11. mai, 2022

Video: Konference par nākotnes nodarbinātību

12. maijā tika aizvadīta konference par nākotnes nodarbinātību. Konferences ietvaros 20 vietēja un starptautiska līmeņa eksperti dalās savā redzējumā par to, kā uzņēmumiem un indivīdiem vecināt prasmju pilnveidi.

Konferences dalībnieki:

 • Latvijas Republikas Ministru prezidents Krišjānis Kariņš,
 • Rīgas mērs Mārtiņš Staķis,
 • Latvijas Republikas Labklājības ministrs Gatis Eglītis,
 • Nodarbinātības valsts aģentūras direktore Evita Simsone,
 • Latvijas Bankas Monetārās politikas pārvaldes Makroekonomikas analīzes daļas galvenais ekonomists Oļegs Krasnopjorovs.

Jaunāko pētījumu un datu prezentācijās dalīsies:

 • Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijā (OECD) darba tirgus eksperte Anja Meierkord,
 • Starptautiskā vadības konsultāciju uzņēmuma McKinsey & Company Nākotnes darba eksperts Marco Dondi,
 • Apvienoto Nāciju Organizācijas Starptautiskās Darba organizācijas vecākais ekonomists Daniel Samaan.

Savukārt ar pieredzes stāstiem, publiskā un privātā sektora perspektīvu kvalifikācijas uzlabošanas (upskilling) un pārkvalificēšanās (reskilling) jautājumos dalās:

 • Luksemburgas Nacionālās nodarbinātības aģentūras direktore Isabelle Schlesser,
 • Rail Baltica kopuzņēmuma RB Rail AS tehniskais direktors un valdes loceklis Marc-Philippe El Beze,
 • starptautiskā jaunuzņēmuma Pipedrive tehnoloģiju direktors Agur Jogi
 • Swedbank akadēmijas vadītāja Dace Amsila [3:57:00].

Konferenci moderēs Latvijas Universitātes (LU) asociētais profesors Daunis Auers un konsultāciju uzņēmuma ERDA biznesa partnere Pārsla Baško.

 

Analizējot šī brīža ģeopolitisko kontekstu un tā potenciālās ietekmes, cita starpā, arī uz darba tirgu, Oļegs Krasnopjorovs, Latvijas Bankas Monetārās politikas pārvaldes Makroekonomikas analīzes daļas galvenais ekonomists norādīja:

“Krievijas iebrukums Ukrainā liek pārskatīt iekšzemes kopprodukta un inflācijas prognozes, taču nemaina fundamentālus faktorus, kas nosaka valsts ekonomisko attīstību, kā piemēram, kvalitatīva izglītība, kas ļauj apgūt mūsdienās nepieciešamās prasmes, un ir atslēga kā indivīda, tā arī valsts labklājībai”.

Tāpat arī Nodarbinātības valsts aģentūras direktore Evita Simsone uzsver:

“Pēdējie divi gadi arvien spilgtāk iezīmējuši ar darbaspēka un atbilstošu prasmju pieejamību saistītos izaicinājumus gan Latvijā, gan visā pasaulē. Tagad, līdz ar ģeopolitiskajiem notikumiem un saistītajām pārmaiņām, kuras pēdējā mēneša laikā turpinām piedzīvot, ikvienam no mums – gan organizācijām, gan individuāli, arvien nopietnāk jādomā par prasmju un kompetenču atbilstību darba tirgus vajadzībām”.

Swedbank Latvijas akadēmijas vadītāja Dace Amsila norāda: 

“Cīņa par talantiem, pasaules vērtīgāko valūtu, ir sīvāka nekā jebkad agrāk, un uzņēmumi vairs nevar atļauties zaudēt iekšējos talantus. Tādēļ svarīgāk kā jebkad ir dot iespēju talantiem uzņēmuma iekšienē atrast savām šīs dienas un nākotnes prasmēm atbilstošus un aizraujošus “superdarbus”.

 
 • Jau otro gadu starptautiskā nodarbinātības tēmai veltītā konference “Future of Jobs 2022” apvieno pasaules līmeņa vadītājus un uzņēmējus, stratēģiskās cilvēkresursu politiku veidotājus un pētniekus, lai diskutētu par galvenajām tendencēm nodarbinātībā un rast atbildes uz būtiskiem jautājumiem, kas jau tuvā nākotnē ietekmēs nodarbinātību.