Slaveni cilvēki, kas uzdrošinājušies mainīt savu dzīvi

„Tavs laiks nav neizsmeļams, tāpēc neiztērē to, dzīvojot kāda cita dzīvi. Neļauj citu viedoklim noslīcināt tavas domas un tavu iekšējo balsi. Bet svarīgākais – atrodi drosmi sekot savai sirdij un intuīcijai.”

Šie ir kompānijas „Apple” dibinātāja Stīva Džobsa vārdi. Viņš pats bija cilvēks, kuram nepietika tikai ar to, kas ir, un, mainot savu dzīvi, viņš ietekmēja miljoniem citu cilvēku.

Pasaulē ir daudz apbrīnojamu personību, kuru liktenis ir pierādījums tam, ka dzīve ir pārsteidzoša un sapņi patiešām ir realizējami, ka nav bezizejas situāciju, ja vien pats šo izeju meklē. Tādi cilvēki ir visu mīlēti un apbrīnoti, jo uzdrošināšanās ir ļāvusi izpausties talantam, un ar to viņi ir daudz devuši arī citiem.

Andrea Bočelli. Šo slaveno tenoru ar lielisko balsi zina visā pasaulē. Taču, lai gan Bočelli patika dziedāt jau bērnībā, izglītību viņš ieguva un profesionālo karjeru sāka kā jurists. Pavisam nopietni pievērsties mūzikai Andrea sāka vien 34 gadu vecumā un drīz vien ieguva arī pasaules slavu.

Andžella Goba. Slavenās latviešu operas solistes Andžellas Gobas pirmā darbavieta bija Gaiļezera slimnīcas Reanimācijas nodaļa. Desmit gadus strādājot par medmāsu, Andžella paralēli ieguva mūzikas izglītību Jāzepa Mediņa Mūzikas koledžā, pēc tās beigšanas Andžella teica ardievas medicīnai un 31 gada vecumā kļuva par profesionālu operas solisti.

Džoanna Džo Roulinga. Reti kurš mūsdienās nezina, kas ir Harijs Poters. Slaveno grāmatu autores dzīve pirms to izdošanas nebūt nebija rožaina – viņa bija izšķīrusies, ar mazu bērnu uz rokām un pavisam bez naudas. Džoanna izdzīvoja, tikai pateicoties pabalstiem un sīkiem darbiņiem. Nekas neliecināja, ka dzīve varētu mainīties, tomēr brīvajos brīžos viņa sēdēja kafejnīcās un rakstīja, līdz 32 gadu vecumā pabeidza savu pirmo grāmatu. Tās un turpmāko grāmatu panākumi nu Džoannai ļauj saukties par bagātāko sievieti Anglijā.

Džeimss Kamerons. Režisors, kura slavenākie darbi ir „Avatars”, „Terminators” un „Svešie”, iesākumā par filmu veidošanu pat nesapņoja. Viņš vienkārši strādāja par kravas automašīnas šoferi. Garajos pārbraucienos Kamerons fantazēja dažādus scenārijus, līdz 1977.  gadā kinoteātrī, noskatījies „Zvaigžņu karus”, nolēma pamēģināt sevi kino veidošanā. Četrus gadus pēc šī lēmuma mainīt dzīvi uz ekrāniem iznāca viņa pirmā filma – „Piranja 2”.

Aldis Kalniņš. Komiķis Aldis Kalniņš slavu Latvijā ieguva kā producentu apvienības „Mēmais šovs” dalībnieks, piedaloties dažādos joku raidījumos un pasākumos. Tagad Aldis, kurš iepriekš smīdināja neskaitāmus cilvēkus, pievērsies krietni nopietnākām lietām. Viņš ir atvēris Zinātkāres centru „Zili brīnumi”, kura mērķis ir apmeklētājos izraisīt interesi par zinātni, tehnoloģijām, pasauli un sevi tehnoloģiju pasaulē. Tagad Aldis sapņo par šādas skolas izveidi.

Džeimss Džoiss. Īru rakstnieks Džeimss Džoiss jaunībā izmisīgi centās gūt panākumus ar saviem rakstu darbiem, bet tie neguva atzinību. Tāpēc viņam nācās pelnīt naudu ar skolotāja darbu un dziedāšanu. Lai gan Džoiss bija izcili labs tenors, viņš nekad nepameta savu sapni un turpināja rakstīt. Mūsdienās Džeimsu Džoisu, kura populārākais darbs ir „Uliss”, uzskata par vienu no ietekmīgākajiem 20. gadsimta autoriem.

Vai zināji, ka:

  • Kā secināts amerikāņu sociologu pētījumā, 32% cilvēku, kas nomaina darbavietu, dara to tāpēc, ka pašreizējā vietā neredz iespējas sevi realizēt. Tikai 25% to dara ar mērķi vairāk nopelnīt.
  • Vidēji dzīves laikā cilvēks nozīmīgas pārmaiņas karjerā veic 5–7 reizes. Visaktīvākie nodarbošanās mainītāji ir gados jauni cilvēki.
  • Tikai 40% cilvēku strādā nozarē, kurā viņi vislabāk spēj izmantot savus talantus.