Palutini sevi – idejas ātrajiem atpūtas braucieniem
Atpūta

Palutini sevi – idejas ātrajiem atpūtas braucieniem

Darba un ikdienas pienākumu rutīna mēdz būt nomācoša, īpaši tumšajā ziemas periodā. Labākās zāles pret grūtsirdību ir vides maiņa.

Neliels ceļojums vai atpūtas brauciens nav jāplāno mēnešiem – izdomā un brauc!

Delfīni  un SPA Latvijā, Igaunijā un Lietuvā

Klaipēdas delfinārijs allaž bijis iecienīts latviešu ģimeņu ceļojumu galamērķis. Ierasts, ka to apmeklē vasarā, tomēr tas darbojas arī ziemā. Nesen atjaunotajā delfinārijā Ziemassvētku periodā tiek piedāvāta īpaša programma, ko būtu vērts noskatīties visiem, kas neiebilst pret dzīvnieku izmantošanu cirkā.

Spa atpūta ir ātrākais ceļš, lai atjaunotu spēkus un gūtu iedvesmu. Veselības un skaistuma procedūras, kuru nosaukuma izcelsme meklējama latīņu valodā Sanus per Aquam jeb veselība caur ūdeni, pieejamas gan tepat Latvijā, gan kaimiņvalstīs.

Latvijā iecienītas spa viesnīcas ir Hotel Jūrmala SPA, Baltic Beach Hotel, ESPA Rīga un nesen jaunatklātais Grand Hotel Kempinski spa komplekss.

Igaunijā spa kultūra ir krietni daudzveidīgāka un plašāka. Pēc neatkarības atjaunošanas ģeogrāfiskā novietojuma un zemo cenu dēļ krietna daļa somu izvēlējās savas brīvdienas pavadīt Igaunijā, kā rezultātā pieauga pieprasījums pēc spa viesnīcām. Jo sevišķi daudz tādu ir kūrortpilsētās Pērnavā, Hāpsalā un Sāremā.

ESTONIA Resort Hotel & Spa 4* − tikai 2015. gadā atvērta viesnīca ar spa un saunu centru. Piedāvājumā dažādas masāžas, alus vannas, ārstnieciskās mālu, dubļu, sāls procedūras, manikīrs, pedikīrs, deviņu veidu saunas, džakuzi, Nāves jūras ūdens baseins (floutings par papildu maksu). Standarta divvietīgais numurs − no 84 eiro (brokastis, peldbaseina, saunu apmeklējums).

Tervise Paradiis spa hotel & water park 4* - lielākais ūdensparks Igaunijā. To iecienījuši arī latvieši. Lieliski piemērota vieta bērnu svinībām, ballītēm. Piedāvājumā spa un ārstnieciskās procedūras, ārstu konsultācijas, fizioterapija, izmeklējumi, masāžas, skaistumkopšanas salons, ūdensparks, baseini, astoņas pirtis, aerobika, svaru zāle, boulings.

Ziemas sezonā divvietīgs numurs – no 101−109 eiro. Cenā ietilpst nakšņošana, brokastis buffet restorānā, brīvā laika pavadīšana ūdens parkā, trenažieru zāles, peldbaseina un pirts izmantošana.

Hāpsalā lieliska vieta atpūtai ir Fra Mare Thalasso SPA 3*, kas atrodas starp jūru un priežu mežu, gājiena attālumā no Hāpsalas pilsētas centra. Piedāvājumā masāžas, dūņu, talasoterapijas procedūras, vingrošanas zāle un Thalasso Day SPA baseins un pirtu centrs – apsildāms āra baseins, saules gultas, baseins ar jūras ūdeni, sešu veidu pirtis. Sākot no 64 eiro ziemas sezonā, iekļautas brokastis, baseinu un saunu centra apmeklējums.

Ja vēlaties atgūt fiziskos un garīgos spēkus, tad lielisks variants ir sanatorija Egle Druskininkos, Lietuvas dienvidos. Tīrais priežu meža gaiss un mierīgā atmosfēra palīdzēs produktīvi atpūsties. Sanatorijā Egle pieejams liels klāsts dažādu procedūru. Galvenie ir dabas faktori – minerālais ūdens un ārstnieciskie dubļi, kuru dēļ kūrorts ir pazīstams jau daudzus gadus. Mūsdienās sanatorijā  dabiskā ārstēšana apvienota ar tehnoloģijām, kas sniedz plašākas iespējas un daudzpusīgākas ārstēšanas metodes – gan ārstējot slimības, gan stiprinot organismu. Sanatorijā tiek gaidīti klienti, kas vēlas ārstēties, ierodas profilakses nolūkos un grib uzlabot pašsajūtu.