Latvijas lauku labumi, ko var pasūtīt internetā

Mūsdienās vairs nav jāapskrien visi tirdziņi dažādos Latvijas novados, lai tiktu pie īpašiem lauku labumiem. 21. gadsimtā pietiek ar to, ja tev ir dators, jo Latvijas zemniekus un mājražotājus var sastapt arī internetā.

Te idejas, kā piepildīt grozu ar īstiem Latvijas mājražotāju gardumiem, kurus jau patlaban var pasūtīt internetā!

BezĒ

Īsta mājas rupjmaize. Garda, smaržīga un sātīga. Ar malku kurinātā krāsnī cepta maizīte.

Zemaize
Veselīga maize – pieejama arī bez miltiem un glutēna, lai svētkos labi justos visi līgotāji.

Dabas maize
Rudzu maize ar dažādām piedevām, gardi kēksi un konditorejas izstrādājumi. Dabiskas un veselīgas izejvielas, roku darbs.

Zaļā maize
Spēcīgu un intensīvu garšu apvienojums, kas tiek panākts ar patiesi dāsnu dārzeņu, garšvielu un garšaugu kombinēšanu uz kviešu miltu maizes bāzes. Neticami gardi kliņģeri!

Blakus maizītei noteikti jāliek siera ritulis. Jāņu sieru itin vienkārši var pagatavot paši, bet arī mūsu tirdziņā atradīsiet sieru visdažādākajām gaumēm.

Sierštelle  
30 dažādi sieri, kam pamatā Ogres Peldu kūrorta senās receptes. Sāļi, saldi, ar dažādām piedevām – veselīgi un neticami gardi.

Vītolberga siers
Vītolbergu ģimenes sierotavā Vārves pagastā no pašu ganāmpulka gotiņām svaigi slauktā piena top izcils siers, kuru iecienījuši gardēži visā Latvijā. Nogatavināts vismaz astoņas nedēļas.

Kazas piena siers
 Durbes novada ģimenes saimniecībā “Arītes” dzīvo laimīgas kazas un top gardi kazas piena sieri – ar ķiplokiem, valriekstiem un citām piedevām. Pieejami arī citi kazas piena produkti – biezpiens, siera bumbas. Mēli var norīt…

Ievas siers   Siera meistare Ieva siera gudrības smēlusies Holandē, tāpēc Kokneses novada “Vecsiljāņu” saimniecībā top patiesi izsmalcināts siers. Vislabākais siers esot no piena, kas slaukts rītausmā. Lai to saprastu, atliek vienkārši nogaršot…

Maize mums ir, siers arī. Kas vēl pietrūkst? Alus! O, latvieši prot darīt alu un zina, kā smeķē īsts miestiņš. Tāpēc Jāņos nederēs parasts alus, ir jāņem tāds, kam putas tik stingras, ka sudraba dālderis negrimst, apinītis bagātīgs, bet ūdens no visskaidrākā avota smelts.

Tālavas ķēniņa alus  

Leģenda vēsta, ka senos laikos Beverīnas pilī Tālavas ķēniņš viesus cienājis ar tādu miestiņu, ka runas par tā izcilo garšu no mutes mutē līdz pat šodienai atnākušas. Ko tur klausīties – jānogaršo!

Lennewarden  
Lielvārdē dzimis alus, kura darīšanas īpašā tehnoloģija nodrošina patiešām aizraujošas garšas nianses. Izvēlies “Godu” alu vai “Ziedoni”, vai vēl labāk abus un izbaudi katru malku.

Viedalus
Alus darītava “Viedi” nelepojas ar senču, bet gan savām zināšanām un izpratni par alus darīšanu. Tikai kvalitatīvas izejvielas, nekādas pasterizācijas vai filtrēšanas, bet svaigs vismaz trīs mēnešus. Kā tas iespējams? Ko viņi zina tādu, ko citi ne? Turklāt gards uz nebēdu. Patiešām citāda alus darītava.

Lai mūsu grozs būtu pilnāks un pilnīgāks, pievienosim arī citus gardumus un tad varam doties ceļā, zinot, ka saimnieki gan priecāsies par mūsu ierašanos, gan cilās un apbrīnos mūsu gardumu grozu.

Zaļumi un dārzeņi  
Spirgti un spilgti tikko no lauka, Latvijā audzēti garšaugi un dārzeņi mūsu grozam piešķirs krāsas un fantastisku aromātu. Zemnieku saimniecība “Vārpas” piedāvā baziliku, kinzu, lociņus, dažādus salātus, tomātus, gurķus un vēl, un vēl… Eh, vasara, vasariņa, cik tu garda!

Sklandrauši  
Kas par godiem bez raušiem? “Pie Mimi” vienmēr smaidīgā saime prot izcept gardākos sklandraušus, cepumus, pīrādziņus un citus gardumus. Liekam grozā!

Medus  
Piemājas saimniecībā “Dzipšļi” bites neizmanto, bet gan sadarbojas ar tām. Lubānas mitrāja ekoloģiski tīrajās pļavās, mežos un purvos čaklās strādnieces sarūpējušas patiešām gardu un veselīgu medu, par ko saimnieki pateiks īpašu paldies. Savukārt no Talsu apkaimes saulainajām pļavām varat pasmelties Medņu medu.

Zāļu tējas  
Vasaras aromāts un spēks no bioloģiskās saimniecības “Ragāres”. Medus mums jau ir, tātad tēja arī noderēs.

Zemenes  
Gardas un sulīgas vasaras galvenās ogas, kas augušas Aniņu saimniecībā. Bērni būs sajūsmā arī par Latvijas zemenēm.

Vai grozā vēl ir vieta? Varat tajā ielikt arī bērzu sulas noBirzī , kādu saldu burciņu no Sandriņas ievārījumiem  vai arī citus gardumus, kas visi pieejami mūsu tirdziņā.

Lai jums gardi Līgo svētki!