Ceļojums uz Latviju – piecas idejas neaizmirstamam piedzīvojumam

Vasara ir laiks, kad siltās zemes pārvēršas par karstajām, dienas vidū valda nepanesama svelme un veldzējumu nesniedz pat dārgo viesnīcu baseini un kondicionētāji.

Tas ir labākais brīdis, kad par ceļojuma galamērķi izvēlēties zaļu, dažādu un mēreni siltu zemi. Tieši tāda ir Latvija.

Īpašam piedzīvojumam var izdomāt īpašu tēmu vai ceļošanas veidu. Lūk, dažas idejas, kuras var noderēt iedvesmai nedēļas nogales piedzīvojumam.

Tematiska velotūre

Velosipēds ir videi visdraudzīgākais transporta līdzeklis, turklāt ar to iespējams pārvietoties ne tikai pa ceļiem, bet arī meža taciņām. Ja jums ir velosipēds un dūša mīt pedāļus, atliek vien izdomāt maršrutu. Šajā ziņā lielisks palīgs būs vietnes: bicycle.lv un aktivalatvija.lv, kurās apkopoti visdažādākie velosipēdistiem domātie maršruti visos Latvijas novados.

Piemēram, Latgalē iespējams izvēlēties zilo ezeru zemes velotaku vai arī baudīt gleznainos Daugavas krastus, Vidzemē – Gaujas Nacionālā parka ainavas vai Burtnieku ezera maģiju, Zemgalē, kas īpaši patiks vēstures cienītājiem, ir iespēja apceļot pilis, bet Kurzemē – jūras piekrasti. Ceļojumu maršruti ir dažāda garuma un sarežģītības pakāpes, katrs atradīs sev piemērotāko.

Latvijas garša

Gardēžu ceļojumi ir populāri visā pasaulē, arī Latvijā ir ne tikai, ko redzēt, bet arī nobaudīt. Zemnieku saimniecības, unikāli krodziņi, mazās vīna un alus darītavas – katram novadam ir sava garša, ko vislabāk iepazīt lēnām un bez steigas. Idejas garšu ceļojumiem var smelties celotajs.lv un slowfood.lv, informāciju par iespējām baudīt Latvijas alus un vīna darītāju meistardarbus atradīsiet latvia.travel.

Un upe plūst…

Laivošanas sezona Latvijā sākas agrā pavasarī, kad no ledus žņaugiem atbrīvojas mazās un vidējās Latvijas upītes, bet vasarā var ļauties arī Gaujas, Daugavas un Lielupes mierīgajam plūdumam. Labākais laivu maršrutu apkopojums pieejams upersoga.lv, bet informāciju par laivu un cita ekipējuma nomu varat atrast campo.laivas.lv, laivunoma.com vai jenculaivas.lv.

Festivālu vasara

Mūzikas festivāli vasarā notiek teju katrā nedēļas nogalē un aptver visplašāko muzikālo spektru un arī ģeogrāfiju. Arī tie var būt lielisks galamērķis Latvijas apceļotājiem. Lūk, tikai daži no tiem:

  • Apmeklē vienu no iespaidīgākajiem festivāliem Baltijā – Positivus ;
  • Liepāja, vēja un iedvesmas pilsēta, lepojas ar Summer Sound ;
  • Līgatnē ik gadu notiek mazliet dullais, bet ģimeniskais Laba daba ;
  • Siguldā mājvietu atraduši Opermūzikas svētki un Sunset festivāls , kas norisinās vairākās nedēļas nogalēs;
  • Madonas novada Kāla ezerā var izbaudīt, iespējams, visromantiskāko festivālu pasaulē – Ezera skaņas, kura apmeklētāji atrodas ezera vidū laivās un kopīgi sagaida rītausmu.
  • Saulkrasti nu jau vairāk nekā 20 gadu ir nemainīga tikšanās vieta džeza mūzikas gardēžiem – Saulkrasti Jazz ;
  • Bauska sevi droši var dēvēt par Latvijas kantrimūzikas galvaspilsētu, šogad Bauskas kantrimūzikas festivāls svinēs savu 20. dzimšanas dienu.

Latvijas vēsture

Lai atsvaidzinātu vai iegūtu jaunas zināšanas par mūsu zemes vēsturi un cilvēkiem, kas spēlējuši tajā nozīmīgu lomu, apciemo vēsturiski nozīmīgas vietas! Kur gan vēl to darīt, ja ne mūsdienīgā muzejā, īpaši tad, ja tas ir iemesls doties ceļojumā.

Jelgavas novada Valgundes pagastā norisinājās asiņainākās cīņas Latvijas vēsturē – Ziemassvētku kaujas karamuzejs.lv;

Ainažu Jūrskolai un Krišjānim Valdemāram bija milzīga nozīme latviskās identitātes un pašapziņas veidošanā ainazumuzejs.lv;

Krimuldā pavisam nesen tapis muzejs vienam no latviešu dižākajiem dzejniekiem Imantam Ziedonim. Lieliska vieta, kur smelties iedvesmu ziedonamuzejs.lv;

Dobeles novada Bērzes pagastā ierīkots muzejs vienam no pretrunīgākajiem un spilgtākajiem  Latvijas politiķiem Kārlim Ulmanim piksas.lv;

Jūrmalā varat ielūkoties vidē, kurā tapusi būtiska daļa izcilākās latviešu literatūras un dzejas – Raiņa un Aspazijas vasarnīcā aspazijarainis.lv:

Salaspilī ir vieta, kur vaid zeme. Zeme, kas atceras briesmīgus notikumus salaspils.lv;

Vairāk muzeju atradīsiet katalogā muzeji.lv.

Nakšņošana viesu mājā

Tiem, kas pēc nogurdinoša ceļa vēlas ieiet pirtiņā vai vienkārši izbaudīt lauku viesmīlību, noderēs viesunamiem.lv un viesumajas.lv pieejamā informācija par naktsmājām.