Darbu sāk Swedbank dibinātais izglītības “Fonds AUGT”

Darbu uzsācis Swedbank dibinātais “Fonds AUGT”, kura mērķis ir veicināt Latvijas sabiedrības izglītības kvalitāti, finanšu pratību un prasmes mācīties mūža garumā.

“Fonds AUGT” sniegs praktisku atbalstu izglītības iniciatīvām  - gan finansiāli, gan ar savām zināšanām, sadarbības tīklu un kontaktu loku. Tā sākotnējās prioritātes būs atbalstīt izglītības sektora organizācijas, pētījumus izglītības jomā, kā arī organizēt starpnozaru domapmaiņu dažādu jaunu iniciatīvu sekmēšanai.

Kā uzsver Lauris Mencis, Swedbank Latvija valdes priekšsēdētājs: “Pārmaiņas izglītības sektorā Latvijā iespējamas vien tad, ja visas iesaistītās puses skaidri apzinās mērķi un kopīgi vienojas par ceļa karti, kā to sasniegt. Tāpēc, turpinot Swedbank ilgstošo ieguldījumu Latvijas zināšanu sabiedrības stiprināšanā, vēlamies dot paliekošu un būtisku pienesumu labu pārmaiņu īstenošanai izglītības jomā.”

Fonda dibināšanai novirzītā sākotnējā investīcija būs 10 miljoni eiro, kas to padara par vienu no nozīmīgākajām privātā sektora iniciatīvām izglītības sabiedrības stiprināšanai mūsdienu Latvijas vēsturē.

Daudzās Eiropas Savienības un OECD valstīs pasaulē uzņēmumu un privātais finansējums veido būtisku izglītības un zinātnes finansējuma daļu, papildinot valsts un struktūrfondu investīcijas. Īpaši vēlos izcelt to, ka viens no Swedbank izglītības fonda mērķiem pilnībā sakrīt ar ministrijas un valdības kopējo vīziju – panākt, lai kvalitatīva izglītība un pedagogi būtu pieejami visā Latvijā. Novēlu, lai fonds aug, dodot iespēju augt zināšanās un spēkā Latvijas cilvēkiem un valstij!” uzsver izglītības un zinātnes ministre Anda Čakša.

“Fonds AUGT” vadītāja – Guna Joma

Jaundibinātā izglītības fonda vadītāja ir Guna Joma, kurai ir daudzveidīga pieredze gan privātā sektora, gan nevalstisko organizāciju vadības komandās. Pēdējos četrus gadus Guna, esot “Centrs Dardedze” valdē, pilnveidojusi un nostiprinājusi tā darbību kā vienai no vadošajām nevalstiskajām organizācijām Latvijā.

“”Fonds AUGT” izglītību uzlūko kā procesu mūža garumā, ietverot tajā virkni nozīmīgu dimensiju un īpašu uzmanību veltot dažādu sabiedrības grupu finanšu pratības veicināšanai.  Mūsu mērķis būs atbalstīt ilgtspējīgas iniciatīvas, kas veicina sistēmiskas pārmaiņas izglītības sektorā. Tāpat fonds kalpos par pamatu ciešāku sadarbības saišu veidošanai ar izglītības kopienu saistīto pušu vidū, kā arī atbalsta vienlīdzīgas, kvalitatīvas izglītības pieejamību visā Latvijā un tai noderīgu risinājumu veidošanu,” stāsta Guna Joma, “Fonds AUGT” vadītāja.

Pirmās iniciatīvas jau sāk saņemt atbalstu

Fonda pirmo atbalstāmo aktivitāšu vidū ir “Iespējamās misijas” iniciatīva līderības kompetenču attīstībai Latvijas pašvaldībās, sadarbībā ar Pusaudžu resursu centru izdota rokasgrāmata skolnieku motivēšanai, kā arī Pasaules Ekonomikas foruma Latvijas Izglītības akselerators.

Savukārt tuvākajā laikā tiks izsludināta vēl viena iniciatīva  - “AUGT” platforma sadarbībai un izaugsmei, kurā kopā tiks aicinātas izglītības jomas organizācijas, galvenokārt nevalstiskās organizācijas un sociālie uzņēmumi. Platformas mērķis būs radīt vietu sadarbībai, kur dzimst jaunas idejas un projekti Latvijas izglītības jomas pilnveidei un attīstībai.

Fonda padomē – dažādu jomu profesionāļi

“Fonda AUGT” darbību pārraudzīs padome, kurā strādās uzņēmējs, “Printful” dibinātājs un "Draugiem Capital" vadītājs Dāvis Siksnāns, uzņēmuma “Lielvārds” kompetences centra vadītāja Dana Narvaiša, "Cobalt" vadošais speciālists, zvērināts advokāts Edgars Pastars, uzņēmuma “Tilde” līdzdibinātājs un valdes loceklis Andrejs Vasiļjevs, kā arī “Swedbank” valdes priekšsēdētājs Lauris Mencis.

Plašāka informācija par “Fonds AUGT”: www.fondsaugt.lv