu pārvaldītāja East Capital Group, kas izveidots 1997. gadā ar galveno biroju Zviedrijā. Tas ir neatkarīgs aktīvu pārvaldīšanas uzņēmums, kas specializējas uz investīcijām jaunajos tirgos ar strauju ekonomisko izaugsmi. Plašāk: www.eastcapitalrealestate.com