Biznesam Biznesam

Biznesam

Biznesam

Uzsākot uzņēmējdarbību, viens no pirmajiem jautājumiem ir, kā tiks kārtota grāmatvedība? Te vienmēr būs divas iespējas – algot grāmatvedi vai izvēlēties grāmatvedības ārpakalpojumu.

Virkne lauksaimniecības uzņēmumu izvēlas vienkāršoto grāmatvedības sistēmu (jeb t.s. deklarāciju), kas nav pārskatāma un apgrūtina finansējuma piesaisti.

Aizvien vairāk uzņēmēju novērtē uzņēmuma kredītkartes priekšrocības kā finansiāli izdevīgu iespēju saņemt nelielu aizņēmumu ar elastīgiem atmaksas noteikumiem.

Lai veiksmīgi plānotu izaugsmi un laikus pamanītu iespējamos izaicinājumus, arī uzņēmuma vadītājam ir svarīgi sekot līdzi sava biznesa finanšu plūsmai.

Šajā rakstā apkopojam svarīgāko, kas būtu jāzina, lai arī jūsu uzņēmums būtu starp tiem, kam finansēšanai dota zaļā gaisma.

Kā liecina Swedbank “Finansējuma luksofora” apkopotie dati par finanšu veselību Latvijas mazajos un vidējos uzņēmumos (MVU), tikai trešā daļa uzņēmumu varētu pretendēt uz bankas finansējumu.

Biznesa rīki

Darba algas kalkulators

Swedbank Finanšu institūts sadarbībā ar Finanšu ministriju izstrādājis kalkulatoru, kas iedzīvotājiem ļauj aprēķināt darbaspēka nodokļu izmaiņu ietekmi uz savu darba algu.

ESG būtiskas ietekmes novērtēšanas rīks

Šis novērtēšanas rīks atspoguļo svarīgākos ESG aspektus, ņemot vērā uzņēmuma darbības jomu. Tā pamatā ir starptautiskais uzņēmumu ilgtspējas standarts “SASB Materiality Map” papildus iekļaujot arī ekspertu ieteikumus.

Biznesa plānošanas rīks

Biznesa uzsākšanai, gan arī tā attīstībai ir nepieciešams plāns, lai iecerētie lēmumi būtu pārdomāti un sniegtu vēlamo rezultātu. Biznesa skiču rīks jums ļaus vienuviet apkopot savas domas un pārdomas strukturētā veidā, nobeigumā radot pārskatāmu biznesa plānu. Rīks tapis sadarbībā ar Latvijas Investīciju un attīstības aģentūru.

Rēķini

Rēķinu sadaļa dod Jums iespēju veidot rēķinus jau gatavā rēķinu izrakstīšanas sistēmā, kas veidota atbilstoši grāmatvedības prasībām. Šī sadaļa ļauj Jums ērti un ātri izveidot rēķinus, nosūtīt tos saņēmējam un izdrukāt. Kā arī Jūs varat administrēt izsūtītos rēķinus mainot tiem statusus - gaida apmaksu, neapmaksāts vai apmaksāts - un pie vajadzības atlasīt sev nepieciešamo.

Aptauja

Kādi ir Tavi vasaras atvaļinājuma plāni?

Populārākie