Latvija ārzemnieku acīm – vietas, ko šeit iecienījuši tūristi

Dodoties ceļojumā uz kādu jaunu, vēl neiepazītu valsti, mēs internetā meklējam par to informāciju un lasām atsauksmes par populāriem tūrisma objektiem.

Bet ko globālais tīmeklis stāsta par Latviju cilvēkiem, kas vēlas doties ceļojumā uz šejieni? 

Gandrīz ikviens tūrists, kas ierodas mūsu valstī, tā vai citādi atstāj savu nospiedumu kādā no sociālajiem tīkliem vai specializētajos tūrisma portālos. Populārākās vietnes, kur cilvēki dalās ar saviem iespaidiem bez tradicionālajiem Facebook un Instagram kontiem, ir Google maps un Tripadvisor.com. Savukārt Youtube.com savu mājvietu atraduši visdažādāko valstu video blogotāji, kuri iemūžina savus ceļojumus un sacenšas par iespējami lielas auditorijas piesaisti, radot interesantu saturu. Tas viņiem palīdz nopelnīt nākamajiem ceļojumiem un doties izpētīt jaunas valstis. Daži no viņiem nonāk arī līdz Latvijai.

Populārākās vietas Latvijā

Tripadvisor.com iespējams aplūkot populārākos tūristu galamērķus Latvijā. Tie nav sarindoti pēc apmeklētāju skaita, bet gan reitinga – jo labāk vieta novērtēta, jo augstāk. Te apkopotas TOP 10 vietas Latvijā pēc citu valstu tūristu vērtējuma. Vien jāpiebilst, ka daudzi komentētāji šajā vietnē izmanto segvārdus, tāpēc nebrīnieties par dīvainajiem autoru vārdiem.

 1. Rīgas Motormuzejs

  Foto: http://www.latvia.travel.lv

Jā, tieši Motormuzejs, nevis Vecrīga vai Jūrmala. Tā apmeklētāji pauž sajūsmu par lielisko ekspedīciju, zinošajiem gidiem un īpaši izceļ padomju auto kolekciju. Jad A no Apvienotajiem Arābu Emirātiem stāsta, ka muzeju apmeklējis ar ģimeni un tas izrādījies labāks, nekā cerēts. Uzslava tikusi arī muzeja darbiniekiem – “atsaucīgs un profesionāls personāls”. Tomēr vairāki apmeklētāji, piemēram, wollf6lone no Vācijas, sūrojas, ka biļešu cena ir pārāk augsta.

Foto: www.latvia.travel/lv

 1. Jūgendstila nami

Ne velti Rīgu mēdz dēvēt par šī arhitektūras stila pērli. Krāšņā Alberta iela un Klusais centrs ir gluži kā muzejs. Salamanca no Spānijas iesaka izbaudīt šo burvību nesteidzoties. Viņa jūsmīgi stāsta, ka katra māja ir unikāla un ietver tik daudz īpašu detaļu, ka Alberta un Elizabetes ielu izbaudīšanai vajadzētu atvēlēt vienu pilnu dienu. Viņai pievienojas arī Livalambchop no Lielbritānijas: “Satriecoši un pavisam netālu no vecpilsētas!” Savukārt FPWhitePlains no Ņujorkas ir lakonisks: “Absolūts Jūgendstila piemineklis!”

 1. Dzintaru Mežaparks

Pārsteidzoši, vai ne? Jāatzīst gan, ka Dzintaru Mežaparka popularitāti pamatā noteikuši tūristi no Krievijas, kuri, kā zināms, ļoti iecienījuši mūsu lielāko kūrortpilsētu. Tomēr ar komplimentiem neskopojas arī citu valstu pārstāvji. rich171270 no Grieķijas pauž, ka šī ir sapņu vieta bērniem un pusaudžiem, īpaši rotaļu laukumi, celiņi skrituļošanai un velobraucējiem. “No sirds izbaudījām šeit pavadīto laiku,” tā viesis no Grieķijas. Līdzīgās domās ir arī mariebaker1960 no Austrālijas, kurš izmēģinājis piedzīvojuma parka Tarzāns atrakcijas: “Šis parks ir apburošs. Pastaiga virs koku galotnēm ir nedaudz biedējoša, bet to atsver lieliskais skats. Saulainā dienā no augšas iespējams redzēt pat Vecrīgas torņus!"

Foto: www.latvia.travel/lv

 1. Vecrīga

Saprotams, ka atsauksmju par Rīgas sirdi ir visvairāk. Taču līdz ar to gadās arī pa kādai ne visai glaimojošai frāzei, kas veltīta Vecrīgai, tāpēc topā tikai ceturtā vieta. Tomēr lielākoties tūristi, kas izbaudījuši Vecrīgas šauro ieliņu, omulīgo kafejnīcu un veikaliņu burvību, nespēj tai pretoties. Nadine B no Tanzānijas uzsver mājīgumu un drošības sajūtu, kas valda senajā Rīgā, bet iesaka dāmām neizvēlēties kurpes uz augstiem papēžiem. Bruģītis, ziniet… Atsauksmes liecina, ka Vecrīga tuvāka ir vecāka gadagājuma cilvēkiem, kam patīk miers un nesteidzība. Piemēram, vilks6lons no Vācijas, lai gan kopumā ir apmierināts ar redzēto, atzīst, ka jau pēc dažām dienām kļuvis garlaicīgi un, galu galā, šī neatšķiroties no citām Eiropas pilsētām. Uztversim to kā komplimentu!

 1. Ventspils pludmale

Ventspils pludmales apmeklētāji uzsver tās tīrību, bērnu rotaļu laukumu un izcili baltās smiltis. Atskan gan pārmetumi, ka ir apgrūtināta piekļūšana ratiņkrēslā, un tajos noteikti derētu ieklausīties, bet kopumā viesi ir apmierināti. ChiYuLu no Ķīnas nožēlo, ka atvēlējis tikai divas dienas, ko pavadīt Ventspilī, un patiesi izbaudījis garās pastaigas un lieliskos saulrietus. “Ļoti mierīga un relaksējoša vieta pastaigām gar jūras krastu,” viņam piekrīt arī Gianvito no Itālijas.

 1. Alberta iela

Ārzemnieku jūsmu par jūgendstila arhitektūru mēs jau zinām, tāpēc ejam tālāk.

 1. Ķemeru nacionālais parks

Ķemeru tīreļa takas ir fascinējošas – šauras laipiņas, kuras ļauj virzīties gar draudīgiem akačiem un vērot satriecoši krāšņas ainavas. Tas neatstāj vienaldzīgu nevienu. Cilvēki, kas uz parku dodas ar vilcienu, gan mēdz sūdzēties par problēmām ar atpakaļceļa biļešu iegādi, nepietiekamajām norādēm un citiem sīkumiem, bet to visu atsver purva varenais skaistums. 45 nomadu no Ontario dalās piedzīvotajā: “Šis pārgājiens mums atklāja pavisam citu dabas perspektīvu. Izvēlējāmies garo taku un no sirds izbaudījām šo dabisko brīnumu, ko piepilda vēja šalkoņa, putnu dziesmas un īpašās purva skaņas.”

Foto: www.latvia.travel/lv

 1. Mežaparks

Mežaparka estrāde, rotaļu laukums, īpašā arhitektūra un zoodārzs ir pilnvērtīgs ceļojums uz miera un labklājības ostu pavisam netālu no Rīgas centra. Bodders57 no Lielbritānijas atzīst, ka brauciens ar 11. tramvaju bijis īsts piedzīvojums, bet zoodārzs, meža pastaigas, velobrauciens un atpūta pie ezera ir lieliska atpūta no pilsētas burzmas.

 1. Vērmanes dārzs

Skat, arī Vērmanītim atradusies vieta tūristu iecienītāko vietu vidū. Un kā nu ne – tas atrodas pašā Rīgas centrā, sniedz veldzējumu sakarsušajiem tūristiem, ļaujot atpūtināt nogurušās kājas. Zosia no Beļģijas pauž prieku par krāšņajām puķu dobēm, ērtajiem soliņiem un izbraucienu ar laivu kanālā. To visu viņa raksturo vienā vārdā – burvīgi!

 1. Žaņa Lipkes memoriāls

Foto: Rolands Krutovs

Pārsteigums? Nebūt nē, jo tad, ja cilvēki kaut ko dara no sirds, tas atsaucas citu sirdīs. Žaņa Lipkes memoriāls ir īpaša vieta, kas veltīta īpašam cilvēkam. Steffenelberg no Dānijas dalās piedzīvotajā: “Mēs pavadījām šajā skaistajā muzejā vairāk nekā stundu un uzzinājām ļoti īpašu stāstu par ļoti īpašu cilvēku, kurš kara laikā izglāba dzīvības 50−60 ebrejiem.” Muzeja apmeklējums, starp citu, ir bez maksas.

Jāatzīst, ka kopumā mums nav, par ko sūdzēties, – ārzemju viesiem lielākoties patīk gan latviešu ēdiens, gan arī mēs paši. Tiesa gan – žēl, ka gandrīz visas biežāk apmeklētās un iecienītās tūristu vietas atrodas Rīgā un tās tuvumā. Tas nozīmē, ka daudz vēl darāmā, lai attīstītu tūrismu arī citos Latvijas reģionos.