Kur paliek tava alga? Atbild budžeta plānotājs

Kā liecina vēstures pētnieki, slavenais bagātnieks Deivids Rokfellers 16 gadu vecumā par pirmo algu, kas bija vien nieka 17 USD, iegādājās nelielu grāmatiņu, kurā turpmāk skrupulozi pierakstīja visus savus izdevumus.

Vēl būdams tikai necils grāmatveža palīgs, viņš lieliski saprata – lai veiksmīgi darbotos ar naudu, tai rūpīgi jāseko līdzi. Kas interesanti – minēto pierakstu grāmatiņu jeb pirmo sava budžeta plānotāju Rokfellers glabāja visu mūžu.

Budžeta plānotājs internetbankā – ērts bezmaksas palīgs naudas lietu sakārtošanai!

Lai pašam diendienā nebūtu jāveic apnicīgi pieraksti par saviem izdevumiem, piedāvājam vienkārši, ātri un ērti kontrolēt naudu ar internetbankas palīdzību. Ar budžeta plānotāju precīzi zināsi, cik daudz tērē pārtikai, apģērbam, transportam un izklaidei. Atliek tikai to pieslēgt, un visi darījumi ar karti un internetbankā automātiski tiks atspoguļoti budžeta plānotāja pārskatā. Tu iegūsi ne tikai lielisku pārskatu par saviem ikdienas izdevumiem, bet varēsi arī labāk plānot savus tēriņus nākotnē.

Kā tas notiek

  • Izdevumi automātiski tiek iedalīti grupās: Tavus maksājumus budžeta plānotājs pats ierindos kādā no 12 izdevumu grupām. Tā tu precīzi zināsi, cik daudz iztērē, piemēram, pārtikai, apģērbam un atpūtai.
  • Veido individuālus noteikumus: Jebkuram darījumam vari mainīt kategoriju, kā arī grupēt tēriņus pēc saviem ieskatiem. Tāpat tev ir iespēja pievienot tikai sev aktuālas apakšgrupas, piemēram, „Rīta kafija”, „Mājas remonts”, „Viesības” u.tml.
  • Nosaki vēlamo limitu: Piemēram, ja, tavuprāt, optimālais budžets apģērbam mēnesī ir 50 EUR, tad šādu summu arī norādi kā vēlamo izdevumu apjomu grupai „Apģērbs”.
  • Saņem budžeta pārskatu un paziņojumus par limitu ievērošanu: Ja tēriņiem būsi noteicis plānoto limitu, budžeta plānotājs brīdinās, ja kādā kategorijā tuvosies pieteiktajai robežai, un izcels, kur izdevumi jau pārsnieguši plānoto.
  • Ienākumu grupēšana: Tev ir iespēja tos sadalīt vairākās grupās, piemēram, alga, pensija, dividendes, saņemtie procenti, skaidras naudas iemaksa, sociālie pabalsti.

Lai lietotu Swedbank budžeta plānotāju, tev ir jābūt privātpersonai, kas lieto Swedbank internetbanku. 
Ja tev vēl nav savas internetbankas, to var pieslēgt jebkurā Swedbank filiālē, līdzi ņemot pasi! Budžeta plānotāja pieslēgšana un lietošana ir bez maksas.

Ja nezini, kur paliek tava alga, tad uzzini, izpildot testu!

Vai zināji, ka:

Viens no bagātākajiem eiropiešiem pasaulslavenā zīmola IKEA radītājs Ingvards Kamprads, šobrīd jau sirms miljardieris, uz biroju dodas ar sabiedrisko transportu vai ar vairāk nekā pirms 15 gadiem iegādāto Volvo.

Pasaules statistika uzrāda interesantu un gandrīz neticamu miljonāru attieksmi pret tēriņiem un naudu:

  • Lielākā daļa no viņiem nemaz nejūtas bagāti un uztraucas par gāzes cenu, veselības aprūpes izmaksām un inflāciju;
  • 80% no viņiem ekskluzīvās lietas iegādājas tikai izpārdošanā vai ar atlaižu kuponu;
  • 50% bagātnieku luksusa preces nevis pērk, bet gan īrē. Īrējamo mantu saraksta augšgalā ir rokassomiņas, auto, rotas, pulksteņi un mākslas priekšmeti;
  • Tikai 3% no viņiem bagātību ir mantojuši, pārējie 97% par miljonāriem ir kļuvuši pašu darbības rezultātā.

“Bagāts ir tas, kurš pelna vairāk nekā notērē; nabags ir tas, kura izdevumi pārsniedz ienākumus,” tā nabadzību un bagātību definēja 17. gadsimta franču rakstnieks Žans Labrijērs.