Atpūta

Garās Ziemassvētku brīvdienas − kurp doties ar ģimeni?

Skolēnu ziemas brīvlaiks ir populārs laiks ģimenes ceļojumiem. Atliek vien izvēlēties – doties sniegotos piedzīvojumos vai meklēt iespēju satikt siltu saulīti.

Tiem, kas nevēlas gaidīt sniega sezonu

Tūrisma aģentūras Latvia Tours atpūtas nodaļas vadītāja Inga Freiberga atklāj, ka vispopulārākā kalnu slēpošanas sezona ir no februāra līdz martam. Tad kalnos ir pietiekami daudz sniega, kā arī gaisa temperatūra ir siltāka. Arī ziemas čarterceļojumi, kuros iekļauts lidojums, transfērs, dzīvošana viesnīcā, ēdināšana un pacēlāju karte (ski pass), parasti tiek piedāvāti tikai no Jaungada līdz martam. Taču, ja nespējat sagaidīt sezonas sākumu un vēlaties garās skolēnu brīvdienas kopā ar ģimeni pavadīt skaistā sniegotu kalnu ainavā, ir pēdējais brīdis plānot individuālu ceļojumu uz Itālijas slēpošanas kūrortu Livinjo, kur parasti sniegs ir agrāk nekā citviet. Livinjo ir 25 km plaša ieleja ar 115 km garām slēpošanas trasēm. Ziemassvētku un Jaungada laikā kūrortos parasti ir svētku programmas ar īpaši izveidotu ēdienkarti, Jaunā gada sagaidīšanu uz kalna, gaismu šoviem un salūtiem.

Spa atpūta

Ūdens prieki ziemas vidū šķiet vilinoši. Tepat Baltijā ir pieejama ļoti laba līmeņa spa atpūta. Iecienīti ir spa atpūtas kompleksi Igaunijā – Sāremā, Pērnavā, Hāpsalā, bet Lietuvā augsti novērtēta ir sanatorija Egle Druskininkos. Tālāk, ārpus Baltijas robežām, ļoti labi, profesionāli un arī cenu ziņā lētāki nekā, piemēram, Austrijā, Vācijā, Francijā vai Šveicē, ir spa atpūtas kompleksi Ungārijā, Slovēnijā un Čehijā. Ungārija ir slavena ar pasaulē lielāko termālo ezeru Hevizu. Termālo ūdeņu procedūras lieliski uzlabo veselību un atjauno mieru pēc stresainas ikdienas. Hevizas ezers ir karsts arī ziemas laikā, tādēļ to var lieliski izmantot peldēm, kad laukā jau ir auksts.

Tuvāk saulei

Decembra beigas ir īstais brīdis, kad uzņemt saules vitamīnus, lai pietiktu atlikušajai ziemai. Izdevīgākie piedāvājumi ceļojumam uz siltajām zemēm ir Ēģiptes kūrorti Hurgada un Šarm eš Šeiha. Izmantojot pēdējā brīža iespēju, dažkārt iespējams iegādāties čarterceļojumu, sākot no 225 EUR personai, dzīvojot divvietīgā numurā ar brokastīm septiņas naktis. Čarterceļojuma paketē papildus tiek iekļauts arī lidojums turp un atpakaļ, transfērs, kā arī bagāža. Taču jārēķinās, ka ne vienmēr būs šādi pēdējā brīža piedāvājumi, kā arī Ziemassvētku un Jaunā gada periodā cenas parasti krasi pieaug. Lētākais no Ēģiptes kūrortiem ir Hurgada. Tā ir pasaulē izslavēta vieta niršanai ar neticami skaistiem koraļļu rifiem un daudzveidīgu ūdenssporta piedāvājumu.

Šarm eš Šeihu uzskata par vienu no skaistākajiem ēģiptiešu kūrortiem – smaragdzaļi zālāji, koki un palmas, plašas pludmales ar maigām, siltām smiltīm, tirkīzzila jūra un daudzkrāsaini kanjoni.