Kas izdevīgāk aizņēmējam – kredītkarte vai patēriņa kredīts?

Milzu atlaides sezonas preču izpārdošanā, plānots remonts vai kāds tālāks ceļojums, kam steidzami vajag papildu naudu. Ko izmantot – kredītkarti vai patēriņa kredītu?

Ikviens no mums ir bijis situācijā, kad pēkšņi nepieciešami papildu līdzekļi, piemēram, steidzami jādodas pie zobārsta vai kāda cita ārsta. Nauda var būt nepieciešama kādam lielākam pirkumam vai, gluži vienkārši, drošībai, dodoties garākā ceļojumā. Saprotams, ka vislabākais risinājums šādā gadījumā būtu pārskaitīt naudu no rezerves kontā iekrātajiem līdzekļiem, taču, ja tāda nav, tad labāk aizņemties droši, nevis riskēt iekrist ātro kredītu valgā vai sadzīvot ar vainas apziņu, ja naudu esi aizņēmies no radiem un draugiem un neparedzētu iemeslu dēļ nevari to atdot laikā.

Aizņemties droši nozīmē izmantot kādu no bankas piedāvātajiem finanšu instrumentiem – patēriņa kredītu vai kredītkarti. Un drošāk tas ir kaut vai tāpēc, ka banka pirms šī aizdevuma izsniegšanas rūpīgi izvērtē, kāda ir tava kredītspēja, jo, iespējams, šobrīd labāks risinājums ir mazliet pievilkt jostu, nevis atrasties vēl lielākā finanšu bedrē pēc mēneša vai diviem, kad aizdevums jāsāk atmaksāt.

Ko izvēlēties – kredītkarti vai patēriņa kredītu?

Pirms izvēlēties kredītkarti vai patēriņa kredītu, būtiski saprast mērķi un kredīta summu, kāda nepieciešama. Lai to izdarītu, var izmantot vajadzību kalkulatoru. Īsā atbilde būtu tāda – vienreizējiem tēriņiem piemērotāks būs patēriņa kredīts, bet, ja nauda nepieciešama pa drusciņai un regulāri vai arī kā drošības garants, piemēram, ceļojumā, tad izdevīgāka būs kredītkarte. Tāpat kredītkarte var noderēt situācijās, ja kāroto preci vēl tikai meklē, bet nezini, ne cik tā maksās, ne kad atradīsi. Tādējādi nebūs jāaizņemas par daudz vai par maz pirms laika, kā arī nebūs jāmaksā kredītprocenti, kamēr esi vēl tās meklējumos.

Kas vēl jāzina par patēriņa kredītu?

  • Patēriņa kredīta saņemšana ir ātra un ērta – aizpildi pieteikumu mobilajā lietotnē vai internetbankā kaut vai turpat veikalā. Tas aizņems vienu līdz divas minūtes jūsu laika. Savukārt nauda kontā tiks ieskaitīta dažu minūšu laikā pēc līguma noslēgšanas.
  • Patēriņa kredīta gadījumā pieejami lielāki limiti nekā kredītkartēm, piemēram, Swedbank piedāvātais apjoms ir robežās no 300 līdz 12 000 EUR.
  • Pieejamais kredīta apjoms atkarīgs no kredīta ņēmēja ikmēneša ienākumiem, kredītsaistībām, kredītvēstures.
  • Ātrāk patēriņa kredītu pieteikt un noformēt Swedbank mobilajā lietotnē, kas aizņems vienu līdz divas minūtes jūsu laika.

Kas jāzina par kredītkartēm?

  • Pēc līguma parakstīšanas naudas līdzekļi ir pieejami kredītkartes kontā, tos var pārskaitīt, kā arī maksāt tieši no kredītkartes konta uzreiz pēc līguma noslēgšanas vēl pirms plastikas kredītkartes saņemšanas.
  • Kredītkartes kontā iespējams iemaksāt un izmantot arī savus līdzekļus, kas var būt izdevīgi, lai apdrošinātu pirkumus.
  • Aizņēmuma procenti tiek aprēķināti tikai par izmantoto kredīta limitu. Pirkumiem ar kredītkarti ir bezprocentu periods atkarībā no kartes veida – līdz pat 50 dienām.
  • Izvēloties kredītkarti, pieejamas summas robežās no 300 eiro līdz triju algu apmēram.
  • Pieejami dažādi kredītkaršu veidi – Swedbank kredītkarteZelta kredītkarte un Platinum kredītkarte.

Swedbank kredītkarte ir lieliski piemērota ikdienas lietošanai – bezprocentu periods un atlaides ļauj ietaupīt, bet pirkuma apdrošināšana izlīdzēs, ja ar iegādāto preci kas atgadās. Izmantoto summu atmaksāt var, kad vēlas, līdz tam jūsu izvēlētā datumā jāatmaksā tikai procenti.

Zelta kredītkarte lieliski noderēs ceļojumos. Tā nodrošina vairāk nekā tikai papildu līdzekļus – šajā kredītkartē iekļauta arī ceļojuma apdrošināšana visai ģimenei, pirkuma apdrošināšana pret bojājumiem un zādzībām, kā arī īpaši atlaižu piedāvājumi.

Platinum kredītkarte ir ekskluzīva starptautisku norēķinu karte, kas kalpos kā drošības garants ceļojot, kā arī lieti noderēs ikdienā. Šajā kredītkartē iekļauta ceļojumu apdrošināšana, piekļuve lidostu atpūtas zonām ar LoungeKey, pirkumu apdrošināšana, bezprocentu periods līdz 50 dienām, kā arī skaidras naudas izņemšana bez komisijas maksas līdz 1000 EUR mēnesī visā pasaulē.