Vienpadsmit labas idejas mājīgai bērnistabai

Dažkārt nav pat jāveic pārbūve, bet pietiek tikai nomainīt bērnistabas aizkarus, uzlikt jaunu paklāju un dažus dizaina elementus, lai istaba iegūtu pilnīgi jaunu skatu!

1. Bērna radīts dizains uz sienas

Ja bērnam ir sava istaba vai rotaļu stūrītis pie vienas no lielās istabas sienām, iesaisti istabas iekārtošanā arī bērnu. Bērna krāsota siena var būt daudz interesantāks risinājums nekā dārgas tapetes!

2. Stilīgi plaukti

Modernus plauktus var uztaisīt no dažādām kastēm. Pirms tam tie jānoberž ar smilšpapīru un jānokrāso.

3. Paklājs, sienas zīmējumi un aizkari dara brīnumus!

Ar paklāju un aizkaru palīdzību nudien var piešķirt istabai pilnīgi jaunu izskatu. Tāpat ļoti efektīvi ir sienas zīmējumi.

4. Bildes, gleznas un zīmējumi

Telpa izskatīsies pilnīgi citādi, ja pie sienas tiks izliktas bērna fotogrāfijas, zīmējumi un citi mākslas darbi vai plakāti ar viņa iemīļotajiem varoņiem.

5. Virvju kāpnes

Ja vien telpa un līdzekļi atļauj, labs ieguldījums būs zviedru siena. Turklāt veiksmīgāks un lētāks risinājums var būt virvju kāpnes, kas prasa gan lielāku fizisku piepūli, gan arī var kalpot kā palīgrīks dažādām bērnu rotaļām.

6. Ziņojumu vai zīmēšanas tāfele 

Zīmēšana ir viens no bērna attīstības stūrakmeņiem, tāpēc, lai katru dienu nebūtu jāpērk jauns zīmēšanas bloks vai reizi mēnesī jāpārkrāso sienas, nolīmē sienu ar līmtapeti, uz kuras var zīmēt ar krītiņiem, vai arī piestiprini tāfeli, uz kuras var zīmēt ar flomāsteriem, kas istabas grīdai noteikti būs draudzīgāk, jo tāfeles krītiņi birst. 

Savukārt lielākiem bērniem patīk redzamā vietā turēt ģimenes un draugu fotogrāfijas, diplomus, zīmējumus, ko viegli piestiprināt uz korķa tāfeles. Turklāt korķa tāfeles vietā var pirkt korķa plāksni, ko klāj zem lamināta grīdas, – tas izmaksās vismaz uz pusi lētāk.

7. Šūpoles istabā

Kalpos gan kā dizaina, gan rotaļu elements.

8. Pufi un sēžamkrēsli

Šo sēžamkrēslu lielākais pluss ir tas, ka bērni var tos izmantot arī dažādām radošām rotaļām.

9. Lampiņu virtenes

Īpašu atmosfēru var uzburt ar lampiņu virtenēm. Tās var likt gan pie sienas, gan pie gultas, gan spoguļa un citām mēbelēm.

10. Vigvams istabā

Gluži kā mūsu bērnība nebija iedomāja bez šūpuļzirdziņa, mūsdienās laikam katram bērnam ir bijis vai ir savs vigvams vai kartona kaste.

11. Mantu kaste kā dizaina elements

Par košu un krāsainu bērnistabas elementu var kļūt arī mantu kaste.

Interneta lapas, kur smelties ļoti daudz interjera ideju:

https://www.pinterest.com/

https://www.houzz.com/

https://www.remodelista.com/

http://style-files.com/

http://www.hgtv.com/