8 padomi, kā pasargāt mājokli no ugunsnelaimes

Lai pēc iespējas samazinātu postošas ugunsnelaimes izcelšanās risku, esam apkopojuši svarīgākos padomus, kā pasargāt sevi, savu mantu un mājokli.

Pat tad, ja pret uguns radītiem zaudējumiem esi nodrošinājies ar apdrošināšanas polisi, cerams, tev nekad nebūs ar tiem jāsastopas.

1. Pieskati atklātas liesmas

Kamīnam noteikti ierīko metāla drošības aizslietni, kas neļaus degošai malkai izkrist uz grīdas. Neatstāj degošas sveces telpā, kurā neviens neatrodas un īpašu uzmanību pievērs adventes vainagam – sveces, kas deg tuvumā sausiem egļu zariem un plastikāta dekoriem, kļūst īpaši ugunsnedrošas. Turi sērkociņus un šķiltavas bērniem nepieejamā vietā.

2. Nesmēķē iekštelpās

Smēķēšana ir kaitīga un kļūst īpaši bīstama iekštelpās. Nekādā gadījumā nesmēķē gultā! Ja iemigsi ar degošu cigareti, ugunsnelaime ir teju neizbēgama.

3. Novieto drošā attālumā

Viegli uzliesmojošiem priekšmetiem (papīrs, aizkari, plastmasas priekšmeti) jābūt drošā attālumā no objektiem, kas izdala karstumu: atklātas liesmas, virtuves plīts un sildītāji. Kaltēti augi un ziedi ir īpaši bīstami, it sevišķi vasarā, kad gaisa temperatūra ir augstāka.

4. Neapklāj sildierīces

Ja steidzami jāizžāvē apģērbs, atturies no kārdinājuma uzklāt to uz kādas sildierīces. Ne sildītājus, ne radiatorus nav ieteicams apklāt, citādi tie var pārkarst.

5. Neatstāj karstas ierīces bez uzraudzības

Karstas mājsaimniecības ierīces pēc lietošanas vienmēr izslēdz un atvieno no elektrības. Nekad neatstāj ieslēgtu gludekli vai matu taisnotāju bez uzraudzības pat uz neilgu brīdi – arī tad, ja tikai jāatbild uz telefona zvanu, ierīci izslēdz.

6. Atvieno no elektrības

Ja dodies prom  uz ilgāku laiku, atvieno no elektrības tādas ierīces kā televizors, stāvlampa vai veļas mazgājamā mašīna. Tā ne tikai ietaupīsi elektrību un naudu, bet arī samazināsi ugunsnelaimes risku.

pasargat-majokli-no-ugunsnelaimes

7. Ierīko dūmu detektoru

Dūmu detektors sniegs papildu drošību, jo savlaicīgi brīdinās, ja uztvers dūmus vai telpā kļūs pārāk karsts. Svarīgi dūmu detektorus uzturēt darba kārtībā – veic regulāras pārbaudes un nomaini bateriju vismaz reizi gadā.

8. Iegādājies ugunsdzēsības aparātu

Parūpējies par papildu drošību mājās un iegādājies ugunsdzēsības aparātu. Turi to virtuvē ērti pieejamā vietā, lai nepieciešamības gadījumā varēt ātri reaģēt un novērst uguns izplatīšanos.

Atceries! Vienotais ārkārtas palīdzības izsaukuma tālruņa numurs – 112!

Saskaņā ar Swedbank datiem, mājoklī izcēlusies ugunsnelaime nodara zaudējumus vidēji EUR 12 385 apmērā. Lai justos droši un pasargātu gan sevi, gan ģimeni no neplānotiem izdevumiem, iegādājies Swedbank mājokļa apdrošināšanas polisi!