Par to, cik svarīgi aizņemties atbildīgi

Ikviens cilvēks vēlas piepildīt savas ieceres, un nereti, lai tas izdotos, nepieciešami papildu līdzekļi. Arī rīdzinieks Artis sava sapņa piepildīšanai bija plānojis aizņemties naudu no bankas, taču saņēma atteikumu.

Sākumā jaunietis par to dusmojās, taču tagad, uz notikušo atskatoties vēsu prātu, ir pateicīgs.

Mainīt dzīvi

Pirms kāda laika Artis bija izdomājis, ka radikāli jāmaina dzīve. „Nesen biju pārtraucis attiecības, un nu visu gribējās mainīt. Šķita, ka arī darbs vairs nesagādā prieku un jaunas virsotnes tajā nesasniegt. Tā kā pirms gada pabijis Amerikā un man tur itin labi patika, domāju, ka varbūt jābrauc uz turieni meklēt laimi,” stāsta Artis. Taču, atcerējies par kādu citu savu kopš bērnības lolotu sapni, viņš plānus mainīja – nolēma doties uz Āfriku glābt lauvas.

Sapnis par Āfriku

„Pirms laika internetā nejauši biju uzgājis rakstu par brīvprātīgo darbu Āfrikā. Painteresējos par to mazliet vairāk un izvēlējos programmu, kurā bija jākopj nelikumīgās medībās nonāvēto lauvu mazuļi. Vairs nekādas Amerikas – Āfrika bija tas, kas man vajadzīgs! Bija tikai viena problēma – uz Zimbabvi bija jādodas jau pēc nepilnām divām nedēļām. Turklāt par dalību programmā bija jāsamaksā apmēram 2000 lati [2845 eiro],” aizrautīgi stāsta Artis. Tā kā jaunietim tādas naudas nebija, viņš devās uz banku lūgt patēriņa kredītu. Taču tur atteica.

Attapties realitātē

Artis atceras, ka sākumā bijis ļoti neapmierināts: „Protams, dusmojos. Bet pēc tam visam piegāju ar vēsu prātu. Drīz vien uzzināju, ka nekāda lauvu glābšana Zimbabvē nemaz nesanāktu. Palasot plašāk par konkrēto programmu, atklāju, ka tas drīzāk būtu dārgs un bezjēdzīgs tūrisma brauciens,” pieredzē dalās jaunietis. Turklāt viņš atzīst – ja būtu aizbraucis, visticamāk, būtu zaudējis arī esošo darbu. Artis saprot, ka pēc diviem, iespējams, aizraujošiem mēnešiem Zimbabvē viņam tomēr nāktos atgriezties realitātē Latvijā, kur būtu jāmeklē darbs un turklāt vēl jāsāk atmaksāt kredīts.

Mirkļa iegribu varā

„Tā bija vienkārši mirkļa iegriba. Man šķita, ka man to vajag. Un uzreiz. Pieļauju, ka daudzi, kas aizņemas, tā rīkojas, mirkļa emociju vadīti. Labi, ka konkrētajā brīdī banka bija saprātīgāka un paredzēja, ka kredīta atmaksa man prasīs neiespējamas pūles,” nosmej Artis.

Nobeigumā viņš atklāj, ka par savu pašreizējo dzīvi, kurā Āfrikai nav vietas, itin nemaz nesūdzas.

Uzzini vairāk par patēriņa kredītu!

Banka aicina aizņemties atbildīgi, izvērtējot savas iespējas atmaksāt kredītu.