7 gudri paņēmieni, kā nodrošināties pret mājokļa apzagšanu

Lai pasargātu sevi no nepatīkamām situācijām, ņem vērā šos 7 padomus, kas ļaus nodrošināties pret ielaušanos mājoklī un tā apzagšanu.

Kā liecina Swedbank apdrošināšanas dati par 2021. gadā izmaksātajām atlīdzībām, 780 eiro ir vidējā zaudējumu summa, kas rodas mājokļa apzagšanas rezultātā.

Tā ir prāva summa, kuru bez mājokļa apdrošināšanas paša spēkiem segt nav viegli!

  1. Mājas sargs – suns

Suns jau izsenis bijis uzticams mājas sargs. Starp citu, to spēj ne tikai lielie sargsuņi – arī mazāka suņa rejas sacels pamatīgu traci un neļaus zaglim palikt nepamanītam.

  1. Ierīko signalizāciju, video novērošanas sistēmas

Signalizācija ir viena no drošākajām mājokļa aizsargāšanās metodēm – ielaušanās gadījumā ieslēdzas skaļš signāls, kas zagli nobiedē, un apsardzes kompānija nekavējoties dodas uz apsargājamo objektu. Arī video novērošanas sistēmas ir efektīvs līdzeklis zādzību novēršanai. Ieguvējs būsi pat tad, ja izvēlēsies sistēmu, kura nav obligāti piesaistīta apsardzes uzņēmumam, bet ir savienota ar tavu viedtālruni.

  1. Svarīgākais – drošas durvis

Pievērs uzmanību durvju drošībai, jo to uzlaušana ir izplatītākais veids, kā zagļi iekļūst mājokļos! Metāla durvis pret ielaušanos pasargās labāk nekā koka. Ja pārcelies uz dzīvi jaunā miteklī, nomaini atslēgas un slēdzeni – nevar zināt, kam vēl ir atslēgu dublikāti! Atceries arī pielietot slēdzi, un durvis aizslēgt pat gadījumos, ja paredzēts tikai ātri aizskriet uz veikalu pēc piena vai uz mirklīti piekāpt pie kaimiņa, jo atnākot atpakaļ mājās vari palikt bez viegli pārnēsājamām, bet vērtīgām lietām.  

  1. Pārbaudi, vai logi aizvērti

Arī tad, ja dodies prom no mājām uz neilgu brīdi, pārliecinies, ka logi ir cieši aizvērti. Mānīgi drošajā “ziemas vēdināšanas” režīmā atstāts logs garnadzi neapturēs. Ierīko drošas logu slēdzenes, kas noderēs, ja dodies prom uz ilgāku laiku.

  1. Labs apgaismojums – mazāks risks

Apgaismots pagalms samazinās apzagšanas risku, it īpaši ja ierīkots apgaismojums ar kustību sensoru – pēkšņi ieslēgusies spilgta gaisma var negaidīto “viesi” apmulsināt un pievērsīs apkārtējo uzmanību.

  1. Radi iespaidu, ka esi mājās

Visbiežāk zaglis par savu mērķi izvēlēsies mājokli, kurā nav cilvēku. Ja dodies prom uz nedēļas nogali vai ilgāku laiku, radi iespaidu, ka mājās kāds ir. Piemēram, atstāj ieslēgtu radio. Noderīgs varētu būt arī gaismas slēdzis ar taimeri, kas automātiski ieslēdz un izslēdz gaismu.

  1. Iepazīsties ar kaimiņiem

Labu attiecību uzturēšana ar kaimiņiem atmaksājas! Viņi labi pārzina apkārtējo vidi un savlaicīgi pamanīs, ja notiks kādas aizdomīgas darbības. Piemēram, kaimiņi tev piezvanīs un pārliecināsies, ja kāds viņiem nezināms cilvēks mēģinās iekļūt tavā mājoklī.

Drošība vienmēr pirmajā vietā! Tomēr arī tad, ja ievēroti visi priekšnosacījumi, negaidītas situācijas mēdz notikt. Pasargā sevi no neparedzētiem izdevumiem ar Swedbank mājokļa apdrošināšanu.