Divu eiro monēta sabojā veļasmašīnu jeb amizantākie apdrošināšanas gadījumi

Apdrošināšana palīdz negaidītās dzīves situācijās, taču dažkārt notiek arī tādi dzīves pavērsieni, kad apdrošināšanas pieteikumā jāraksta pavisam kuriozi gadījumi.

Esam apkopojuši pēdējā gada laikā amizantākos Swedbank klientu iesniegtos apdrošināšanas atlīdzību pieteikumus, kuru rezultātā radušies mantas bojājumi un par tiem saņemta atlīdzība.

Negaidītās likstas mājoklī

Nejaušības mūs piemeklē ik uz soļa. Par laimi liela daļa Swedbank klientu mājokļa apdrošināšanā iekļāvuši arī iedzīves un civiltiesiskās atbildības apdrošināšanu, kas pasargāja no liekiem izdevumiem pat amizantākajās dzīves situācijās:

 • Liecoties akā pēc ūdens, brilles noslīdēja un iekrita akā. Izmaksāta atlīdzība 240 eiro apmērā.
 • Atgriežoties mājās nakts laikā, netika pamanīts zāles pļāvēju-robots, kas bija uzbraucis uz piebraucamā ceļa, kā rezultātā auto tam uzbrauca virsū. Izmaksātā atlīdzība 460 eiro.
 • Saņemot ķīmiskās tīrīšanas pakalpojumu, speciālists nejauši izlēja uz parketa grīdas ķīmisko līdzekli tīrīšanai. Uz grīdas izveidojās liels pleķis. To, savukārt, speciālists mēģināja tīrīt ar citu līdzekli, taču neatgriezeniski sabojāja parketa lakas pārklājumu. Izmaksāta atlīdzība 2150 eiro apmērā.
 • No rīta, vairākas reizes atliekot modinātāja signālu, telefons izslīdēja no rokām un sasitās. Izmaksāta atlīdzība 285 eiro apmērā.
 • Gludinot blūzi uz dīvāna (pa virsu uzklājot dvieli), ar gludekli netīši tika aizskarta dīvāna neapsegtā daļa, un tika sabojāts dīvāna pārvalks. Izmaksātā atlīdzība 1140 eiro.
 • Neliela ledusskapja saldētavas kamerā tika ievietota ūdens pudele, lai to ātrāk atdzesētu. Ūdenim sasalstot, pudele sasprāga un sabojāja saldētavas kameras sienu. Izmaksātā atlīdzība 340 eiro.
 • Gaiņājot lapseni, nejauši tika aizķertas brilles, kas nokrita, atsitās pret akmeņiem un tika sabojātas. Izmaksātā atlīdzība 120 eiro.
 • Mazgājamo drēbju kabatā bija palikusi 2 eiro monēta, kas sabojāja veļas mašīnu un radīja ūdens noplūdi. Izmaksāta atlīdzība 1050 eiro apmērā.

Vāveres sagrauzta jaka, biedējošā ķirzaka un foto likstas ceļojuma laikā

Arī ceļojumu laikā neiztikt bez dažāda veida piedzīvojumiem, kad pārsteigumus var sagādāt ne tikai paša neuzmanība, bet arī vietējie iemītnieki. Swedbank ceļojumu apdrošināšanas klientu stāsti par negaidītiem dzīvnieku “sveicieniem” un pavērsieniem lidostas drošības pārbaudēs apliecina, ka ceļojumos jābūt gatavam uz visu:

 • Ceļojuma laikā vāvere sagrauza jaku. Izmaksāta atlīdzība 250 eiro apmērā.
 • Ejot pa šauru pastaigu taku starp klintīm, ceļabiedru sabiedēja ķirzaka, kura pēkšņi izskrēja no krūmiem, kā rezultātā viedpulksteņa stikls tika sasists pret klinšu sienu. Izmaksāta atlīdzība 350 eiro apmērā.
 • Fotografējoties uz terases jumta, pirkstā ieknāba garām lidojoša kaija. Bija nepieciešama medicīniskā palīdzība. Izmaksātā atlīdzība 65 eiro apmērā.
 • Makšķerējot foreles, pieķērās negaidīti liela līdaka, kā rezultātā savienojuma vietā salūza spinings. Izmaksātā atlīdzība 140 eiro.
 • Bērna ratiņi iesprūda lidostas drošības pārbaudes skenerī un tika sabojāti. Izmaksātā atlīdzība 770 eiro

No aizskalotām auto atslēgām līdz “lidojošam” ķieģelim

Lai gan esam raduši, ka lielākā daļa auto negadījumu norisinās tieši uz ceļa, Swedbank KASKO klienti var apstiprināt, ka raizes var sagādāt arī neredzamas ķerras autostāvvietā, lidojoši putni, kā arī nejauši noskalotas automašīnas atslēgas:

 • Putnam no knābja izkrita ķieģeļa lauskas, kas uzkrita automašīnas pārsegam un sabojāja to. Izmaksāta atlīdzība 240 eiro apmērā.
 • Izbraucot no pazemes autostāvvietas, automašīna ietriecās celtniecības ķerrā, ko kāds strādnieks bija atstājis uz brauktuves. Celtniecības ķerru nevarēja redzēt, jo to liedza izbrauktuves slīpums. Izmaksāta atlīdzība 2330 eiro apmērā.
 • Auto atslēgas nejauši tika noskalotas notekcaurulē. Izmaksāta atlīdzība 370 eiro apmērā.
 • Kaimiņam pļaujot zāli, zāles pļāvējā tika ierauts akmens, kas trāpīja automašīnas aizmugurējā stiklā tādejādi to saplēšot. Izmaksātā atlīdzība 290 eiro.

 Lai gan ikdienā cenšamies izvairīties no pārgalvībām, ikviens no mums var sastapties ar negaidītām dzīves situācijām, kad nākas piedzīvot arī finansiālus zaudējumus. Ja vien neesi gatavs pēkšņi attapties ar robu ģimenes budžetā, sirdsmieram izvērtē iespējas apdrošināt sevi,savu mājokli un auto.