Šoreiz pievērsāmies jautājumam, kas aktuāls gan tiem, kuri tikai plāno mājokļa iegādi vai būvniecību, gan jau esošo īpašumu saimniekiem – kādi risinājumi var palīdzēt ietaupīt, gada vēsākajos mēnešos pieaugot mājokļu uzturēšanas izmaksām?
Ja šī tēma aktuāla arī Tev, piedāvājam noskatīties video ierakstus ar ekspertu padomiem un reāliem pieredzes stāstiem.
-
Toms Lācis, Elektrum | Viedie risinājumi elektroenerģijas patēriņa mazināšanai
Toms Lācis, Elektrum Energoefektivitātes centra projektu vadītājs, Zaļās mājas skolā analizēja to, kā izvēlēties efektīvālos risinājumus ar mērķi ietaupīt energoresursus un samazināt izdevumus par mājokļa uzturēšanu. Vienlaikus viņš sniedza savu vērtējumu par to, kurām tehnoloģijām, neskatoties uz sākotnējo potenciālu, neizdodas sasniegt solītos enerģijas ietaupījumus. Toma stāstījums noteikti palīdzēs izvēlēties efektīvākos tehnoloģiju risinājumus energoefektīvākai ikdienai.
-
Kaspars Ekša, Bonava Latvija | Kādiem energoefektīviem risinājumiem jābūt daudzdzīvokļu jaunbūvēs?
Kaspars Ekša, Bonava Latvija mārketinga un pārdošanas vadītājs, Zaļās mājas skolā stāstīja par dažādiem risinājumiem, kam noteikti vērts pievērst uzmanību, iegādājoties dzīvokli jaunajā projektā, un kāpēc mājoklis jaunuzceltā īpašumā ilgtermiņā var būt izdevīgāks. Siltumizolācija, ventilācijas sistas ar siltuma atgūšanu, viedās apkures un apgaismojuma sistēmas – šie risinājumi ne tikai mazina enerģijas patēriņu, bet arī veicina ilgtermiņa izmaksu efektivitāti un nodrošina lielāku komfortu mājokļa iemītniekiem.
-
Normunds Dūcis, Swedbank| Mājokļa maiņas risinājums
Normunds Dūcis, Swedbank hipotekārās kreditēšanas jomas vadītājs Baltijā, iepazīstināja ar Swedbank piedāvāto mājokļa maiņas risinājumu, kas var būt piemērots tiem, kas savu esošo mājokli vēlas nomainīt pret jaunāku un energoefektīvāku.
-
Arhitekts Gatis Gavars | Kā uzbūvēt gandrīz nulles enerģijas privātmāju, izmantojot tipveida projektu?
Šobrīd visām no jauna būvētām mājām ir jābūt energoefektīvām – to nosaka likumdošana. Taču kā pielāgojams telpu plānojums, modularitāte un ilgtspējīgi būvmateriāli veicina mājas pielāgošanu dzīves cikla dažādām stadijām? To Zaļās mājas skolā stāstīja arhitekts Gatis Gavars, "GB studio”.
-
Edgars Želvis | 340 eiro gadā par mājas apkuri un karsto ūdeni – kā to panākt?
Edgars Želvis ar ģimeni ir ne tikai īstenojis sapni par savu privātmāju, bet arī izdarījis to maksimāli energoefektīvi. Gala rezultātā Želvju ģimenes mājas enerģijas patēriņš apkurei pēc energoaprēķina ir 25 kWh/m2 gadā, kam nāk klāt elektroeneģijas izmaksas, ko daļēji kompensē arī saules paneļi. Kā ikviens var pietuvoties šādam rezultātam? To Zaļās mājas skolā stāsta pats mājas saimnieks.
Paldies visiem, kuri apmeklēja Swedbank Zaļās mājas skolu! Ceram uz tikpat iedvesmojošiem stāstiem un ieinteresētiem Zaļās mājas skolas viesiem arī nākamajā tikšanās reizē. Vairāk informācijas sekos.
Swedbank Zaļās mājas skola ir platforma, kurā reizi ceturksnī ikvienam interesentam ir iespēja satikties un konsultēties gan ar dažādiem jomas profesionāļiem, gan aizgūt kādu mācību no cilvēku pieredzes stāstiem. Pirmā Swedbank Zaļās mājas skolas tikšanās bija veltīta mājokļa būvniecībai un atjaunošanai, savukārt otrajā reizē runājām par ēku renovāciju un energoefektivitāti. Iepriekšējo prezentāciju ieraksti pieejami Swedbank Studijas Youtube kanālā.