Pensiju eksperiments: jaunieši dodas iepirkties

Jaunākajā Pensiju eksperiments video dalībnieki Laima un Kristaps dodas iepirkties. Kā atšķiras viņu iepirkšanās paradumi? Skaties video!

"Šodien tikai uz dzeltenajām lapiņām jāskatās..."

Taupot budžetu, Kristaps izvēlās tikai akcijas preces. Savukārt Laima var atļauties preces, kuras ikdienā ir "ekstras", nedomājot tik daudz par budžeta sabalansēšanu.

Par spīti precīzai pirkumu saraksta sastādīšanai un akcijas preču iegādei, Kristaps pirmajās dienās jau iztērējis nedaudz vairāk nekā plānots, kā rezultātā turpmākajā eksperimenta gaitā nāksies vēl vairāk "savilkt jostu".
Kā viņam tas izdosies? Seko līdzi nopietnapensija.lv un Swedbank Facebook lapā.

Par Pensiju eksperimentu

Lai rosinātu nepieciešamību veidot uzkrājumus vecumdienām, Swedbank jau piekto gadu rīko Pensijas eksperimentu, kura ietvaros divi jauni profesionāļi 14 dienas “pārceļas uz dzīvi” vecumdienās – ievācoties divu atšķirīgu senioru mitekļos, pildot viņu ikdienas pienākumus un iztiekot ar viņu ienākumiem līdzvērtīgiem līdzekļiem. Šogad jaunais profesionālis Kristaps Kaņeps, pēc visu obligāto maksājumu veikšanas, eksperimenta laikā iztiks ar 55 eiro lielu “pensiju” nedēļā, savukārt Laima Kacena, kuras ikdiena saistīta ar audiovizuālo mediju mākslu, pārcelsies uz dzīvi “pārtikušās vecumdienās”, un pēc visu maksājumu veikšanas varēs rēķināties ar 160 eiro lielu “pensiju” nedēļā. Savā pieredzē līdz 1.martam abi jaunieši dalīsies projekta mājaslapā,  kā arī sociālajos tīklos un LMT Straume kanālā.