Padomi, kas palīdzēs ietaupīt, dodoties uz koncertu ārpus Latvijas

Ir labi mācīties no savām kļūdām, bet gudrāk – no citu pieļautajām. Uzrunātie koncertu un festivālu apmeklētāji ārvalstīs dalās ar savu pieredzi, padomiem un ieteikumiem.

Kā lētāk nopirkt ieejas biļetes?

 • Seko līdzi interesējošām grupām Facebook, Twitter, pieraksties uz jaunumiem festivālu vai izpildītāju mājaslapās, lai pirmais uzzinātu par tuvojošos koncertu vai par biļešu tirdzniecības sākšanos.
 • Biļešu tirdzniecība norit dažādi. Ļoti populāri festivāli var tikt iztirgoti jau gadu uz priekšu, pirmajās 24h pēc tik tikko notikušā festivāla pēdējā koncerta. Tad biļetes var cerēt dabūt izsolē, ja kāds atsakās to tās vai to neapmaksā. Ja esi pierakstījies jaunumiem, organizatori var sūtīt informāciju uz e-pastu ar aicinājumu uz biļetēm stāvēt rindā. Citā gadījumā vari izmantot iespēju nopirkt lētāku early-bird festivāla biļeti, pirms ir paziņotas grupas, kas tajā uzstāsies. Vēl, protams, ir vērts būt draudzīgam un komunikablam, jo dažkārt pie izdevīgas biļetes vari tikt ar draugu vai paziņu starpniecību, vai, piemēram, pērkot 6+ cilvēku biļeti.
 • Biļešu iegāde pārsvara notiek attālināti ar oficiālo tirdzniecības vietu starpniecību. Ir sistēmas, kas paredz speciālu kodu ievadīšanu, to atsūtot uz epastu. Esi gatavs ķert pieprasītu mākslinieku biļešu tirdzniecības starta brīdi un veltīt procesam pietiekami daudz laika!
 • Uz atsevišķiem festivāliem biļetes iespējams nopirkt arī uz vietas, pirms ieejas festivālā. Uz tuvējiem koncertiem Lietuvā un Igaunijā tās vari iegādāties arī caur oficiālajiem Latvijas biļešu izplatītājiem.

Transports un naktsmītnes:

 • Ja koncerta vai festivāla biļete kabatā ir laicīgi (apmēram pusgadu iepriekš), vari pagūt nopirkt lētas avio biļetes. 
 • Ja brauc uz viena izpildītāja koncertu, ir vērts ieplānot ceļojumam vairākas dienas. Tā varēsi apskatīt pilsētu, tuvumā esošos tūrisma un citus interešu objektus. Tad ir vērts piemeklēt apartamenta tipa naktsmītnes airbnb.com vai booking.com – draugu kompānijai lielisks weekend-trip garantēts!

Ja dodies uz koncertu, bet nakšņo tikai vienu nakti, Tev ir vairāki varianti:

 • izmanto izdevīgu komplekta cenu „koncerta biļete plus nakts viesnīcā”
 • pārlaid nakts melnumu kādā tuvējā hostelī (jo tā ir tikai viena nakts!)
 • pārskati couchsurfing iespējas galamērķī un rezervē istabu pie kāda vietējā pilsētas iedzīvotāja
 • Festivālos nakšņošana parasti ir telšu pilsētiņās. Iespējams, lētāk uz to būs doties jautrā kompānijā ar automašīnu vai mazo autobusu. Ilgi sēdēt nav īpaši ērti, toties ceļš izvērtīsies par neaizmirstamu piedzīvojumu.
 • Iegādājies labu un izturīgu telti – lietus gadījumā tas tiešām ir būtiski. Tāpat sagatavo lietus un dubļu izturīgus apavus – pat pēc neliela lietus pie liela cilvēku daudzuma teritorija var pārvērsties par Stipro skrējiena
 • Ja esi kārs uz vēl lielākiem piedzīvojumiem, vari uz koncertu vai festivālu doties ar stopiem.

Ēdināšana:

 • Braucot uz festivāliem ar autotransportu, saliec līdzi kafiju, ātri pagatavojamos makaronus un zupas, sauso pārtiku (cepumi, grauzdiņi utml.), konservētus dārzeņus. Karsto ūdeni, visticamāk, sarunāsi ar kādu ēdināšanas telti. Ņem vērā, ka, dzīvojot teltī ir karsts, līdz ar to līdzpaņemtā pārtika ātri bojāsies.
 • Lielajos festivālos ir pieejama plaša ēdināšanas zona dažādām gaumēm – ķīniešu, meksikāņu vegānu un citas. Tā ir lieliska iespēja nobaudīt ko nebijušu!
 • Braucot uz viena izpildītāja koncertiem, vari kombinēt ēšanas variantus no pašu gatavotām brokastīm dzīvoklī līdz pat dārgām vakariņām pilsētas restorānā.

Apdrošināšana:

 • Dodoties uz festivālu vai koncertu, ir vērts samaksāt dažus eiro un nopirkt ceļojuma apdrošināšanu. Tā teikt, drošs paliek drošs. 

Nauda:

 • Iepriekš noskaidro, kādas būs norēķinu iespējas izvēlētajā festivālā, lai vari atbilstoši sagatavoties. Var gadīties, ka varēsi norēķināties ar karti, varbūt, ka tikai skaidrā naudā. Taču esi drošs par naudu, kas glabājas tavā kartē - ja arī festivāla vai koncerta burzmā to sanāks nozaudēt, nebēdā! Ātri un ērti vari bloķēt savu karti Swedbank mobilajā lietotnē. Savukārt, ja nu karte ceļojumu somās tomēr atrodas, to tik par ātri varēsi atbloķēt.
 • Satraukuma un prieka emocijās par gaidāmo notikumu visai reāla situācija ir ārzemēs aizmirst dažādas ikdienišķas nianses, piemēram - savas maksājumu kartes PIN kodu. Ja tā ir gadījis arī tev - apskatīt to vari Swedbank mobilajā lietotnē, lai maksājumi par naktsmītni, kāroto našķi vai suvenīru ārzemēs nepaiet gar degunu.