4. apr, 2024

Pasaules Uzņēmējdarbības kausā Latviju pārstāvēs BirgerMind

Aizvadīts Pasaules Uzņēmējdarbības kausa Latvijas nacionālais fināls, kur pieci Latvijas jaunuzņēmumi sacentās par iespēju nokļūt globālajā finālā Rijāda, Saūda Arābijā.

Aizvadīts Pasaules Uzņēmējdarbības kausa (Entrepreneurship World Cup – EWC) Latvijas nacionālais fināls, kur pieci Latvijas jaunuzņēmumi sacentās par iespēju nokļūt globālajā finālā Rijāda, Saūda Arābijā, lai starp pasaulē labākajiem cīnītos par kopējo balvu fondu 1 miljona ASV dolāru apmērā. Pēc žūrijas vērtējuma par Latvijas uzvarētāju tika noteikts uzņēmums BirgerMind, kas tika izveidots ar mērķi palīdzēt pacientiem ar amiotrofisko laterālo sklerozi (ALS) un motoro neironu slimību (MND) atgūt spēju neatkarīgi sazināties, izmantojot elastīgu galvassegu ar iebūvētiem sensoriem, kas ļauj lasīt smadzeņu aktivitāti.

Latvijas fināla video ieraksts šeit>> 

Latvijas fināla uzvarētājs saņēma īpašu Latvijas mākslinieka veidotu stikla kausu un dalību globālajā Pasaules Uzņēmējdarbības kausa akseleratorā. Visiem finālistiem tika nodrošinātas bezmaksas prezentācijas runas apmācības un vērtīgi padomi savas biznesa idejas prezentācijai, kā arī sagatavotas video biznesa vizītkartes uzņēmuma prezentēšanai.

Pēc uzvaras Latvijas nacionālajā finālā, jaunuzņēmums BirgerMind savu ceļu turpinās globālajā atlasē, sacenšoties ar vēl 200 valstu uzvarētājiem, lai iekļūtu TOP100 labāko uzņēmumu vidū. Lai labāk sagatavotos Pasaules Uzņēmējdarbības kausa globālajam finālam, BirgerMind piedalīsies īpašās tiešsaistes apmācībās, kuru ietvaros tiks nodrošinātas mentoringa sesijas starptautisku mentoru vadībā ar mērķi labāk izprast jaunuzņēmuma šī brīža attīstības stadiju un potenciālās izaugsmes iespējas. Globālais fināls norisināsies šī gada nogalē Rijādā, Saūda Arābijā, aicinot TOP100 labākos uzņēmumus savu ideju prezentēt klātienē.

Nacionālā fināla uzvarētājs – BirgerMind – ir veselības tehnoloģiju jaunuzņēmums, kas izstrādājis smadzeņu viļņu mērīšanas ierīci un programmatūru, kas smadzeņu aktivitāti spēj pārvērst tekstā, tādējādi dodot iespēju paralizētiem cilvēkiem sazināties. Izmantojot BirgerMind izstrādāto smadzeņu-datora saskarni, lietotāji ar daļēju vai pilnīgu motorisko funkciju paralīzi atgūst spēju izmantot e-pastu, sociālos tīklus, ģenerēt runu no teksta, izsaukt palīdzību, pārvaldīt kontaktus, sekot rakstiem un veikt piezīmes.

Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras direktora v.i. Iveta Strupkāja: “Pasaules Uzņēmējdarbības kausa nacionālie finālisti ir spilgts piemērs, kā Latvijas uzņēmēji spēj ne tikai sasniegt izcilus rezultātus vietējā tirgū, bet arī veiksmīgi konkurēt ar pasaules labākajiem. Šādi pasākumi veicina uzņēmējdarbības attīstību Latvijā, kā arī rada nepieciešamo platformu ideju apmaiņai, inovācijām un starptautiskai sadarbībai, kas ir būtiski mūsu ekonomikas izaugsmei un inovāciju attīstībai. Esam pārliecināti, ka šī gada Latvijas nacionālā fināla uzvara uzņēmumam BirgerMind ir solis tuvāk tam, lai Latvija kļūtu par vienu no vadošajiem inovāciju centriem pasaulē.

Pēc uzvaras Pasaules Uzņēmējdarbības kausa nacionālajā finālā, uzņēmumam BirgerMind ir atbildīgs uzdevums turpināt iesākto un pierādīt sevi starp globālajiem konkurentiem. Lai gan uz Rijādu tālāk dosies 100 labākie pasaulē, iepriekšējo gadu Latvijas nacionālo finālu uzvarētāji ir pierādījuši, ka mūsu uzņēmējiem tas ir pa spēkam. Esam apņēmības pilni turpināt sniegt mūsu uzņēmējiem nepieciešamo atbalstu, zināšanas un resursus, lai tie varētu ne tikai konkurēt, bet arī uzvarēt starptautiskajā arēnā. Mēs Swedbank lepojamies ar iespēju atbalstīt un veicināt Latvijas uzņēmējus sasniegt jaunas virsotnes, tāpēc esam pārliecināti, ka BirgerMind sasniegumi būs iedvesmojoši ne tikai citiem uzņēmējiem, bet arī visai Latvijas ekonomikai,” saka Jevgenijs Ivanovs, Swedbank Uzņēmumu pārvaldes vadītājs Latvijā.

“Esam gandarīti par uzvaru nacionālajā finālā. Vienlaikus izjūtam arī milzīgu atbildību pārstāvēt Latvijas jaunuzņēmumu ekosistēmu un mūsu komandu starptautiskajā mērogā. Vislielākā atbildība mums ir pret pacientiem, kuriem BirgerMind attīstība ir īpaši būtiska. Turpināsim gatavoties globālajam finālam un attīstīsim produktu. Redzam, ka Pasaules Uzņēmējdarbības kauss var paātrināt procesus, kuri nepieciešami, lai BirgerMind turpinātu augt un attīstīties. Esam no sirds pateicīgi par doto iespēju,” saka Juris Kļonovs, BirgerMind dibinātājs.

Skatītāju balsojumā, kas vietnē blog.swedbank.lv bija pieejams no marta sākuma, savu viedokli izteica vairāk nekā 2000 iedzīvotāju. Par skatītāju simpātijas balvas ieguvēju tika noteikts uzņēmums SpirulinaNord, balvā saņemot kafijas automātu visai uzņēmuma komandai no pašmāju zīmola “Es mīlu kafiju!”.

Pasaules Uzņēmējdarbības kausa Latvijas nacionālajā finālā piedalījās pieci uzņēmumi – SpirulinaNord, BirgerMind, PurOceans, Medon un PrintyMed.

  • Par Pasaules Uzņēmējdarbības kausu

Swedbank kopš 2020. gada oktobra kļuvusi par Global Entrepreneurship Network pārstāvi Latvijā, kas paver arī unikālas tiesības jau trešo reizi organizēt Pasaules Uzņēmējdarbības kausa (Entrepreneurship World Cup, EWC) finālu Latvijā. Kopš 2019. gada Pasaules Uzņēmējdarbības kauss (EWC) ir kļuvis par vienu no lielākajiem un daudzveidīgākajiem šāda veida jaunuzņēmumu konkursiem un atbalsta programmām, kurā piedalās vairāk nekā 370 000 uzņēmēju no vairāk nekā 200 valstīm, vienlaikus piedāvājot uzvarētājiem iespaidīgu balvu fondu.