Aizraujoši ceļojumu galamērķi ģimeniskām rudens brīvdienām

Skolēnu rudens brīvlaiks ir īstais laiks ģimenes ceļojumam, lai kopīgi atpūstos, iepazītu jaunas kultūras, gūtu neaizmirstamas atmiņas un uzkrātu spēkus nākamajam darba cēlienam.

Plašajā ceļojumu piedāvājuma klāstā var apjukt pat pieredzējis ceļotājs, tāpēc esam apkopojuši aizraujošus galamērķus, kas īpaši piemēroti neaizmirstamām ģimenes brīvdienām.

Lisabona, Portugāle

Vēstures, arhitektūras un kultūras bagātā Lisabona ir pilsēta, kurai ir ko piedāvāt jebkura vecuma tūristam, padarot to par ideālu galamērķi ģimenes brīvdienām. Tā kā Portugāle jau izsenis pasludināta par ģimenei draudzīgu valsti, tajā ikviens ar bērniem jutīsies gaidīts.

Tiem, kuriem patīk zemūdens dzīve, noteikti iesakām apmeklēt vienu no iespaidīgākajiem un lielākajiem akvārijiem Eiropā - Lisabonas akvāriju. Te varēsiet apskatīt vairāk nekā 8000 jūras radības un 500 dažādas sugas. Turklāt pēc akvārija apmeklējuma turpat netālu var pacelties virs Težu upes gaisa trošu vagoniņā un izbaudīt lielisko skatu uz Vasco Da Gama tiltu.

Aizraujošu dienu gan bērni, gan arī pieaugušie var pavadīt zinātnes centrā Pavilhão do Conhecimento, un izbaudīt interaktīvas un izzinošas ekspozīcijas - palaist ūdeņraža raķeti, apmeklēt dinozaura pasauli vai gatavot eksperimentus laboratorijā.

Roma, Itālija

Ar pārsteidzošiem un pasaules slaveniem apskates objektiem Roma ir maģiska vieta ģimenes ceļojumam. Šis galamērķis būs ideāls jebkurai ģimenei, kas novērtē mākslu, kultūru, vēsturi, arhitektūru un ēdienu.

Vispazīstamākais Romas simbols ir Kolizejs un tā apmeklējums kopā ar bērniem ir lielisks veids, kā visai ģimenei izzināt vēsturi par seno Romu. Aizraujošākam apmeklējumam iesakām Kolizeju apskatīt gida pavadībā, kurš caur teju neticamiem gladiatoru cīņu stāstiem spēs sniegt vērtīgu ieskatu vēstures notikumos un palīdzēs iemīlēt vēsturi pat lielākajam skeptiķim.

Nebijušai pieredzei noteikti izbaudiet tradicionālo brīvdabas leļļu teātri Colle del Gianicolo parkā. Bezmaksas izrādes tiek rādītas divas reizes dienā - no rīta un pēcpusdienā, tāpēc pusstundas garo teātra izrādi varat iekļaut kā vienu no daudzajiem apskates maršrutiem greznajā pilsētā. Turklāt, kuram bērnam gan nepatiks gardās picas, saldējumi (gelato) un dažāda veida pastas, ko Romā var baudīt ik uz stūra.

Dubrovnika, Horvātija

Neatkarīgi, vai ceļojat ar maziem bērniem vai pusaudžiem, Dubrovnika ir perfekta vieta, kur pavadīt ģimenes brīvdienas - senās pilsētas piedāvājums apmierinās pat visprasīgākā ceļotāja vēlmes. Vēstures vēsmas var izjust ik uz soļa - pilsēta dibināta 7. gadsimtā un kopš tā laika tās izskats praktiski nav mainījies. Turklāt arī šeit vēl varat pagūt noķert vasaru aiz astes, jo oktobrī vidējā temperatūra dienā ir 22 grādi un arī dzidrais Adrijas jūras ūdens vēl nebūs paguvis atdzist, lai nodotoss vasarīgām peldēm oktobra vidū.

Pusaudžiem un vecākiem, kuri ir kulta seriāla “Game of Thrones” fani, Dubrovnika ir lieliska vieta, kur nokļūt maģiskajā seriāla vidē, jo daļa “Game of Thrones” ir filmēts tieši šajā senajā pilsētā. Aktīvās atpūtas cienītājiem iesakām doties uz Srd kalnu, kas paceļas tieši virs pilsētas. Uz Srd kalnu vari nonākt ar vagoniņu pa trošu ceļu vai dodaties uz kalna virsotni pa 4,7 kilometru garu pārgājiena taku. Pat pieredzējuši ceļotāji pārgājienu pa šo taku novērtējuši ļoti augstu, apgalvojot, ka te apskatāmi skaistākie skati Dubrovnikā.

Stambula, Turcija

Lai gan lielākā Turcijas pilsēta Stambula var šķist rosīga, skaļa un pārpildīta, tomēr tas var būt arī ģimenei draudzīgs galamērķis. Pilsētā varat apskatīt ne tikai virkni vēsturiskus apskates objektus un neskaitāmus muzejus, bet arī apmeklēt modernus izklaides centrus un piedzīvot  dažādas interesantas aktivitātes visai ģimenei.

Veselu dienu vai pat divas variet pavadīt Vialand tematiskajā parkā, kur vienuviet atrodas atrakciju parks, kā arī iepirkšanās un izklaides centrs. Šajā parkā var doties izbraucienos pa amerikāņu kalniņiem un karuseļiem, iepirkties lielākajos modes preču veikalos vai nobaudīt kādu gardu maltīti restorānā vai kafejnīcā. Atvilkt elpu no piedzīvojumiem var uz kāda no Bosforas kruīza kuģīšiem, kas izvedīs kruīzā pa Bosforas šaurumu. Savukārt ļauties iztēlei var krāsainajā LEGOLAND Discovery Center, kurā atrodas atrodas Lego mini zeme, Lego 4D kino, Karalistes piedzīvojumu spēle, Lego veikals un kafejnīca.

Tenerife, Spānija

Lielākā no Spānijas Kanāriju salām Tenerife ir piemērots ģimenes ceļojuma galamērķis teju visa gada garumā. Vai jūsu ģimene vairāk iemīļojusi aktīvu atpūtu kalnos, mierpilnu zvilnēšanu pludmalē vai ekstrēmākas atrakcijas – Tenerifē sev tīkamu nodarbi atradīs ikviens.

Ieskaties Atlantijas okeāna zemūdens dzīvē un dodies izbraucienā ar zemūdeni Submarine Safari. Neaizmirstamā ekskursijā būs iespēja apskatīt pārsteidzošus jūras iemītniekus - zivis, astoņkājus, un, ja paveiksies, arī delfīnus un vaļus. Turpināt izpētīt dažādas dzīvās radības var Tenerifes zoodārzā - Loro Parque, kur redzēsiet gan papagaiļus, gan jūras lauvas, gorillas, šimpanzes u.c.

Pludmales cienītājiem šī sala ir īstā vieta, jo Tenerifē ir vairāk nekā 400 km gara piekraste, kur varat izbaudīt visdažādākos skatus un pludmales. Ekstrēmākiem ūdens priekiem noteikti ir vērts apmeklēt lielāko ūdens atrakciju parku Eiropā - Siam Park, kur atrodams viens no pasaulē iespaidīgākajiem nobraucieniem pa ūdens slidkalniņu, sasniedzot līdz pat 80 km/h ātrumu un izbraucot cauri haizivju un raju pilnam akvārijam. 

Baudi ceļojumu bez papildus uztraukuma

Lai pasargātu sevi un savus mīļos no liekiem pārdzīvojumiem un neplānotiem izdevumiem, ja ceļojums atceļas, aizkavējas vai gadās vēl kāda neparedzēta liksta, pirms došanās ceļā iegādājies ceļojuma apdrošināšanu. Turklāt, ja esi Swedbank Zelta vai Platinum kredītkartes īpašnieks, tev ceļojuma apdrošināšana jau ir iekļauta bez papildu maksas, un tā darbosies arī ģimenei, kas ceļo kopā ar tevi – tavam laulātajam vai kopdzīves partnerim un līdz noteiktam vecumam arī bērniem vai pat mazbērniem.