Auto

OCTA apdrošināšana tagad arī tikai uz mēnesi

Līdz šim īsākais termiņš, uz kuru bija iespēja iegādāties OCTA polisi, bija 3 mēneši, no 1.jūlija auto var apdrošināt arī uz mēnesi.

Iespējams daudziem uzreiz rodas jautājums, vai apdrošināt auto katru mēnesi būs ērti un daļa transportlīdzekļu īpašnieku pēc šī viena mēneša neaizmirsīs par jaunas polises iegādi? Aptauju dati rāda, ka liela daļa autovadītāju vismaz vienreiz ir saskārusies ar situāciju, kad laikus aizmirsuši apdrošināt savu spēkratu. Šāda nepatīkama atklāsme ir bijusi gan vienkārši dodoties ceļā, gan situācijās, kad spēkrats jau iekļuvis ceļu satiksmes negadījumā, kā arī  Ceļu policijas pārbaudes laikā.

  • Lai šādās situācijās nenonāktu, Swedbank piedāvā iegādāties vienošanos par OCTA apdrošināšanu, kuras pamatā ir  viena mēneša polise, kas katru mēnesi tiks automātiski atjaunota, un arī maksājums katru mēnesi noteiktā datumā notiks automātiski.

Tādējādi autovadītājam ne par ko nav jāraizējas – ne jaunas polises iegādi, ne maksājumu laicīgu veikšanu.

Izdevīgi arī no finanšu plānošanas

Daudziem mēneša polise noteikti būs izdevīga arī domājot par savu finanšu plānošanu. Tā ļauj izdevumus par OCTA polisi sadalīt vienmērīgi visa gada garumā, maksājot par OCTA katru mēnesi.

Svarīgi, ka polises iegāde uz mēnesi Swedbank nesadārdzina apdrošināšanas gada izmaksas.

Savukārt automātiskais maksājums par polisi ļauj neraizēties par to, ka polises darbība kādā brīdī tiks pārtraukta, jo nebūs laicīgi veikta apmaksa. Ilgtermiņa finanšu plānošanas ziņā šis noteikti ir izdevīgs risinājums.

Izdevīgi arī retiem izbraucieniem un motociklu īpašniekiem

Viena mēneša OCTA polises noteikti būs izdevīgas arī to auto īpašniekiem, kas savu spēkratu izvizina vien retu reizi. Piemēram, ja esi vairāku auto īpašnieks, un viens no tiem ir kabriolets, ar ko izbrauc tikai siltās vasarās, tad, protams, iegādāties auto uz to laiku, kad ar to faktiski brauksi, būs daudz izdevīgāk. Tāpat tas attiecas uz vēsturiskajiem automobiļiem, kā arī motociklu īpašniekiem, kuriem sezonas sākumā ir grūti paredzēt, cik ilgi faktiski piedalīsies ceļu satiksmē.

Vai viena mēneša OCTA polises cena būs dārgāka?

Apdrošinot auto Swedbank, nav jāraizējas par to, ka mēneša polises cena būs neizdevīgāka, nekā apdrošinot auto uz pusgadu vai gadu. Izvēloties mēneša polisi ar automātisko polises pagarināšanu, auto īpašnieks vienkārši izvēlas citu norēķinu veidu, taču polises cenu tas nesadārdzina.

OCTA polises cenu galvenokārt nosaka auto īpašnieka apdrošināšanas gadījumu vēsture un arī vieta, kur ir reģistrēta automašīna.

Laukos, kur satiksmes intensitāte ir zemāka, iespējamība nodarīt zaudējumus citai personai ir mazāka, līdz ar to tas atsaucas arī uz polises cenu. Gan OCTA, gan KASKO cenu ietekmē arī autovadītāja vecums, automašīnas tips, automašīnas tehniskie parametri (piem., jauda), kā arī vēl daudzi citi faktori, ko katrs apdrošinātājs nosaka individuāli.

Aptauja

Vai esi apsvēris iespēju ieguldīt finanšu instrumentos (fondi, akcijas)? 💰

Jaunākie raksti

Saistītais kalkulators

Swedbank Biznesam raksti