Sporto gudri: Labāko sporta pulksteņu TOP 10
Atpūta

Sporto gudri: Labāko sporta pulksteņu TOP 10

Veselīgs dzīvesveids aizrauj aizvien vairāk cilvēku, un saprotams, ka šai tendencei seko līdzi arī tehnoloģiju ražotāji.

Viedpulksteņi un viedās aproces kļuvuši par neatņemamu atribūtu cilvēkiem, kas skrien, nūjo vai nodarbojas ar citām fiziskajām aktivitātēm. Modernās ierīces prot noteikt veikto attālumu, saskaita patērētās kalorijas, mēra pulsu, ziņo par ienākošajiem zvaniem, straumē mūziku un pilda vēl milzums daudz citu funkciju. Aktuālākais piedāvājums, kas tagad pieejams arī Latvijā, – iespēja ar viedpulksteni vai aproci veikt norēķinus. Tas nozīmē, ka, dodoties rīta skrējienā, nav nepieciešams ņemt līdzi naudas maku, lai pa ceļam nopirktu ūdeni vai pēc treniņa paēstu brokastis. Atliek vien izvēlēties pulksteni vai aproci, kam pieejama šāda funkcija, un pieslēgties Swedbank mobilajai lietotnei.

Swedbank Klientu servisa pārvaldes vadītājs Vadims Frolovs stāsta:

“Sekojot mūsu klientu paradumiem, redzam, ka pieaug ne vien viedtālruņu, bet arī citu viedierīču lietojums, īpaši aktīva dzīvesveida cienītāju vidū. Tieši tāpēc esam priecīgi par iespēju šiem klientiem visā Baltijā nodrošināt iespēju veikalos, kioskos un citviet norēķināties ar Fitbit vai Garmin viedtālruni vai aproci, kas atbalsta Fitbit Pay un Garmin Pay. Praktiski tas nozīmē, ka tagad, dodoties skrējienā vai veloizbraukumā, mājās var atstāt gan maku, gan mobilo tālruni.”

TOP 10 labākie sporta pulksteņi

Tehnoloģiju portāls Techradar, kura eksperti ikdienā pēta visas jaunākās ierīces, kas parādās tehnoloģiju tirgū, analizējot ierīču dizainu, funkcionalitāti, baterijas veiktspēju un citus parametrus, izveidojuši 2019. gada labāko sporta viedpulksteņu TOP 10. Lielākoties tos var nopirkt arī Latvijā.

Polar M430

Cena no 160 eiro

Pasaulē vispārdotākā viedpulksteņa Polar M400 pēctecis, kam papildus visām funkcijām, ko piedāvāja vecākais brālis, pievienota sirds ritma kontroles funkcija, labāks GPS, miega kontrole un viedtālruņa paziņojumi pulksteņa ekrānā. Tam ir labs akumulatora darbības laiks, vienkārša saskarne, tas darbojas uzticami un precīzi.

Jāatzīst gan, ka, gluži tāpat kā iepriekšējais modelis, arī šis nav lieliska dizaina etalons, tam mēdz būt sinhronizācijas problēmas ar tālruni.

Nav pieejami bezkontakta maksājumi.

Garmin Forerunner 235

Cena no 240 eiro

Garmin veterāns, lai arī atdod pozīcijas jaunākiem modeļiem, tomēr joprojām ir lielisks skriešanas pulkstenis, kura funkcionalitāte un precizitāte ir paraugs, uz ko tiekties. Teicams sirdsdarbības monitorings, lielisks, lai arī nedaudz plastmasīgs dizains un ļoti laba cena. Dažu funkciju lietošana nav tik ērta kā jaunākajiem modeļiem.

Nav pieejami bezkontakta maksājumi.

Garmin Vivoactive 3

Cena no 230 eiro

Moderns un daudzpusīgs augstākās klases viedpulkstenis ar smalku un stilīgu dizainu, plašu funkcionalitāti. Tam pieejama arī mūzikas straumēšanas funkcija, lai gan par šo prieku būs jāpiemaksā papildus. Precīzs GPS, labs sirdsdarbības monitorings, daudz noderīgu funkciju. Mazliet kaitina tas, ka nav iespējams izvēlēties, kurus paziņojumus saņemt, bet kuri nav tik svarīgi.

 Pieejami bezkontakta maksājumi. 

Fitbit Ionic

Cena no 250 eiro

Šis pulkstenis pamatā domāts fitnesa treniņiem un šajā jomā uzskatāms par vienu no labākajiem. Tam ir iespaidīgs akumulatora darbības laiks, kā arī precīzi GPS rādītāji. Dizains, iespējams, ir pārāk vienkāršs, bet tā ir gaumes lieta. Var straumēt mūziku, lai gan iespējas varētu būt plašākas. Pievilcīga cena.

Pieejami bezkontakta maksājumi.

Īpašs Fitbit piedāvājums!

Iegādājies viedpulksteni ar 15% atlaidi.

  • Piedāvājums ir spēkā veikalā 220.lv.

1) Izvēlies Fitbit modeli, ko gribi iegādāties. Lai viedpulksteni izmantotu norēķiniem, pievērs uzmanību, vai tam ir NFC funkcija.

2) Pirms maksājuma veikšanas atlaides koda lauciņā ieraksti FITBIT-15OFF (kods derīgs līdz 30.09.2019.).

Samsung Galaxy Watch

Ceno no 230 eiro

Samsung piedāvā patiešām iespaidīgu akumulatora darbības laiku, dizainu, kas izskatās kā īsts rokas pulkstenis, tam ir pievilcīga un ērta saskarne. Tomēr jāņem vērā, ka tas nedraudzējas ar lietotnēm, ko esat ieraduši ikdienā lietot, – WatsApp, Google Mapps, Messenger. Ieteicams komplektā ar Samsung telefonu. 

Nav pieejami bezkontakta maksājumi.

Suunto Ambit3 Vertical

Cena no 300 eiro

Labs akumulatora darbības laiks, kvalitatīvs korpuss ar specifisku dizainu. Labs GPS, bet drīzāk piemērots, lai orientētos mežā, nevis pilsētā. Salīdzinoši dārgs un Latvijā nopērkams tikai atsevišķos mazpazīstamos internetveikalos.

Nav pieejami bezkontakta maksājumi.

Polar Vantage V

Ceno no 500 eiro

Piemērots tiem, kam sports ir kas vairāk nekā tikai rīta skrējieni. Pulksteņa funkcionalitāte ir iespaidīga, tam ir plašas treniņu funkcijas. Lai arī kopumā pulkstenis ir viegls un izskatīgs, tam ir nedaudz neērta siksniņa, nav pieejama mūzikas straumēšana un mēdz būt GPS nobīdes.

Nav pieejami bezkontakta maksājumi.

Apple Watch Series 4 

Ceno no 480 eiro

Apple Watch ir klasisks savas ģimenes pārstāvis – lielisks dizains, liels ekrāns, laba skaņa un ērta saskarne. Tā drīzāk ir dizaina un statusa mantiņa, kurai veselības funkcijas ir otrajā plānā. Kā būtisks trūkums jāmin salīdzinoši īsais akumulatora darbības laiks, kā arī augstā cena.

Nav pieejami bezkontakta maksājumi.

Garmin Forerunner 935

Cena no 450 eiro

Sportiskākais no pulksteņiem. Neatkarīgi no tā, ar kādu sporta veidu jūs nodarbojaties, Forerunner piedāvās plašu iespēju klāstu, rūpīgi sekos jūsu veselībai un ieteiks labākos treniņu risinājumus. Akumulatora darbības laiks ir pārsteidzoši iespaidīgs. Tam nav mūzikas straumēšanas iespēju, un ierīce ir viena no dārgākajām tirgū.

Nav pieejami bezkontakta maksājumi.

Garmin Fenix 5 Plus

Cena no 700 eiro

Lieliska dizaina un funkcionalitātes paraugs. Līdz ar Garmin raksturīgo plašo sporta funkciju klāstu tagad šim modelim pieejama arī mūzikas straumēšana un kvalitatīvs karšu risinājums. Akumulatora darbības laiku varētu vēlēties ilgāku, arī jaudas tik nopietnai ierīcei varētu būt vairāk, bet tomēr tas pilnībā atbilst savai nebūt ne mazajai cenai.

Pieejami bezkontakta risinājumi. 

Kas ir bezkontakta maksājumi

Fitbit un Garmin izmanto NFC (near-field communication) jeb tuva darbības lauka sakaru tehnoloģiju. Lietotājam vienkārši jāpieskaras bezkontaktu maksājumu terminālim ar viedierīci, lai veiktu maksājumu. Klienti var maksāt ar saviem viedpulksteņiem visur, kur tiek pieņemti bezkontakta karšu maksājumi, maksimālā maksājuma summa būs tāda pati kā kartei. Lai sāktu izmantot šo iespēju, Swedbank maksājumu karte jāpieslēdz ierīcei, jāiestata parole un kartes pieslēgšana jāapstiprina jaunajā Swedbank lietotnē vai internetbankā.

Tērējam gudri domubiedri slavē sporta pulksteņus

Facebook domubiedru grupā Tērējam gudri diskusijā par ierīcēm, kas noder sportojot, grupas biedri vienojās, ka sporta pulkstenis ir kļuvis par svarīgu dzīves sastāvdaļu. Zanda atklāj, ka ir Fitbit Versa īpašniece: “Var darīt visu – skaitīt soļus, izmērīt dažādas sporta aktivitātes, arī mūziku klausīties un, kā izrādās, veikt arī maksājumus kartes vietā. To gan vēl neesmu izmantojusi, bet kopumā man ļoti patīk – var droši iet ūdenī, un nekas nenotiks. Ja ļoti gribas, izmērīs arī miegu…” Viņai pievienojas vēl viena Fitbit Versa lietotāja Telma: “Man arī ir Fitbit Versa. Izmantoju pēc pilnas programmas − mūzikas pārslēgšanai (var saslēgt arī ar Smart TV un spēlēt mūziku caur TV, kam pieslēgta skaņu sistēma), regulāri veicu maksājumus, ziemā peldu, un pulkstenis skaita, cik esmu nopeldējusi (aptuveni 20 metru kļūda gan ir), skrienu, braucu ar velo, skatos miegu, izmantoju modinātāju, un pulkstenis atgādina, kad dienas laikā vajag izkustēties un kad − padzerties. Man ļoti patīk saņemt pulkstenī atgādinājumus – var aši uzmest aci, piemēram, esot pie stūres, nav jāmeklē, kur tas telefons pīkst. Manuprāt, šī ir viena no labākajām ierīcēm gan cenas, gan iespēju ziņā aktīviem cilvēkiem. Kārtīgi sportisti gan izvēlas ko nopietnāku.” Fitbit fanu klubam pievienojas arī Annija: “Man ir Fitbit Charge 3. Ļoti patīk, ka var maksāt ar pulksteni, nav jāņem līdzi lieki loriņi. Mēra dažādas aktivitātes, ūdensdrošs, es peldu un pēc treniņa redzu, cik nopeldēts, cik ātri utt. Tāpat arī skrienot, pastaigājoties, trenažieru zālē…  Papildus saņemu ziņojumus no telefona, izmantoju modinātāju, Relax funkciju, kas palīdz ātrāk iemigt, sekoju paradumiem, redzot, kā tie iespaido miegu. Piemēram, ja telefonu pārstāju lietot ātrāk, tad labāk guļu utt. Mūziku gan šajā pulkstenī klausīties nevaru, bet tam man ir telefons un Bluetooth austiņas.

Savukārt Māris dalās jau vairākus gadus ilgā skriešanas pieredzē: “Sāku ar Endomondo 2012. gada nogalē. Iesākumā austiņās klausījos mūziku no telefona, tad austiņas no TomTom pulksteņa, bet tad pārtraucu, jo skaņa traucē baudīt apkārtējo vidi. Tagad lietoju Polar M430 – labākais cenas un iespēju attiecības ziņā. Bez austiņām.”